Gokarty w czasie pandemii czynne nawet w sezonie zimowym

17 listopada 2020, 7:00
Damian Konwent

Do tej pory w sezonie zimowym zazwyczaj można było korzystać z gokartów jedynie pod dachem. Z uwagi na brak ekstremalnych temperatur w tym roku będzie można jednak wybrać się do Sopotu na odkryty tor KartCenter. Małymi samochodzikami można poruszać się weekendami nawet w czasie pandemii, naturalnie przy zachowaniu norm reżimu sanitarnego i w ograniczonych grupach. Sprawdź gdzie i za ile można cieszyć się tą rozrywką.Gokarty w TrójmieściePandemia ograniczyła formy atrakcji, rozrywki i spędzania wolnego czasu w ostatnich tygodniach. Na mapie Trójmiasta są jednak miejsca, które mogą działać zgodnie z ogólnie panującymi wytycznymi, przy zachowaniu odpowiednich norm reżimu sanitarnego. Wśród nich są m.in. tory gokartowe.

KartCenter można odwiedzić zarówno w Gdańsku, jak i w Sopocie. Pierwszy tor zbudowany jest pod dachem w Galerii Morena, natomiast drugi znajduje się pod gołym niebem, więc mamy wybór w zależności od potrzeb i upodobań. Co więcej, tor w Sopocie - w odróżnieniu do lat ubiegłych - będzie czynny nawet w sezonie zimowym.

- Temperatury minionej zimy nie były ekstremalne, więc jeśli w tym będzie podobnie, to nie widzę przeszkód, by działać przez cały rok. Zapewne bardziej w formie turniejowej czy zabawowej, ale naturalnie przy zachowaniu norm sanitarnych. Na obu naszych torach pilnujemy zachowywanego dystansu, po każdej przejażdżce dezynfekujemy sprzęt, wszyscy w załodze mamy maski - mówi nam Maciej Ciosek, menadżer toru.
Tor pod stadionem na Letnicy


Sopocki obiekt wnosi zupełnie nowe standardy do polskiego amatorskiego kartingu. Asfaltowy tor gokartowy o długości 500 m ma szerokość od 5 do 7 m. Specjalnie umocnione bandy z tworzywa polietylenowego, nowoczesny komputerowy pomiar czasu oraz zsynchronizowana z nim sygnalizacja świetlna zapewniają bezpieczeństwo kierowcom. To jedyny w Polsce tor z ponad 40-metrowym stalowym mostem z tunelem i dwoma 4-metrowymi przejazdami.

Tor wzorowany jest na prawdziwych zakrętach znanych z zawodów Formuły 1, m.in. z włoskiej Monzy - "Parabolica" czy "Maggotts-Becketts-Chapel" z Silverstone Circuit w Anglii.8-minutowa przejażdżka pojedynczym Sodi GT5R 270 CC kosztuje 55 zł, a dwuosobowym Sodi GT5R 270 CC - 69 zł. W przypadku tego pierwszego dostępne są również karnety. Za pięć przejazdów zapłacimy 249 zł, a za 10 - 449 zł. Musimy także obowiązkowo posiadać kominiarkę i kartę kierowcy, których dodatkowy koszt to w sumie 20 zł. Tor przy ul. 3 Maja 69C w Sopocie jest czynny w weekendy w godz. 10-18.

- Pandemia odbiła się na frekwencji, gdyż odpadły nam eventy grupowe, które wcześniej cieszyły się popularnością, jak: imprezy firmowe, wieczory kawalerskie itd. Dziś przyjmujemy rezerwacje grup maksymalnie pięcioosobowych - tłumaczy menadżer obiektu.
Z kolei tor w Gdańsku to prawdopodobnie najbardziej innowacyjny kryty tor gokartowy w Polsce. Jego nawierzchnia została stworzona przy współpracy z włoską firmą PGK specjalizującą się w nowoczesnych podłożach dla sportu gokartowego. Powierzchnia wynosi ok. 2200 m kw. Pas jazdy o szerokości 6 m oraz wyprofilowane zakręty dają możliwość bezpiecznego wyprzedzania.

Testowaliśmy tor kartingowy w Gdańsku

Nowością technologiczną są również ekologiczne gokarty elektryczne wyprodukowane przez światowego lidera sprzętu gokartowego SodiKart. To pierwszy tor na świecie zaopatrzony w najnowszy model gokarta RSX.

6-minutowa przejażdżka kosztuje tu 39 zł. Natomiast za pięć "rundek" zapłacimy już 175 zł, a za 20 - 625 zł. W tym przypadku również obowiązkowa jest kominiarka (10 zł) i karta GokartSystem (10 zł). Z toru można korzystać w godz. 12-22 w dni robocze oraz od godz. 10 do 22 w weekendy.

Oczywiście w Trójmieście są również inne tory gokartowe. Część z nich jednak czeka na lepsze czasy, gdyż znajdują się w pozamykanych galeriach lub wyczekują wiosny i wyższych temperatur.

Turniej mediów na gdańskim torze KartCenter
Jak często jeździsz na gokartach?
9%

regularnie

23%

sporadycznie

42%

rzadko

26%

wcale

zakończona

łącznie głosów: 217