Charytatywny festyn i amatorskie mistrzostwa Polski w pływaniu

20 listopada 2019 (artykuł sprzed 2 lat)
ras.
W sobotę w Gdyni odbędzie się pływacki festyn charytatywny, a w niedzielę w Sopocie runda amatorskich mistrzostw Polski. Więcej zdjęć (1)

W sobotę w Gdyni odbędzie się pływacki festyn charytatywny, a w niedzielę w Sopocie runda amatorskich mistrzostw Polski.

fot. mat. prasowe

W sobotę w Gdyni odbędzie się pływacki festyn charytatywny, a w niedzielę w Sopocie runda amatorskich mistrzostw Polski.

fot. mat. prasowe

Family Cup, czyli wojewódzka eliminacja amatorskich mistrzostw Polski w pływaniu odbędzie się w niedzielę, 24 listopada, na krytej pływalni MOSiR przy ul. Haffnera. Rywalizacja będzie odbywać się w 11 kategoriach wiekowych głównie na dystansach 25 m, a także w rodzinnych sztafetach. W sobotę o godz. 15 w Gdyni na pływalni Uniwersytetu Morskiegoi odbędzie się natomiast pływacki festyn charytatywny Aqua Fun Challenge.Family Cup 2019 Sopot - zapisyW niedzielę zawody na krytej pływalni przy ul. Haffnera organizuje sopocki MOSiR. Family Cup 2019 to amatorskie mistrzostwa Polski, na które składa się 12 eliminacji regionalnych rozgrywanych w okresie październik-grudzień. Po zakończeniu wszystkich imprez powstanie klasyfikacja generalna w każdej kategorii wiekowej. Uczestnicy wszystkich turniejów poznają swoje miejsca 8 grudnia, kiedy odbędzie się runda wielkopolska w Chodzieżu.

W Sopocie rywalizacja odbędzie się w 11 kategoriach z podziałem na płeć na dystansie 25 metrów. Przedszkolaki (urodzeni w 2013 r. i młodsi) do pokonania będą miały 12,5 m. Dodatkowo rozegrana zostanie sztafeta rodzinna na dystansie 4 x 25 m, gdzie jeden z trzech zawodników przepłynie dystans dwukrotnie.

Family Cup 2019 - Regulamin imprezyZawody będą rozgrywane w stylu dowolnym, co w tym przypadku oznacza każdy ze znanych stylów. Może to być kraul, styl klasyczny, styl grzbietowy, delfin lub motylek. Zawodnicy mogą rozpoczynać start od skoku do wody ze słupka, z brzegu lub ze startu z wody przy ścianie basenu.

Dodatkowo rozegrana zostanie konkurencja 100 m stylem zmiennym Open Kobiet i Mężczyzn bez podziału na kategorie wiekowe, gdzie zawodnik płynie czterema stylami po 25 m w kolejności: styl motylkowy, grzbietowy, klasyczny, kraul.

Zgodnie z założeniami i nazwą cyklu najbardziej honorowana będzie klasyfikacja rodzinna. O wynikach w tej klasyfikacji decydować będą czasy uzyskane przez sztafety rodzinne płynące jedynie w następujących składach rodzinnych:
 • matka, ojciec, dziecko;
 • dziadek lub babcia, syn lub córka, wnuk lub wnuczka;
 • rodzic lub dziadek, dziecko lub wnuk.


Pływalnie w Trójmieście. Kiedy są ogólnodostępne? Ceny biletów i karnetówZgłoszenia do zawodów przyjmowane są za pośrednictwem rejestracji internetowej. Prowadzone będą jednak również na pływalni, w dniu zawodów od godz. 9 do 10:30. Wpisowe dla osób dorosłych wynosi 10 zł, dla dzieci urodzonych w 2003 r. i młodszych - 5 zł. Sopocianie z Karta Sopocką zapłacą za udział 5 zł.

Organizatorami imprezy są: Stowarzyszenie "Family Cup" oraz sopocki MOSiR, a imprezę wspiera firma Ziaja.

Pływackich atrakcji nie zabraknie w sobotę 23 listopada w Gdyni. Na pływalni Uniwersytetu Morskiego odbędzie się charytatywny festyn pływacki dla dzieci Aqua Fun Challenge. To projekt Martyny Zawadzkiej, uczennicy III LO w Gdyni w ramach podsumowania nauki w międzynarodowym programie MYP.

- Festyn skierowany jest głównie do dzieci w wieku od 5 do 13 lat, których zapraszamy oczywiście wraz z rodzicami. Jego formuła polega na stworzeniu obwodu stacyjnego. Na pływalnie będzie do zaliczenia kilka zadań związanych z pływaniem i użyciem sprzętu. Będzie można także pobawić się na tratwie czy założyć kombinezon ratunkowy. Od godz. 16 przygotowaliśmy trzy 45-minutowe wejścia po 40 osób.. W trakcie festynu prowadzona będzie zbiórka pieniędzy do puszek na rzecz Rodzinnego Domu Dziecka nr 5 w Gdyni - mówi organizatorka imprezy.

Aqua Fun Challenge - zapisyUdział w festynie jest bezpłatny, wymaga jednak internetowej rejestracji. Uczestnicy zmagań powinni stawić się przygotowani tak, jak zazwyczaj na pływalnię: zaopatrzeni w ręcznik, kąpielówki lub strój, czepek, klapki i ewentualnie w gogle do pływania.

ras.

Opinie (2) 4 zablokowane

 • Może to być kraul, styl klasyczny, styl grzbietowy, delfin lub motylek (1)

  No to albo delfin albo motylek :-)

  • 8 0

  • Lub ważka

   • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.