Iga Świątek zachęciła do gry w tenisa. Gdzie i za ile rozpocząć naukę?

19 października 2020 (artykuł sprzed 1 roku)
Damian Konwent
Iga Świątek była najlepsza na francuskich kortach Rolland Garros. Sukces 19-latki wywołał zainteresowanie w trójmiejskich szkółkach tenisowych. Więcej zdjęć (1)

Iga Świątek była najlepsza na francuskich kortach Rolland Garros. Sukces 19-latki wywołał zainteresowanie w trójmiejskich szkółkach tenisowych.

fot. Facebook/123rf.com

Iga Świątek była najlepsza na francuskich kortach Rolland Garros. Sukces 19-latki wywołał zainteresowanie w trójmiejskich szkółkach tenisowych.

fot. Facebook/123rf.com

Zwycięstwo Igi Świątek w tegorocznym French Open na kortach Rolland Garros rozbudziło zainteresowanie tenisem także w Trójmieście. Na korty garnie się coraz więcej dzieci, którym marzy się, by iść w ślady pierwszej w historii Polski triumfatorki turnieju Wielkiego Szlema. Przedstawiamy wybrane szkółki tenisowe, w których można rozpocząć naukę choćby od zaraz. Dostępne są zajęcia indywidualne oraz grupowe. Ich ceny wahają się od 100 do nawet 350 zł.Szkółki tenisowe w TrójmieścieZwycięstwo Igi Świątek na francuskich kortach Rolland Garros był ogromnym sukcesem w historii polskiego tenisa. W większym i mniejszym stopniu przekonują się o tym także trenerzy trójmiejskich szkółek tenisowych, którzy w ostatnich dniach mają więcej pracy.

- Coraz więcej rodziców dzwoni do nas i pyta o treningi dla dzieci. Trzeba przyznać, że w ostatnim czasie wzrosło zainteresowanie - mówi Paweł Lipka z Kortów Tenisowych Leśnik w Sopocie.
- Zainteresowanie wzrosło, szczególnie w godzinach porannych. Sukces Igi to jedna sprawa, ale druga to fakt, że ludzie coraz częściej przechodzą na pracę zdalną i dlatego mogą pozwolić sobie na grę w tenisa - tłumaczy Jarosław Dejnarowicz z Klubu Tenisowego Sport Park Przymorze.
- Sytuacja nie jest łatwa, biorąc pod uwagę fakt, że sukces Igi pokrył się z pandemią koronawirusa. Mimo to zainteresowanie jest. Podczas jednej z rozmów tata próbował zapisać córkę, mimo że ta nie chciała grać. Powiedział jednak, że trzeba, bo Iga dokonała wielkiej rzeczy - mówi z uśmiechem na twarzy Monika Parypińska-Janikowska z Mojej Szkoły Tenisa Gdańsk.
- Nie jestem pewien, czy to sukces Igi, czy wpłynęła na to covidowa sytuacja, ale obecnie ludzie częściej wybierają dyscypliny sportu na otwartym powietrzu. Myślę jednak, że mimo wszystko zwycięstwo Polki również zaprocentuje zainteresowaniem w przyszłym roku - mówi Piotr Zieliński z Tenisowego Klubu Sportowego Arka.
- Co prawda wielkiego "bum" jeszcze nie było, aczkolwiek na początku sezonu jesienno-zimowego nie da się ukryć większego zainteresowania - mówi Marta Kurzacz z Gdańskiej Akademii Tenisowej.
Międzynarodowy turniej Sopot Open na kortach w Gdyni


Tenis to bezkontaktowa dyscyplina sportu, w której zachowywany jest dystans. Na treningi warto jednak zabierać własne rakiety i sprzęt, mimo że szkółki zazwyczaj je posiadają. Na lekcje można umawiać się zarówno w Gdańsku, Sopocie, jak i Gdyni.

Z takich można skorzystać m.in. w Gdańskiej Akademii Tenisowej przy ul. Kazimierza Górskiego 10, która dysponuje pięcioma otwartymi i dwoma w całorocznej hali kortami. Godzina gry od poniedziałku do piątku wynosi 25 zł do godz. 14, a po - 30 zł. Taka sama cena obowiązuje w weekendy.

Tenis ziemny - artykuły na portalu Trojmiasto.plAkademia przed trzema laty została włączona do bezpłatnego programu treningów pod patronatem Polskiego Związku Tenisowego, z którego może korzystać część dzieci. Warto dodać, że godzinny trening grupy wynosi 180 zł, a indywidualny - 140 zł. Terminy można ustalać pod nr tel. 601-780-890 lub 609-046-312.

Z kolei w Mojej Szkole Tenisa przy ul. Subisława 37 w Gdańsku godzinny trening indywidualny w sezonie zimowym kosztuje 175 zł, a latem - 125 zł. Prowadzone są także zajęcia grupowe dla czterech osób. W zależności od liczby weekendów w miesiącu cena oscyluje wokół 180 zł. Na zajęcia można umawiać się pod nr tel. 503-195-854.

Turniej tenisowy BNP Paribas Sopot Open 2019


Klub Tenisowy Sport Park Przymorze znajduje się przy ul. Lecha Kaczyńskiego 13 i czynny jest przez 7 dni w tygodniu. Koszt jednego treningu w grupie 3-osobowej to 220 zł, 4-osobowej - 200 zł, a 4-, 5- i 6-osobowej - 180 zł (raz w tygodniu) i 320 zł (dwa razy w tygodniu). Odbywają się również zajęcia w ramach tenisowego przedszkole, których cena to 160 lub 260 zł za jeden lub dwa treningu w tygodniu.

Można wynajmować również korty. Ceny w hali wahają się od 60 do 88 zł od poniedziałku do piątku oraz od 65 do 70 zł. Z kolei w balonach koszt oscyluje wokół 40-88 zł. Warto dodać, że można tu również grać w badmintona oraz w piłkę nożną.

Udać się można również do Centrum Tenisa Don Balon przy al. Legionów 7. Trening indywidualny kosztuje tu 130 zł. Natomiast koszt cen zajęć grupowych wahają się od 140 do nawet 2 tys. zł. Różnią się w zależności od liczby zainteresowanych, długości treningi i poziomu zaawansowania. Zapisów można dokonywać pod nr tel. 509-667-429.

Szkolenia tenisowe dla dzieci w Don Balon


Natomiast w Sopocie można udać się na treningi Pawła i Dariusza Lipki, którzy w sezonie letnim prowadzili je na kortach Leśnik przy ul. 23 Marca. W okresie jesienno-zimowym zajęcia zostały jednak przeniesione pod dach i odbywają się w szkolnych salach gimnastycznych. Cena jednego treningu w tygodniu to 150 zł, a dwóch - 250 zł. Wszelkie informacje można uzyskać pod nr tel. 609-060-690 lub 609-060-699.

Z kolei w Gdyni popularnym miejscem do gry w tenisa są korty Klubu Sportowego Arka przy ul. Juliana Ejsmonda 3 w Gdyni. Podstawowe szkolenie dzieci od 160 do 450 zł dla grup sześcioosobowych, 190-540 zł dla grup pięcioosobowych i 240-650 zł dla grup czteroosobowych. Ceny są uzależnione od liczby godzin zajęć w tygodniu. Na treningi można umawiać się pod nr tel. 58 662-49-53 lub 516-909-777.

Gdyńska Akademia Tenisowa liczy trzy obiekty: ul. Amona 25 (Chwarzno), ul. Orna 81 (Wielki Kack), ul. Nagietkowa 73 (Dąbrowa), na których jest łącznie sześć kortów. Godzinny trening indywidualny kosztuje 150 zł, grupowy dla dwóch lub trzech osób do 360 zł za miesiąc (raz w tygodniu). Z kolei w grupach pięcio- i ośmioosobowych kosztują od 240 do 350 zł w zależności od długości i liczby treningów. Więcej informacji można uzyskać pod nr tel. 513-083-544.
Jak często grasz w tenisa?
23%

przynajmniej raz w tygodniu

4%

przynajmniej raz w miesiącu

2%

przynajmniej raz na kwartał

1%

przynajmniej raz na pół roku

6%

przynajmniej raz w roku

5%

nie gram, ale zacznę

59%

nie gram wcale

zakończona

łącznie głosów: 362

Opinie (55) 2 zablokowane

 • Bez przesady, że Świątek zachęciła do gry w tenisa... (5)

  W Trójmieście od lat sporo ludzi gra w tenisa. Brakuje tylko nowych kortów, aby zaczęło grać jeszcze więcej!!! Zwyczajnie brakuje nam infrastruktury.

  • 44 4

  • (3)

   Regularnie gram na kortach Arki i w sezonie może kilka jest zajętych naraz. Nigdy nie było problemu z rezerwacją. Tenis to dalej w Polsce sport niszowy. Założę się, że nikt w środowisku nie narzeka na ilość kortów w Trójmieście. Każde miasto ma jeden duży ośrodek 10-20 kortów, do tego około 10 miejsc po 2-4 korty. Jest w czym wybierać.

   • 6 2

   • żeby ganiać po 4sety

    nikt tu w Polsce nie ma, oj nie ma kondycji

    • 2 1

   • KT Arka (1)

    Zimno na halach - 5 stopni, a każą płacić 60 zł za godzinę kortu.... W lato krzywe korty których nikt nie robi. Polecam zdecydowanie Żabiankę bo najtaniej, potem Sopot.

    • 5 0

    • Baza Sport Gdynia

     Chyba jedyne miejsce, gdzie jest dla rodziców poczekalnia.
     Nie trzeba czekać w samochodzie ani na dworzu.
     Podejście indywidualne do dziecka a nie masówka.

     • 2 0

  • Mowisz o bieganniu za pilka czy profesjonalną gra ???

   • 4 0

 • Nie ma opinii

  o szkołach Diłajów i Don Balon

  • 10 1

 • (8)

  Powiem tak. Za czasów Ryszarda Krauze Klub Tenisowy Arka miał swoje złote lata. Pan Ryszard nie szczędził grosza a utalentowana młodzież miała bardzo duże wsparcie. W klubie był porządek i czuć było, że się wiedzie. Potem nastąpiła równia pochyła i obecnie nie ma komu nawet przyciąć żywopłotów :)

  • 34 2

  • gdyby założyli hodowle kota sportowego...

   a tak prezes wszystkich+ - w tenisa to nie gra... i forsy na to nie będzie!
   jak za gomółki - co pierwszy KCyk nie lubił, to na to Partia zakręcała kurki z forsą.

   • 3 5

  • (1)

   Poprostu wyprali w klubie tyle kasy ile było można i dowidzenia ;)))

   • 3 7

   • Pewnie tak :)
    Aczkolwiek pieniądze nie smierdzą no i byly wydatkowane na szkolenie mlodzieży i to się liczyło bo miasto nie daje żadnego wsparcia

    • 5 0

  • A tu się mylisz:) (1)

   Ostatnio je przycięto co do reszty się zgadzam:)

   • 1 0

   • Ale

    syf przy płocie za twardym kortem pozostał ... niestety ...

    • 2 0

  • Wstyd (1)

   Sypnął resztki z kieszeni a przytulał miliardy

   • 0 4

   • Ale sypał...

    Radwańska czy Kubot to dzięki jego resztkami mogli osiągnąć sukces. Mimo wszystko umiał odpalić na trójmiejski sport ...

    • 4 0

  • Jeżeli chodzi o te żywopłoty na arce

   To słyszałem że Rysiek ma je przycinać w ramach prac społecznych, pisał do sądu żeby mu zrobili zamiennik 15 baniek na prace społeczne z uwagi że jest bankrutem.

   • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.