Gdyńskie Centrum Sportu walczy z nadwagą dzieci. Treningi wideo

26 listopada 2020, 7:00
dak.

Gdyńskie Centrum Sportu postanowiło zaszczepić pociąg do sportu wśród dzieci. Badania wykazują, że co piąty 9-latek z Gdyni zmaga się z nadwagą, a co trzeci wykazuje słabą lub bardzo słabą wydolność fizyczną. W związku z tym powstała seria treningów wideo, które można wykorzystać podczas pandemii w domu i nie tylko. Projekt prowadzony jest we współpracy z Gdyńskim Centrum Zdrowia.Wszystkie treningi wideo "Wgraj się"WHO, czyli Światowa Organizacja Zdrowia alarmuje, że polskie dzieci tyją najszybciej w Europie. Według badań Gdyńskiego Centrum Zdrowia niemal co piąty przebadany 9-latek w Gdyni zmaga się z nadwagą, a co trzeci wykazuje słabą lub bardzo słabą wydolność fizyczną. Przyczyny upatruje w zbyt "słodkim" jadłospisie czy masowym zwalnianiu z lekcji wychowania fizycznego w ostatnich latach.

Takie działanie może prowadzić do zwiększenia ryzyka otyłości oraz innych chorób w życiu dorosłym. Aby tego uniknąć, Gdyńskie Centrum Sportu wprowadziło działania, by nauczyć młodych mieszkańców zdrowych nawyków oraz zaszczepić w nich pociąg do sportu.

Program "Wgraj się" ma na celu naukę prawidłowych nawyków żywieniowych oraz zachęcenie młodzieży do aktywności fizycznej. Pilotażowy program obejmuje cztery klasy II w Szkole Podstawowej nr 45.

W związku z tym przygotowano wideo z treningami, które można włączyć w każdej chwili na platformie YouTube. Dzięki nim można poprawić: koordynację, wytrzymałość, siłę, skoczność, poziom rozciągania. W zależności od rodzaju ćwiczeń trwają one od 7 do 19 minut, a całości towarzyszy animowane tło. Na początku warto zawsze pamiętać o rozgrzewce.

Trening z rozciągania

Trening z wytrzymałości


Co ciekawe, są nawet zajęcia taneczno-ruchowe z coraz popularniejszej zumby.

Zajęcia taneczno-ruchowe


Dodatkowo po każdym treningu można zapisywać punkty na specjalnie przygotowanej planszy zarówno dla dziewczynki, jak i chłopców.

Czy twoje dziecko zmaga się z nadwagą?
38%

tak

53%

nie

9%

nie wiem

zakończona

łącznie głosów: 107

dak.