stat

Halloween i weekend dla aktywnych: kręgle, taniec, basen, biegi

30 października 2019, 11:30
dak.
Najnowszy artukuł na ten temat

Aktywny weekend rodzinnie i na świeżym powietrzu. Spacery, biegi i orientacja

Halloween będzie pierwszym dniem długiego weekendu. Wolne będziemy mogli spędzić, np.: w kręgielni, studiu tanecznym, aquaparku lub na świeżym powietrzu podczas treningów biegowych oraz pieszych wędrówek i gier na orientację. Sprawdź, gdzie i kiedy warto wybrać się, aby wykorzystać wolny czas z innymi entuzjastami aktywności.Atrakcje sportowe w Trójmieście w Halloween i najbliższy weekend - zobacz wszystkie imprezyW ostatni tydzień października weekendowy przegląd zajęć i imprez sportowych wyjątkowo podajemy w środę ze względu na piątkowe święto zmarłych. Dzięki temu mamy szerszy pogląd na wydarzenia, które będą miały miejsce już w Halloween.

Klimat Halloween z pewnością poczujecie w U7 w Gdańsku i Gdyni. W obu obiektach od godz. 10 można zagrać w kręgle, bowling czy bilarda. Ponadto przy recepcji i barze czeka wiele promocji oraz konkursów, a każda przebrana osoba będzie mogła liczyć na nagrody. Organizatorzy zadbają o odpowiedni klimat i zapewnią wam rozrywkę. Wstęp wolny.

Tego dnia będzie można wybrać się na wieczorną wędrówkę po pracy. Najbliższa, z uwagi na Wszystkich Świętych będzie miała nieco inny charakter niż poprzednie. Tym razem oprócz ciekawych leśnych i parkowych zakamarków trasa została wyznaczona przez gdańskie nekropolie, m.in. cmentarz Nieistniejących Cmentarzy, Garnizonowy, Żołnierzy Radzieckich, dawny cmentarz parafii św. Józefa i św.Brygidy. Błysk zapalanych zniczy i świec obserwować będziecie z bliska, jak i z punktów widokowych tj.: Góra Gradowa, umocnień Parku Pofortecznego "Grodzisko" oraz Wroniej Górki. Zostanie poświęcona chwila też innym pomnikom, m.in. Żołnierzy Wyklętych i Ofiarom Tyfusu. Dystans wynosi nie więcej niż osiem kilometrów. Udział jest bezpłatny. Zbiórka o godz. 18 na placu Zebrań Ludowych, przy kasach lodowiska.

Kręgielnie w Trójmieście. Gdzie grać, ile to kosztuje?Kolejną okazją do spędzenia Halloween w stylu tanecznym będą darmowe zajęcia popping'u w studiu Siemanko w Galerii Metropolia, które poprowadzi jeden z najlepszych ludzi w swoim fachu - Batman. Ćwiczenia zaczynają się o godz. 19.

Zamiast tradycyjnego "cukierek albo psikus" będzie można wziąć udział w Aqua Spinningu o godz. 18:30 w sopockim Aquaparku. To idealne zajęcia dla każdego - wysmukl ciało, wzmocnią mięśnie i poprawią samopoczucie. Tego typu trening szczególnie polecany jest osobom, które chcą usprawnić krążenie, pozbyć się dodatkowych kilogramów i zredukować cellulit, nie obciążając przy tym stawów. To nowoczesna forma treningu cardio prowadzonego na rowerze stacjonarnym umieszczonym w wodzie. Każdy program zajęć jest kompilacją ćwiczeń ogólnorozwojowych, które angażują do pracy wszystkie partie mięśni. Nie trzeba robić wcześniejszych zapisów, wystarczy wcześniej zakupić bilet online lub w biurze. Cena to 25 zł.

We Wszystkich Świętych, w piątek, będziemy wspominać zmarłych, wśród nich również żeglarzy. Pomorski Związek Żeglarski zaprasza kluby żeglarskie i wszystkich pasjonatów żagli chcących uczcić pamięć tych, którzy odeszli na wieczną wachtę, do uroczystego złożenia kwiatów i zapalenia zniczy pod pomnikiem "Zaginionych na morzu", który znajduje się na bulwarze Nadmorskim w Gdyni (na wysokości restauracji Barracuda). Początek o godz. 10.

Z mapą warto wybrać się do parku im. Steffensów na Dzielnicową Imprezę na Orientację Harpuś. W niedzielę o godz. 10:30 na uczestników czekać będą do wyboru cztery trasy. Organizatorzy zapraszają zarówno najmłodsze szkraby, rodziny z małymi i dużymi dziećmi i prawie dorosłą młodzieżą. Doświadczeni biegacze też znajdą trasę na dobry trening. Zapisy trwają do piątku do godz. 23:59 w tym miejscu. Opłata wynosi od 1 do 25 zł.

Ścianki wspinaczkowe w TrójmieścieNie zabraknie dobrze znanych trójmiejskim entuzjastom aktywności, imprez cyklicznych. W sobotę można wziąć udział w biegach Parkrun organizowanych w Gdańsku i w Gdyni, start o godz. 9. Pięciokilometrowe trasy przez nadmorski park im. Ronalda Reagana zobacz na mapie Gdańska i na Zakoniczynie w okolicach zbiorników retencyjnych Świętokrzyska 2 zobacz na mapie Gdańska oraz na bulwarze Nadmorskim zobacz na mapie Gdańska pokonywane są w świetnej atmosferze. Uczestnictwo w wydarzeniu jest darmowe, lecz przed swoim debiutem należy dokonać jednorazowej rejestracji przez internet.

Michał Bogdziewicz - trener, kolarz, jeden z czołowych trójmiejskich zawodników, zaprasza na cykl treningów kolarskich w terenie. Spotkania są realizowane przez całą jesień i zimę po to, aby wspólnie kręcić w terenie, poznając przy tym nowe, nieznane zakątki pięknych Kaszub. Dwu-, trzygodzinne treningi realizowane będą tylko po drogach szutrowych, czasami polnych, sporadycznie będą to odcinki szosowe, jednak zdecydowanie poza drogami o wzmożonym ruchu samochodów. Do treningów preferowane są rowery gravelowe, przełajowe, ale mogą być też inne, które posiadamy. Bezpłatne treningi ruszają cyklicznie co sobotę o godz. 9:30 spod serwisu DropBikes.

Bilard w Trójmieście. Gdzie grać, ile to kosztuje?Organizowane są także treningi Biegam, bo lubię, które odbywają się w każdą sobotę od godz. 9:30 na Stadionie Energa w Gdańsku zobacz na mapie Gdańska. To wspólne bieganie i ćwiczenia na poziomie dla początkujących i zaawansowanych. Zbiórka na trawniku przy Fun Arenie, wstęp darmowy. O tej samej porze organizowany jest trening również na stadionie lekkoatletycznym AWFiS przy ul. Czyżewskiego.

Tradycyjnie w niedzielę na zajęcia pod hasłem TriMama budzi Gdańsk zaprasza Natalia Wodyńska-Stosik. Trening jest skierowany do osób, które zaczynają przygodę z aktywnością sportową, jak również do tych, którzy chcą na sportowo, w przyjaznej atmosferze spędzić niedzielny poranek. O godz. 9 uczestnicy ćwiczeń rozpoczynają wspólną rozgrzewkę oraz skupiają się na technice biegowej, a następnie przechodzą do marszobiegu i biegu. Udział w zajęciach jest bezpłatny, a miejsce zbiórki wyznaczono przy rogu ul. Wróblej i Kurzej w Gdańsku.

dak.