Gdzie w Trójmieście trenować do triathlonu?

4 lipca 2017 (artykuł sprzed 3 lat)
Marcin Dajos

Sezon triathlonowy trwa praktycznie przez cały rok. Fani tej formy aktywności fizycznej w każdym miesiącu mają do wyboru po kilka imprez. Dlatego też pojawiły się specjalne treningi dla triathlonistów. Gdzie szukać ich w Trójmieście?W Gdańsku i w Gdyni mamy dwa duże triathlony. W pierwszym z miast odbywa się impreza na dystansie olimpijskim - strat już 16 lipca. Natomiast w Gdyni mamy triathlon z cyklu Ironman - połowę dystansu. Impreza odbędzie się w dniach 4-6 sierpnia. Do tego odbywa się triathlon na AWFiS czy pod dachem, w Aquastacji. Poza tym zawodnicy z Trójmiasta często jeżdżą do innych, polskich miast, jak i zagranicznych, aby tam startować w tego typu imprezach.

16 LIPCA ODBĘDZIE SIĘ TRIATHLON GDAŃSK

Wciąż jest też wiele osób, które poznają triathlon od podstaw. Jeśli sami doszliśmy już do granic swoich możliwości w pływaniu, jeździe na rowerze czy bieganiu, a chcielibyśmy pójść dalej i rozwinąć np. technikę, można spróbować treningów triathlonowych.

4-6 SIERPNIA TO DNI PRZEZNACZONE W GDYNI NA HERBALIFE IRONMAN 70.3

Takie organizuje m.in. Ironman w Gdyni. Pierwsze zajęcia pływackie odbyły się 21 czerwca, następne planowane są na 5 i 19 lipca. Prowadzi je Sebastian Karaś, a limit uczestników wynosi 150. Dlatego prowadzone się zapisy, a koszt udziału w treningu to 25 zł. Zajęcia odbywają się na plaży redłowskiej, w asyście ratowników WOPR. Każdy uczestnik sailfish swimnights otrzymuje w pakiecie czepek oraz możliwość przetestowania pianek sailfish. Organizator zapewnia także napoje, szatnie oraz depozyt. Sam trening trwa w godz. 19:05-20:00. Rejestracja startuje o godz. 17:30.

Można wziąć udział także w kolarskich treningach przed Ironmanem. Pierwszy odbył się w niedzielę. Zajęcia będą prowadzone do 30 lipca, co dwa tygodnie pod okiem byłego trenera kadry narodowej, Piotra Nettera.

Triathlon Gdańsk 2016.


- Treningi pływackie sailfish swimnights, które organizujemy już kolejny rok, cieszą się wśród zawodników ogromną popularnością. Postanowiliśmy więc wyjść naprzeciw potrzebom uczestników Enea Ironman 70.3 Gdynia powered by Herbalife i zapraszamy na cykl treningów kolarskich. Wiemy, że do Gdyni przyjedzie wielu debiutantów. Poprzez wspólne treningi chcemy pomóc im przygotować się do startu i zapoznać z trasą wyścigu - mówi Michał Drelich, dyrektor zawodów Enea Ironman 70.3 Gdynia powered by Herbalife.
Treningi pod względem tempa są dopasowane do uczestników. Na miejscu zbiórki nastąpi podział na maksymalnie 20-osobowe grupy, podzielone według poziomu zaawansowania. Miejsce zbiórki: Gdynia, parking przy ul. Kartuskiej, w pobliżu skrzyżowania Morskiej z Kartuską (10,1 km trasy wyścigu). Godzina wyjazdu: 8:00, zakończenie do 10:30. Treningi są bezpłatne i otwarte dla wszystkich. Obowiązkowa wcześniejsza rejestracja rozpocznie się 26 czerwca na stronie slotmarket.pl.

W Gdańsku, w biurowcu Alchemia odbywa się jedyny w Polsce triathlon pod dachem. Tam też organizowane są treningi pływackie pozwalające dołączyć do grupy startującej w zawodach Tours Triathlon Team. Ćwiczącym udostępnione są nie tylko baseny do intensywnych ćwiczeń techniki pływania, ale także opieka instruktorów, którzy ustalą indywidualny trening w strefie fitness. TriPróba Gratis to bezpłatne zajęcia testowe na basenie, ocena wydolności kandydata i konsultacja trenerska. Jeśli po niej przekonamy się do tych zajęć, wówczas karnet Stacja Swim kosztować nas będzie 290 zł za miesiąc.

Tak wyglądał zeszłoroczny triathlon w Gdyni.


Treningi oferują także trenerzy personalni. Sportevo Grupa za zajęcia przygotowujące do triathlonu w zakresie pływania, siły i jazdy na rowerze, za cztery tygodnie zajęć liczy sobie od 200 do 550 zł w zależności od pakietu.

Do triathlonu przygotowują również szkoły pływania czy instruktorzy jazdy na rowerze organizujący cotygodniowe spotkania. Także w klubach fitness organizowane są zajęcia poświęcone tej olimpijskiej dyscyplinie sportu.