Gdzie na narty biegowe w Trójmieście?

12 stycznia 2017 (artykuł sprzed 3 lat)
mad

Od kilku sezonów modne w naszym kraju jest narciarstwo biegowe. Nie inaczej wygląda sytuacja w Trójmieście. W Gdańsku, Gdyni i w Sopocie nie ma jednak profesjonalnych tras dla tego typu sportu. Udało się nam znaleźć kilka alternatyw. Jeśli macie pomysły na inne trasy, czekamy na wasze sugestie.Przede wszystkim sukcesy Justyny Kowalczyk natchnęły Polaków do uprawiania narciarstwa biegowego. Jest ona wciąż jednym z najpopularniejszych sportowców w naszym kraju. Dlatego też zimą wielu z nas próbuje dyscypliny którą uprawia, czyli narciarstwa biegowego.

Nie jest to wymagający sport dla amatora. Potrzeba trochę śniegu, nart, ciepłego ubrania i ruszamy zwiedzać okolicę. Bo tylko w taki sposób możemy uprawiać na razie narciarstwo biegowe w Trójmieście.

Brakuje u nas stałych tras biegowych. Czasami są one wytyczane przy sprzyjających warunkach pogodowych. Głównie jednak trzeba korzystać z tego, co dała nam natura.

GDZIE I ZA ILE NA KULIG?

Sporo narciarzy można zobaczyć na ścieżkach, które latem wykorzystują rowerzyści i biegacze w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym. Dobrym miejsce do rozpoczęcia biegania jest np. wejście do niego przy Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu. Wielu biegaczy zaczyna trasę także przy ul.Spacerowej w Gdańsku.

Narty biegowe na plaży.


W tym mieście można również pobiegać na nartach od końca ul. Otomińskiej. Fani tego sportu odnajdują się również w Parku Reagana. Tam jednak muszą uważać na spacerowiczów. Należy bowiem pamiętać, że nie powinno poruszać się na nartach ścieżką rowerową.

W Gdańsku, Gdyni czy Sopocie dobrym miejscem na narty jest plaża. Tam zimą tworzy się idealne miejsce na dłuższe wypady. W Gdyni do biegania dobre są także lasy. Parę lat temu utworzono trasy w Kolibkach.

TRÓJMIASTO RUSZYŁO NA SNAKI. ILE ONE KOSZTUJĄ?

Natomiast w Sopocie można pobiegać na nartach przy leśniczówce w Gołębiewie, przy Łysej Górze czy przy pętli na Reja.

Jeżeli jesteśmy spragnieni biegania po trasach, sami możemy spróbować ją wytyczyć i spróbować szybszego poruszania się na nartach. Niektórzy konstruują specjalne maszyny, można też takowe zakupić. Głębokość toru powinna mieć 2-5 cm, a rynny być oddalone od siebie koło 25 cm.

Przypominamy, że jeżeli znacie ciekawe miejsca do uprawiania narciarstwa biegowego, napiszcie o tym w opiniach. Mogą być też w okolicach Trójmiasta.
Gdzie szukasz miejsc do biegania na nartach?
10%

na wytyczonych trasach

77%

w lesie

3%

w parkach

5%

na plaży

1%

na nieodśnieżonych ścieżkach rowerowych

4%

inne niż wyżej wymienione

zakończona

łącznie głosów: 112

mad