Gdynia ma nową miejską siłownię na bulwarze Nadmorskim

20 lipca 2021, 13:15
ewel
Bulwar Nadmorski w Gdyni wzbogacił się o nowe miejsce do ćwiczeń pod chmurką. Więcej zdjęć (2)

Bulwar Nadmorski w Gdyni wzbogacił się o nowe miejsce do ćwiczeń pod chmurką.

mat. prasowe

Bulwar Nadmorski w Gdyni wzbogacił się o nowe miejsce do ćwiczeń pod chmurką.

mat. prasowe

Plac do ćwiczeń street workoutu i dwa zestawy do parkouru. Bulwar NadmorskiMapka w Gdyni wzbogacił się właśnie o nowe miejsce do ćwiczeń pod chmurką. Inwestycja pochłonęła ok. 400 tys. zł. Zrealizowano ją w ramach Budżetu Obywatelskiego.Miłośnicy dbania o sylwetkę, ale także ci, którzy dopiero zamierzają zacząć ćwiczyć, od teraz mogą to robić w nowym miejscu oddanym do użytku na bulwarze Nadmorskim w centrum Gdyni.

Powstała tam miejska siłownia, a precyzyjniej: zestaw do ćwiczeń street workout oraz dwa zestawy do parkouru. Wszystkie urządzenia właśnie przeszły pomyślny odbiór techniczny, co oznacza, że można z nich korzystać.

- Pomysł na stworzenie takiej przestrzeni był starannie przemyślany, dlatego cieszę się, że teraz możemy świętować oficjalne otwarcie tego miejsca. Czas pokazał, że mieszkańcy naszego miasta właśnie takich miejsc potrzebują, dlatego wychodzimy naprzeciw ich potrzebom - mówi wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju Marek Łucyk.
Nowa miejska siłownia na bulwarze Nadmorskim w Gdyni. Więcej zdjęć (2)

Nowa miejska siłownia na bulwarze Nadmorskim w Gdyni.

mat. prasowe

Nowa miejska siłownia na bulwarze Nadmorskim w Gdyni.

mat. prasowe

Nowoczesne urządzenia w miejscu starychPlac do ćwiczeń na bulwarze zyskał zupełnie nowe oblicze. Stare, wysłużone urządzenia zastąpiono tam nowoczesnym sprzętem. Pojawiły się tam też m.in. nowe ławki.

- Wykonano nową nawierzchnię poliuretanową pod urządzeniami oraz dojście z kostki. Odtworzono także nawierzchnię trawiastą, zamontowano elementy małej architektury, takich jak tablicę informacyjną oraz kosze na śmieci, stojaki na rowery, ławki, wieszak i leżaki. Całość obiektu, którego pomysłodawcą jest Antoni Brzeski, została podkreślona kostką luminescencyjną. Z toru bez problemu będą mogły korzystać osoby poruszające się na wózkach, dla których przygotowano specjalny podjazd oraz obniżone zostały obrzeża - mówi Przemysław Dalecki, dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu.

Gdzie ćwiczyć pod chmurką w Trójmieście? Sprawdź listę miejscBudowę nowej miejskiej siłowni sfinansowano w ramach gdyńskiego Budżetu Obywatelskiego, z wyłączeniem bezpiecznej nawierzchni, za którą zapłaciło Gdyńskie Centrum Sportu.

- Całości inwestycji wyniosła 404 187,72 zł brutto, z czego koszt budowy to 387 582,72 zł brutto. Dokumentacja projektowa wraz z nadzorem autorskim zamknęła się w kwocie 16 605,00 zł brutto - wyliczają gdyńscy urzędnicy.

ewel

Opinie wybrane


wszystkie opinie (85)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.