Gdańsk Business Run. Charytatywna sztafeta 8 września

3 września 2019, 11:00
Damian Konwent

W niedzielę 8 września o godz. 10:30 w okolicy historycznej Sali BHP wystartuje charytatywny bieg Gdańsk Business Run. Pięcioosobowe sztafety złożone z pracowników firm pobiegną po liczącej 3,5 km trasie na terenie Młodego Miasta. Do startu zgłosiło się 400 drużyn, które wspólnie zbierają środki na wsparcie dla Rafała Nachtygala oraz Marka Wesołowskiego, którzy walczą o powrót do aktywnego trybu życia. Impreza odbywa się równocześnie w dziewięciu miastach Polski.Przeczytaj relację z ubiegłorocznej edycji Gdańsk Business Run


Gdańsk Business Run to lokalna edycja największego biegu charytatywnego Poland Business Run, która integruje środowiska biznesowe równocześnie w dziewięciu miastach w Polsce: Gdańsku, Krakowie, Poznaniu, Katowicach, Łodzi, Warszawie, Wrocławiu, Lublinie oraz Szczyrku. Bieg zainicjowany w 2012 roku przez Fundację Jaśka Meli "Poza Horyzonty", firmę UBS oraz Radisson Blu Hotel ma formę sztafety. Bierze w niej udział drużyna składająca się z pięciu zawodników, z których każdy biegnie na dystansie 3,5 km.

W ubiegłym roku do gdańskiej edycji zgłosiło się prawie 300 pięcioosobowych zespołów, a w całej Polsce wzięło udział ponad 22 tysięcy osób z 1542 firm, zebrano wspólnie 1 773 574,44 złotych. W ciągu kilku lat Poland Business Run pomogło już około 150 podopiecznym, którzy przeżyli amputację, doznali urazu kręgosłupa, wrodzone wady kończyn oraz niepełnosprawności wynikające z miażdżycy, cukrzycy oraz chorób nowotworowych.


Przypomnij sobie, jak wyglądał Gdańsk Business Run w 2017 rokuW tym roku jednym z celów jest zakup protezy dla Rafała Nachtygala, który stracił nogę w wypadku samochodowym. Wcześniej pracował jako monter systemów przeciwpożarowych. Biegacze z Gdańska pomogą również Markowi Wesołowskiemu. To student fizjoterapii, który stracił dwie nogi na wysokości podudzi. Teraz jego marzeniem jest występ na paraolimpiadzie - obecnie trenuje koszykówkę na wózkach. Ten drugi był beneficjentem Gdańsk Business Run już w 2018 r.

W Gdańsku do startu zapisało się 400 drużyn, co oznacza udział 2000 uczestników. Z każdym rokiem liczba zainteresowanych się zwiększa. Z opłat wynoszących 378 zł od drużyny zebrano już ponad 130 tysięcy złotych. Dzięki opcji "Pomagam bardziej" drużyny mogą zbierać dodatkowe pieniądze, które trafią na cel charytatywny. Kolejność na mecie nie będzie miała znaczenia.


Sprawdź listy startowe Gdańsk Business Run 2019Trasa Gdańsk Business Run wyniesie 3,5 km. Start i meta, czyli strefa zmian zostaną umieszczone w okolicy historycznej Sali BHP. Zawodnicy będą poruszać się ulicami Popiełuszki, Rybaki Górne i Nowomiejską i będą przebiegać m.in. obok Europejskiego Centrum Solidarności i Pomnika Poległych Stoczniowców 1970. Takie umiejscowienie pozwala na odpowiednie zabezpieczenie biegu, ale również nie powinno być uciążliwie dla mieszkańców Gdańska. Początek rywalizacji o godz. 10:30.

- Mamy świadomość, że nie każdy lubi biegać, ale może chcieć pomóc. Serdecznie zapraszamy i mamy nadzieję, że w tym roku jeszcze więcej środków uda nam się zebrać dla naszych podopiecznych - zachęca Agnieszka Pleti, prezes Fundacji Poland Business Run.