Gdańsk Curling Club zaprasza na bezpłatne treningi przy Placu Zebrań

25 listopada 2021, 6:00
Sebastian Zwiewka
Gdańsk Curling Club zaprasza na "Dni Otwarte". Każdy chętny będzie mógł bezpłatnie potrenować co niedzielę, od 28 listopada do połowy marca. Więcej zdjęć (1)

Gdańsk Curling Club zaprasza na "Dni Otwarte". Każdy chętny będzie mógł bezpłatnie potrenować co niedzielę, od 28 listopada do połowy marca.

fot. Facebook Gdańsk Curling Club

Gdańsk Curling Club zaprasza na "Dni Otwarte". Każdy chętny będzie mógł bezpłatnie potrenować co niedzielę, od 28 listopada do połowy marca.

fot. Facebook Gdańsk Curling Club

Gdańsk Curling Club zaprasza mieszkańców Trójmiasta na "Dni Otwarte". Zajęcia będą organizowane w każdą niedzielę, od 28 listopada do połowy marca. - Chcemy promować curling jako sport olimpijski - powiedział nam Henryk Skowroński, prezes klubu. Udział mogą wziąć dzieci, młodzież i dorośli - nie ma bariery wiekowej. Zatem każdy bezpłatnie może spróbować swoich sił w tej dyscyplinie. Warunkiem jest tylko posiadanie czystych butów na zmianę oraz wcześniejsze zgłoszenie obecności.Curling w Trójmieście. Sprawdź, gdzie zagraszCurling jest sportem rozgrywanym na prostokątnej tafli lodu. W rywalizacji udział biorą dwie czteroosobowe drużyny. To też dyscyplina olimpijska - choć curling pojawił się już na pierwszych zimowych igrzyskach olimpijskim, to medale przyznawano dopiero od 2006 roku. Wcześniej Międzynarodowy Komitet Olimpijski nie uznawał tych zawodów.

W Trójmieście jest kilka klubów, w których można trenować tę dyscyplinę. Jeden z nich, Gdańsk Curling Club, zaprasza mieszkańców na Plac Zebrań Ludowych. Klub organizuje "Dni Otwarte", podczas których wszyscy chętni będą mogli bezpłatnie spróbować swoich sił.

Zajęcia będą odbywały się co niedzielę, od 28 listopada do połowy marca. Uczestniczyć w nich mogą zarówno dzieci, młodzież jak i dorośli. Zainteresowani zostaną podzieleni na dwie grupy - pierwsza rozpocznie rozgrywkę o godz. 11, a druga o 12. Warunkiem jest tylko posiadanie czystych butów na zmianę, a także wcześniejsze telefoniczne zgłoszenie obecności do prezesa klubu - Henryka Skowrońskiego (tel.: 602 230 045).

Lodowisko na placu Zebrań Ludowych rusza 26 listopada- Chcemy promować curling jako sport olimpijski. Nasz klub istnieje w Gdańsku od wielu lat, mamy osiągnięcia na arenie krajowej, jak i międzynarodowej. Przychodząc do nas można fajnie spędzić czas. Organizujemy też różnego rodzaju spotkania curlingowe, eventy czy urodziny - przekazał prezes Skowroński.
Zainteresowani tym sportem mieszkańcy będą mieli kilkanaście treningów, by poznać curling od podszewki. Ponadto rusza również szkółka dla najmłodszych "Little Lions". Zajęcia będą przygotowywane dla dzieci od 6. roku życia.

Gdańsk Curling Club - jako Mistrz Polski w kategorii Junior Młodszy i Senior 50+ - zachęca do poświęcenia czasu dla tej dyscypliny. Zawodnikami mogą zostać dzieci, młodzież oraz dorośli.

Zobacz na czym polega gra w curling
Czy grałe(a)ś kiedyś w curling?
8%

tak, wielokrotnie

5%

raz lub kilka

71%

nie, ale chcę spróbować

16%

nie, jakoś nie mogę się przekonać

zakończona

łącznie głosów: 195

Opinie (14) 5 zablokowanych

 • (2)

  20 lat temu jako nastolatek byliśmy z kolegą na takim dniu otwartym w Hali Olivia, pamiętam, że bardzo chcieliśmy grać w curling profesjonalnie, ale ceny niestety przerastały naszych rodziców, abyśmy mogli być w tym klubie.

  • 9 0

  • Inne czasy (1)

   To może czas to zmienić. Pierwszy trójmiejski klub powstał około 17 lat temu nie znam panujących wtedy stawek. Natomiast w drugim trójmiejskim klubie Gdańsk Curling Club dzieci i młodzież do 21 roku życia płacą 120

   To może czas to zmienić. Pierwszy trójmiejski klub powstał około 17 lat temu nie znam panujących wtedy stawek. Natomiast w drugim trójmiejskim klubie Gdańsk Curling Club dzieci i młodzież do 21 roku życia płacą 120 zł/miesięcznie za minimum dwa treningi tygodniowo po półtorej godziny. Są też zajęcia dla dorosłych
   Serdecznie zapraszamy do zapisania na Dni Otwarte
   Do zobaczenia na lodzie

   • 6 0

   • Być może było to niecałe 20 lat temu, nie pamiętam dokładnie. Ten sport bardzo nas fascynował, i wtedy na pierwszą darmową "lekcję" było już spore zainteresowanie. Chyba nawet funkcjonowała już jakaś liga, nie wiem czy amatorska czy profesjonalna, w każdym razie turnieje były. Oby się rozwinęło, to naprawdę fajny sport.

    • 3 0

 • Ja mam curling na codzień

  Sprzątaczka

  • 26 5

 • To nie sport tylko zabawa. (2)

  Tak to wygląda.

  • 7 16

  • Sportem można się bawić

   Sport może być zabawą, jednak nie zapominajmy że curling jest sportem olimpijskim i wbrew pozorom wymaga sprawności, siły i umiejętności strategicznego myślenia

   • 9 1

  • Faktycznie - stara jak zamiata podłogi w domu to też wygląda jak by się świetnie bawiła.
   Musi to lubić bo prawie codziennie to robi.

   • 2 6

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.