Gdzie na morsowanie w Trójmieście?

28 listopada 2019 (artykuł sprzed 1 roku)
Rafał Sumowski

W Trójmieście sezon na morsowanie ruszył w najlepsze. Amatorów zimnych kąpieli można spotkać na naszych plażach regularnie, choć wymarzone warunki dopiero przed nimi. Dołączyć można do grup z wieloletnią tradycją jak i wziąć udział w bezpłatnych spotkaniach pod przewodnictwem trenerów personalnych. Sprawdźcie wybrane przez nas propozycje.Mistrzostwa Europy w morsowaniu 7-8 grudniaGdańskGdański Klub Morsów wszystkich chętnych zaprasza do hartowania ciała i ducha we wszystkie soboty, niedziele i święta o godz. 11. Niezmiennie od 45 lat kąpiele odbywają się w Jelitkowie przy wejściach na plażę nr 72-73.

Raz w tygodniu na kąpiele zaprasza Igor Janik. Olimpijczyk z Pekinu (2008) i Londynu (2012) w rzucie oszczepem spotkania organizuje w Jelitkowie na wysokości wejścia nr 66. Dokładne terminy podaje z tygodniowym wyprzedzeniem na swojej stronie na Facebooku. Najbliższe w niedzielę o godz. 11:30.

Jak zacząć przygodę z morsowaniem?Także w Jelitkowie spotykają się Morsy Bezbudkowe Gdańsk. Ich kąpiele odbywają się co niedzielę o godz. 11. Zbiórka przy wejściu nr 63 obok restauracji Chilly Willy. Godzinę później w tym samym miejscu kąpią się członkowie Polskiej Fundacji Morsów "Lech-Mors".

W Brzeźnie do morsowania w ramach zajęć #trainsmarter zaprasza trener Adrian Hoffman. Spotkania odbywają się w każdą niedzielę o godz. 11. Zbiórka na parkingu samochodowym na końcu ul. Hallera, gdzie prowadzona jest też wspólna rozgrzewka.

Gdańskie Morsy w Jelitkowie. Materiał archiwalny.


GdyniaStowarzyszenie Morsy Gdyńskie im. Jana Bobczyka świętuje w tym roku 17-lecie. Jego członkowie spotykają się co sobotę i niedzielę o godz. 12 przy Chatce Morsów Gdyńskich na końcu bulwaru Nadmorskiego.

Dziecko też może morsować1 grudnia ruszy cykliczne, wieczorne morsowanie "Cold Water" prowadzone przez trenera personalnego Jakuba Krzyżaka z XTrainer. Co tydzień uczestnicy będą spotykać się o godz. 20 na końcu bulwaru Nadmorskiego w Gdyni ze zbiórką obok restauracji Barracuda przy ul. Nowowiejskiego 10. Za każdym razem wieczorną kąpiel poprzedzi 15-minutowa rozgrzewka składająca się z krótkiego biegu i interwałowych ćwiczeń.

SopotCo sobotę o godz. 11:30 wskakują do wody Morsy Sopot. Zbiórka chwilę wcześniej na plaży na wysokości restauracji Centrala Rybna przy al. Mamuszki 17. Wcześniejsza rozgrzewka we własnym zakresie.


Sopocki Klub Morsów zaprasza natomiast do wspólnych kąpieli co niedzielę przy wejściu na plażę nr 20 obok Atelier przy al. Mamuszki 2.. Wejście do wody punktualnie o godz. 12 poprzedza wspólna rozgrzewka.

Zobacz jak bawią się Morsy w Gdyni. Materiał archiwalny.
Czy próbowałeś(aś) morsowania?
21%

tak, wielokrotnie

14%

kilka razy w życiu

33%

nie, ale mam w planach

32%

nie i nie zamierzam

zakończona

łącznie głosów: 549