Ekstremalne pływanie dla twardzieli w Sopocie

2 grudnia 2014 (artykuł sprzed 5 lat)
Rafał Sumowski

Gdański Klub Twardziela Lech Mors zaprasza w najbliższy weekend na II otwarte międzynarodowe mistrzostwa Polski w pływaniu ekstremalnym w lodowatej wodzie. W sobotę i niedzielę rywalizacja na dystansach od 35 do 210 metrów rozgrywana będzie przy marinie obok sopockiego molo. Wśród uczestników będą liczni goście z zagranicy. Wpisowe za start w jednej kategorii wynosi 80 zł. Spóźnialscy będą mogli zapisać się jeszcze w dniu zawodów.Podczas dwudniowych mistrzostw organizatorzy przygotowali dla uczestników aż jedenaście konkurencji w stylu klasycznym i dowolnym ze sztafetą włącznie. Na liście startowej znalazło się już 150 zawodników.

- Wystartować może każdy, u kogo nie stwierdzono przeciwwskazań. Zgłaszają się zarówno początkujący jak i doświadczeni zawodnicy z innych krajów. Wśród zagranicznych gości będą pływacy z Finlandii, Danii, Szwecji, Rosji, Estonii, Łotwy i Litwy - mówi koordynator zawodów Ryszard Sielski.

POBIERZ OŚWIADCZENIE O STANIE ZDROWIA

Lista startowa formalnie jest już zamknięta, jednak spóźnialscy będą mogli zgłosić się na start jeszcze w sobotę w sekretariacie mistrzostw w sopockim hotelu Zhong Hua zobacz na mapie Sopotu przy Al. Wojska Polskiego 1 w godzinach 7:30 - 10. Warunkiem startu jest przedstawienie oświadczenia o stanie zdrowia wraz z zaświadczeniem od lekarza o braku przeciwwskazań do pływania w zimnej wodzie na długich dystansach, aktualne wyniki badań krwi i EKG.

Wpisowe wynosi 80 zł za start w jednej kategorii, sztafety to 320 zł za całą drużynę.

- Obecne warunki sprzyjają morsowaniu - temperatura na powietrzu wynosi minus 5 stopni Celsjusza, zaś temperatura wody plus 4. To idealne warunki - wyjaśnia Sielski.

SPRAWDŹ SZCZEGÓŁOWY REGULAMIN ZAWODÓW

Organizatorzy spodziewają się licznej widowni. Ci, którzy sami nie odważyliby się na lodowatą kąpiel, będą mogli dopingować uczestników z molo. Zanim rozpocznie się rywalizacja, już o godz. 9 nastąpi uroczyste otwarcie mistrzostw w Sali Herbowej Urzędu Miasta Sopotu. Stamtąd ruszy marsz z udziałem przedstawicieli władz miasta ulicami Kościuszki i Boh. Monte Cassino prosto na molo, do mariny.

Program zawodów:
SOBOTA
9.00 Uroczyste otwarcie mistrzostw w Sali Herbowej Urzędu Miasta Sopotu, potem przemarsz ul. Kościuszki i Boh. Monte Cassino na molo, do mariny.
11.00 początek zawodów
Konkurencja 1 - Kobiety 70 m styl dowolny
Konkurencja 2 - Mężczyźni 70 m styl dowolny
Konkurencja 3 - Kobiety 35 m styl klasyczny
Konkurencja 4 - Mężczyźni 35 m styl klasyczny
Konkurencja 5 - Sztafeta 4×35 m styl klasycznym mix (2 kobiety i 2 mężczyzn)

NIEDZIELA
9.30 początek zawodów
Konkurencja 6 - Kobiety 70 m styl klasyczny
Konkurencja 7 - Mężczyźni 70 m styl klasyczny
Konkurencja 8 - Kobiety 35 m styl dowolny
Konkurencja 9 - Mężczyźni 35 m styl dowolny
Konkurencja 10 - 210 m stylem dowolnym
Konkurencja 11 - Sztafeta 4×35 m styl dowolny mix

13.30 wręczenie medali, zakończenie mistrzostwIle stopni Celsjusza miała najzimniejsza woda, w której pływałaś(eś)?
27%

około zera, w niektórych miejscach pływał już lód

17%

kilka stopni

24%

około 10-15

21%

w polskim morzu, ale latem, czyli pewnie 16-19

11%

nie pływam w wodzie poniżej 20 stopni

zakończona

łącznie głosów: 290