Święta dla aktywnych. Co, kiedy i gdzie będzie otwarte?

23 grudnia 2019 (artykuł sprzed 1 roku)
dak.
W święta, obiekty sportowe będą miały ograniczony czas funkcjonowania, ale znajdą się takie, z których będzie można korzystać. Więcej zdjęć (1)

W święta, obiekty sportowe będą miały ograniczony czas funkcjonowania, ale znajdą się takie, z których będzie można korzystać.

fot. Aleksandr Davydov / 123rf.com

W święta, obiekty sportowe będą miały ograniczony czas funkcjonowania, ale znajdą się takie, z których będzie można korzystać.

fot. Aleksandr Davydov / 123rf.com

W okresie świątecznym będzie ograniczony dostęp do miejsc oferujących aktywne spędzanie czasu. Niemalże wszystkie obiekty będą zamknięte w pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia, natomiast 26 grudnia będzie można poruszać się nie tylko na świeżym powietrzu. Sprawdź, dokąd można będzie się wybrać, aby spalić trochę kalorii i rozruszać się po rodzinnym ucztowaniu.LodowiskaŚlizgawki w hali "Olivia" działają codziennie od 10:30, a ostatnie wejścia planowane są na godz. 19:30. Będą nieczynne 24 i 25 grudnia. 31 grudnia ostatnie wejście o godz. 13:30, a 1 stycznia od godz. 15. Bilet wstępu kosztuje 15 zł.

23, 24, 25 i 30 grudnia oraz 1 stycznia nieczynne będzie Gdańskie Lodowisko przy Placu Zebrań Ludowych. Będzie się można na nie wybrać natomiast w drugi dzień świąt, 26 grudnia. Tak jak w pozostałe dni, będzie czynne od godz. 11:30. Ostatnie wejścia o godz. 20:30. Bilet normalny w cenie 13 zł, ulgowy dla uczniów i studentów, emerytów i rencistów w cenie 9 zł.

Lodowisko miejskie w Gdyni w Wigilię będzie czynne od godz. 9 do 13:45. W międzyczasie zaplanowano dwie przerwy techniczne w godz. 10-10:45 i 12-12:45. Ponownie zostanie otwarte w drugi dzień świąt od godz. 13 do 19:45. W Sylwestra ślizgawka będzie czynna od 9 do 17:45, a 1 stycznia od 13 do 19:45. Cena wstępu wynosi 5, 8 i 10 zł za każdą rozpoczętą godzinę kolejno dla osób do 18. roku życia, osób po 65. roku życia i pozostałych.

Lodowisko przy molo w Sopocie wciąż czeka na inaugurację. Póki utrzymują się dość wysokie, jak na tę porę roku, temperatury, problem tkwi w mrożeniu tafli. Kolejne próby zostaną poczynione po świętach, gdy przyjdzie ochłodzenie.


SiłownieOd godz 6 do 14 będą czynne w Wigilię trójmiejskie kluby sieci Calypso Fitness. Obiekty będą zamknięte 25 grudnia, a 26 grudnia będzie można wybrać się na trening do klubu Gdańsk Morena zobacz na mapie Gdańska (godz. 14-23) i Calypso Fitness Gdynia Witawa zobacz na mapie Gdyni (14-23). W Sylwestra kluby będą czynne od godz. 6 do 15, a w Nowy Rok w godz. 14-23 czynne będą te na Morenie oraz w Witawie.

Kluby sieci Zdrofit w Wigilię otwarte będą od godz. 7 do 13. Pierwszego dnia świąt będą nieczynne, a 26 grudnia będzie można z nich skorzystać od godz. 16 do 22. 31 grudnia czynne będą od godz. 7 do 16, a 1 stycznia od 12 do 22. Wyjątek stanowi Zdrofit Alchemia zobacz na mapie Gdańska, który będzie zamknięty również 26 grudnia i 1 stycznia. Z siłowni będzie można skorzystać w Sylwestra w godz. 7-14.

Premium Fitness & Gym zobacz na mapie Gdańska w Wigilię otwarty będzie od godz. 6 do godz. 14. Obiekt będzie zamknięty 25 grudnia, ale będzie można z niego korzystać dzień później w godz. 8-20. 31 grudnia poćwiczyć będzie można w godz. 6-17.

W Spójnia Fitness & Badminton Club poćwiczyć będzie można w godz. 7-14 w Wigilię, ale obiekt będzie zamknięty w pierwsze i drugie święto. Z kolei w Sylwestra otwarte będzie w godz. 7-14.


BasenyW Wigilię i święta Bożego Narodzenia zamknięte będą wszystkie baseny miejskie. 24 grudnia, w godz. 7-14 - ostatnie wejście na basen bez sauny o godz. 12:40 - można skorzystać z Aquastacji. W kolejnych dniach świątecznych będzie nieczynna. Natomiast 26 grudnia można wybrać się do Aquaparku Sopot, który zaprasza do siebie w godz. 11-22. W Sylwestra obiekt będzie otwarty od godz 8 do 16, a 1 stycznia od 12 do 22. Do dyspozycji są także baseny hotelowe, które są otwarte tak, jak obiekty, w których się znajdują, czyli każdego dnia.


Stoki narciarskieStoki narciarskie na Pomorzu jeszcze nie rozpoczęły sezonu. Choć większość z nich gotowa jest uczynić to niemal z dnia na dzień, czekają na mrozy. Ujemne temperatury muszą utrzymywać się co najmniej przez trzy dni, aby sztuczne naśnieżenie gwarantowało dobre warunki do zjeżdżania dla narciarzy i snowboardzistów. Aktualne informacje na temat cen, warunków i godzin otwarcia dostępne są na profilach ośrodków Wieżyca-Koszałkowo, Trzepowo oraz Szymbarku-Kotlince w mediach społecznościowych.

Czy zamierzasz ćwiczyć w święta?
39%

nie, święta to czas na odpoczynek

21%

wybiorę się na spacer lub łyżwy

14%

ograniczę się lżejszego treningu

26%

święta to nie wymówka, tylko regularne treningi

zakończona

łącznie głosów: 338

dak.

Opinie (51) ponad 20 zablokowanych

 • Zdrowa!

  • 46 2

 • I jeszcze

  Szwedzka Grobla, Kulesza Droga, Droga Węglowa, Gliniasta Droga, Droga Marnych Mostów, Park Reagana z Drogą Jantarową itp., itd. Można dużo, dużo więcej wymieniać, mądrować, cudować, wymyślać. Takie miejsca też będą

  Szwedzka Grobla, Kulesza Droga, Droga Węglowa, Gliniasta Droga, Droga Marnych Mostów, Park Reagana z Drogą Jantarową itp., itd. Można dużo, dużo więcej wymieniać, mądrować, cudować, wymyślać. Takie miejsca też będą czekały na chętnych. Wszyscy, którzy będą chcieli się trochę poruszać, tak świątecznie, bez napinki, coś dla siebie znajdą. Czyli: zdrowych świąt wszystkim życzę.

  • 9 3

 • (10)

  Tyle że ludzie w tych przybytkach takich jak siłownie, baseny i lodowiska muszą pracować zamiast siedzieć z bliskimi w domu by szlachta mogła z tego skorzystać. Lepiej pójść na rower lub spacer

  • 30 21

  • to zrezygnuj tez z pradu i wody, bo tam tez musza pracowac (6)

   • 14 15

   • A mnie drażni twoja głupota. (5)

    Prąd i woda są potrzebne do życia dzisiaj.
    A lodowisko, siłownia, basen to czysta fanaberia.

    Naprawdę nie widzisz różnicy w priorytetach?
    Takie przybytki powinny być w święta pozamykane, aby ludzie to obsługujący też mieli święta dla rodziny.

    • 12 11

    • Nie wytłumaczysz...

     • 6 2

    • Opinia

     Przecież nie może być zamknięte bo masa spadnie i tyle treningów na nic.

     • 5 1

    • Ludzie obslugujacy sa tam z wlasnej woli. Nikt nikomu nie kaze obslugiwac lodowiska w swieta. (2)

     • 4 5

     • Chyba mało znasz życie. (1)

      Szef:
      Przyjdziesz do pracy w pierwsze i drugie święto?
      Pracownik:
      Nie.

      Po świętach...
      Szef:
      Zwalniam cię.
      Pracownik:
      Ale dlaczego??
      Szef:
      Yyy...no bo...yyy...mało roboty jest.

      Tak wygląda życie.

      • 0 4

      • to ty nie wiesz, gdzie się zatrudniasz, że cię godziny pracy zaskakują?

       • 1 1

  • takie zycie ja tez mam nie pracowac? do gdzie do lekarza pojdziesz? wszakze w swieta wszyscy zawsze chorzy

   • 13 4

  • na rower nie bo są zle warunki i można wpaść pod kola samochodu.

   • 3 4

  • czekaj, a oni tam za darmo siedza? To jest jakas przymusowa praca?

   • 7 1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.