Ekstremalny trening na... pokładzie okrętu

2 kwietnia 2016 (artykuł sprzed 4 lat)
Michał Jelionek

Blisko 60 śmiałków wzięło udział w morderczym treningu zorganizowanym na pokładzie niszczyciela ORP "Błyskawica" zobacz na mapie Gdyni. Uczestnicy biegali, skakali, dźwigali i czołgali się pod zasiekami. A to wszystko w celu odpowiedniego przygotowania się do majowego Runmageddonu Rekrut.Organizatorzy sobotniego treningu przygotowali dla uczestników kilometrowy tor z dziesięcioma przeszkodami, które zostały rozmieszczone na Nabrzeżach Prezydenta zobacz na mapie Gdyni i Pomorskim zobacz na mapie Gdyni oraz na historycznym okręcie. I to właśnie ćwiczenia wykonywane na pokładzie niszczyciela cieszyły się największym zainteresowaniem.

- Przy tej pięknej, wiosennej aurze przygotowujemy się do gdyńskiego Runmageddonu. A jako, że będzie to edycja morska, postanowiliśmy nawiązać do morza. Stąd też pomysł zorganizowania treningu na ORP "Błyskawica". Dla osób, które dziś z nami trenowały, był to swego rodzaju przedsmak majowych zmagań - wyjaśnia Grzegorz Brandt z BigYellowFoot.
Po kilkuminutowej rozgrzewce, uczestnicy rozpoczęli ekstremalny trening, którego elementami były m.in. wspinaczka po linie i ściankach, przysiady z pontonem okrętowym, czołganie pod zasiekami, dźwiganie gigantycznych opon czy wciąganie odbijaczy po burcie.

- Oprócz zajęć na samym okręcie, przygotowaliśmy również cały segment ćwiczeń z wykorzystaniem własnej masy ciała - dodaje.
Przypomnijmy, że sobotni trening był jednym z etapów przygotowań do zawodów Runmageddon Rekrut, które 21 maja zadebiutują w Gdyni.