Ekstremalny weekend na Baltic Games 2012

29 sierpnia 2012 (artykuł sprzed 8 lat)
Paweł Wojciechowski

Na skateparku w Ergo Arenie w tym roku stanie ponad 2,5-metrowa skocznia.W najbliższy weekend wszyscy spragnieni adrenaliny, mogą liczyć na jej solidną dawkę przy okazji odbywającej się w Ergo Arenie imprezy Baltic Games 2012.Jest to już piąta z kolei edycja jedynej w Polsce i zaliczanej obecnie do najważniejszych w Europie cyklicznych imprez sportów ekstremalnych, której poziom wyznaczają światowe gwiazdy deskorolki, rolek i bmx. W tym roku do Gdańska przyjadą zawodnicy, znani wszystkim miłośnikom ekstremalnych ewolucji: Alex Mizurov, Pat Casey, Drew Bezanson czy Daniel Dhers.

W tym roku po raz pierwszy skatepark o powierzchni przekraczającej 1300 m. kw. zajmie wnętrze hali Ergo Arena na granicy Gdańska i Sopotu. Wcześniejsze edycje imprezy rozgrywały się na Placu Zebrań Ludowych w Gdańsku.

Tętno uczestnikom przyspieszą nie tylko ewolucje w wykonaniu medalistów x games - jednej z najważniejszych i najbardziej prestiżowych zawodów extreme na świecie. Każdy uczestnik imprezy sam będzie mógł zmierzyć się z przeszkodami i rampami ogólnodostępnego mini skateparku rozstawionego w festiwalowym miasteczku. Tam też będzie można nie tylko zaopatrzyć się w sprzęt, ubrania i gadżety z branży, ale też spróbować sił na wodnym torze do skiboardingu, nabrać prędkości na longboardzie czy podszkolić umiejętności na warsztatach deskorolkowych.

Organizatorzy zadbali także o emocje pozasportowe. - Kolejnym krokiem rozwoju Baltic games jako pełnowymiarowego festiwalu jest stworzenie Baltic Music Stage - mówi Maciej Skiba, organizator festiwalu.

Na dwóch scenach rozstawionych na sopockim hipodromie będzie można zobaczyć i usłyszeć gatunki muzyczne z kręgu Reggae, HipHop oraz House, dnb, dubstep w wykonaniu m.in. Jamal Soundsystem, Abradab, Baku Baku Skład, Mesajah.

Kwalifikacje odbędą się w pierwszy dzień Baltic Games, 30 sierpnia. Wpisowe pełni także funkcję karnetu na całe trzy dni festiwalu. Szczegółowe informacje o programie i biletach na wydarzenie na stronie internetowej.
Który z prezentowanych sportów jest najbardziej widowiskowy?
20%

skateboarding

57%

bmx

15%

in-line

8%

skiboarding

zakończona

łącznie głosów: 110