Gokarty. Gdzie i po ile pojeździmy w Trójmieście?

13 kwietnia 2019 (artykuł sprzed 2 lat)
dak.
Gokarty to również świetny przykład spędzania wolnego czasu z dzieckiem. Więcej zdjęć (3)

Gokarty to również świetny przykład spędzania wolnego czasu z dzieckiem.

fot. Crazy-Car.pl

Gokarty to również świetny przykład spędzania wolnego czasu z dzieckiem.

fot. Crazy-Car.pl

Powrót na tor Formuły 1 Roberta Kubicy oraz ładniejsza pogoda z każdym dniem za oknem powodują, że w naszych głowach kreują się kolejne pomysły na zabicie wolnego czasu. Jednym z nich może być wybranie się np. na któryś z trójmiejskich torów gokartowych. To miejsce, gdzie można dać ponieść się szczypcie adrenaliny i rozrywki nawet z dzieckiem, bowiem zabawa w skrajnych wypadkach zaczyna się już od 3 roku życia. Przedstawiamy wam cennik takiej aktywności i listę dostępnych tras w Trójmieście.

Podróż na mapie zaczynamy od galerii Morena i KartCenter zobacz na mapie Gdańska. Za 6-minutowy pakiet przejazdów zapłacimy tutaj 28 zł, ale dodatkowe 10 zł trzeba wydać na obowiązkową kominiarkę i kartę GokartSystem. Za wydane pieniądze będziemy mieli okazję przejechać się nowoczesnym gokartem Sodi-RSX, który prędkość maksymalną może rozwinąć do 60km/h lub KidRacerem umożliwiającym jazdę już od 3 lat samodzielnie lub wraz z rodzicem w cenie 20 zł za 5 minutową sesję. Wszystko to na torze o pojemności 2200 m kw., która obejmuje pas jazdy o szerokości 6 m oraz wyprofilowanych zakrętach, dającym możliwość bezpiecznego wyprzedzania. Z toru można korzystać od poniedziałku do piątku od godz. 14 do 22, a w weekendy od 10 do 22.

W sopockim KartCenter zobacz na mapie Sopotu do dyspozycji mamy już trzy gokarty: Sodi GT5R, Sodi LR5, KidRacer oraz Sodi 2Drive. Ten ostatni w odróżnieniu od pozostałych jest dwuosobowy, dlatego to świetne rozwiązanie dla rodzica z dzieckiem. Za taki wariant będziemy zmuszeni wyciągnąć z portfela 60 zł. Za przejażdżkę Sodi GT5R zapłacimy z kolei 45 zł za 8 min, a Sodi LR5, który umożliwia jazdę dzieciom do 135 cm to koszt 39 zł za 8 min. Twórcy toru w Sopocie wzorowali się na prawdziwych zakrętach znanych z zawodów Formuły 1. Wjazd do tunelu poprzedza szeroki i długi 180-stopniowy nawrót, łudząco podobny do układu z włoskiej Monzy - "Parabolica". W kolejnych odcinkach nawiązano z kolei do "Maggotts-Becketts-Chapel" z Silverstone Circuit w Anglii. Chętnych zapraszamy od wtorku do czwartku w godz. 14-20, piątki od 14 do 21, w soboty od 10 do 21 i w niedziele w godz. 10-20.

Taki i wiele podobnych gokartów jeżdżą po trasie KartCenter w Sopocie. Więcej zdjęć (3)

Taki i wiele podobnych gokartów jeżdżą po trasie KartCenter w Sopocie.

KartCenter.pl

Taki i wiele podobnych gokartów jeżdżą po trasie KartCenter w Sopocie.

KartCenter.pl

Idąc dalej tym tropem dojeżdżamy do KartCenter zobacz na mapie Gdyni w Gdyni. Tutaj oprócz wymienionego wyżej GT5R, do wyboru będziemy mieli jeszcze dwa pojazdy. Z myślą o najmłodszych, na torze w Gdyni wprowadzono Sodi LR4 i Sodi LR5. Ten pierwszy to doskonały gokart dla dzieci poniżej 130 cm wzrostu, natomiast w drugim zasiąść już mogą nieco starsi. W tym przypadku za 8 minut rozrywki naszych pociech zapłacimy 35 zł. I podobnie jak na torach w Gdańsku i Sopocie, ten wzorowany jest na tych prawdziwych. 325-metrowa trasa wyposażona jest w nowoczesny komputerowy pomiar czasu i zsynchronizowaną z nim sygnalizację świetlną, a na torze znajduje się tablica świetlna umożliwiająca weryfikację czasu okrążenia przez młodych kierowców.

PitStop zobacz na mapie Gdańska na Energa Stadionie to kolejny przystanek na naszej wirtualnej przechadzce. Na wspomnianym torze mamy dwie niezależne od siebie trasy, na których bezpiecznie można wyprzedzać innych kierowców. Na tym pierwszym o długości 600 m pojedziemy na gokartach spalinowych, natomiast drugi pokryty znajduje się w hali na terenie Fun Areny, a do wyboru mamy pojazdy elektryczne. Jego tor wynosi 400 m, a otwarty jest w godz. od 10 do 22. W ofercie są również gokarty tandemowe dla dwóch osób.

Za 8 minut frajdy zapłacimy 35 zł od poniedziałku do piątku, natomiast w piątek i w weekend cena rośnie o 5 zł. W przypadku posiadanej legitymacji szkolnej możemy uzyskać 10-procentową zniżkę. Jeśli uważamy, że 8 minut to za mało, możemy zwiększyć limit do 15, ale wówczas cena podrośnie do 60 zł (poniedziałek-czwartek) i 70 zł (piątek-niedziela). Dłuższa opcja przejazdu możliwa jest jedynie w przypadku gokartów spalinowych, a z toru można korzystać od poniedziałku do piątku w godz. od 12 do 18, a w weekendy od godz. 12 do 20.

PitStop oferuje nam dwa tory - wewnętrzny i zewnętrzny. Na obu można ścigać się ze znajomymi. Więcej zdjęć (3)

PitStop oferuje nam dwa tory - wewnętrzny i zewnętrzny. Na obu można ścigać się ze znajomymi.

PitStop-Gdansk.pl

PitStop oferuje nam dwa tory - wewnętrzny i zewnętrzny. Na obu można ścigać się ze znajomymi.

PitStop-Gdansk.pl

Naszą trasę kończymy w galerii Metropolia i Crazy Cart zobacz na mapie Gdańska. W odróżnieniu od poprzednich tu nie liczy się jedynie prędkość, ale przede wszystkim zabawa, bowiem crazy carty to pojazdy elektryczne umożliwiające wykonywanie nietypowych manewrów, takich jak jazda bokiem czy nawet tyłem. Prędkość maksymalna wynosi tu 20km/h.

Koszt przejazdu gokartem klasycznym i XL to 30 zł za 15 min jazdy i 50 zł za pół godziny. Jest też opcja dla dzieci w wieku od 4 do 8 lat w przystosowanych specjalnie dla dzieci gokartach. Za tę możliwość zapłacimy 20 zł.
Jak często jeździsz gokartami?
4%

2-4 razy w miesiącu

3%

raz w miesiącu

5%

raz na 3 miesiące

26%

raz na pół roku

62%

wcale

zakończona

łącznie głosów: 586

dak.