Gdzie w Trójmieście trenować sporty zimowe? Ile to kosztuje?

16 stycznia 2019 (artykuł sprzed 1 roku)
ras.

Jazda na łyżwach, snowboardzie i nartach, curling czy hokej - w Trójmieście znajdziemy szkółki oraz instruktorów różnych dyscyplin zimowych dla dzieci i dorosłych. W ofercie są zajęcia indywidualne i grupowe.

Łyżwiarstwo


Szkółki łyżwiarstwa szybkiego i short tracku prowadzi GKS Stoczniowiec. Zajęcia odbywają się w piątki, soboty i niedziele w Hali Olivia. Jednorazowy wstęp to koszt 12 zł, a bilety są do nabycia w kasach tuż przed zajęciami. Na miejscu prowadzona jest także wypożyczalnia sprzętu. Zajęcia przewidziane są dla dzieci w wieku od 4 do 12 lat, a prowadzą je doświadczeni trenerzy i instruktorzy, absolwenci AWF.

Sprawdź, jak uczyć dzieci jazdy na łyżwachNaukę jazdy na łyżwach na lodowisku przy placu Zebrań Ludowych prowadzi Łyżwy3City.pl. Zajęcia odbywają się w soboty i niedziele a godzinne wejście kosztuje 35 zł.

30 zł kosztuje jednorazowe wejście na zajęcia szkółki Iceskater, która prowadzi treningi w tym samym miejscu w poniedziałki i środy. Klub prowadzi też sekcję łyżwiarstwa synchronicznego.

Hokej


Zajęcia szkółki hokeja na lodzie GKS Stoczniowiec prowadzi w małej hali "Olivia" w piątki, soboty i niedziele. Jednorazowe wejście kosztuje 12 zł, a na miejscu można wypożyczyć sprzęt.

W Gdyni regularne szkolenie dla dzieci prowadzą HUKS Niedźwiadki, które trenują na lodowisku przy ul. Bema. Za zajęcia w klubie prowadzonym przez byłego hokeistę GKS Stoczniowca Bartłomieja Wróbla zapłacić trzeba miesięczną składkę w wysokości 120 zł, a 200 zł w wypadku zapisania dwójki dzieci.

Curling


W poniedziałki i wtorki wieczorem oraz w soboty rano potrenować można na torze curlingowym w małej hali "Olivia". Jednorazowy bilet na zajęcia prowadzone przez GKS Stoczniowiec kosztuje 12 zł. Bilety są do nabycia przed każdą szkółką w kasie. Na miejscu można wypożyczyć sprzęt.

Zajęcia w szkółce curlingowej Gdańsk Curling Club dla dzieci od 6 do 18 lat odbywają się na lodowisku przy placu Zebrań Ludowych przynajmniej dwa razy w tygodniu. Miesięczny koszt wynosi 70 zł. Zajęcia w niedzielę są darmowe. Wystarczy wziąć czystą parę butów na zmianę i wygodny strój. Miesięczny koszt zajęć dla dorosłych wynosi 200 zł.

Szkolenia dla dzieci, młodzieży i dorosłych prowadzi także Sopot Curling Club WA KU'TA, który korzysta z toru w hali "Olivia". Od poniedziałku do piątku o godz. 17 prowadzone są zajęcia dla szkół, a w soboty o godz. 12 zajęcia dla początkujących i średnio zaawansowanych. Grupy są maksymalnie ośmioosobowe, więc sopocki klub prosi o rezerwacje telefoniczne pod numerem 696 916 464. Koszt zajęć na grupę to 120 zł w tygodniu i 160 zł w weekendy.

Jazda na nartach i snowboardzie


Amatorzy narciarstwa muszą szukać tras bezpośrednio w okolicach Trójmiasta, choć przy sprzyjających warunkach w Sopocie można pojeździć na Łysej Górze. M.in. tam szkolenia prowadzi Mixtura.pl. Godzina lekcyjna indywidualnego szkolenia to koszt 75 zł.

Bez względu na pogodę, przez cały rok można trenować na krytym, sztucznym stoku Skimondo. Indywidualny trening narciarski to koszt 75, a snowboardowy 80 zł.

ras.