Jak i gdzie ćwiczyć w wodzie w Trójmieście?

5 maja 2018 (artykuł sprzed 2 lat)
mad
Najnowszy artukuł na ten temat

Aplikacje dla biegaczy. Jaką wybrać?

Aqua aerobik czy też fitness lub po prostu ćwiczenia w wodzie - w Trójmieście mamy wiele szkół pływania, które proponują właśnie takie zajęcia. Gdzie się na nie wybrać, ile musimy zapłacić i co ciekawego może nas tam spotkać?

Szkoła Nemo działa na pływalni XV LO na Zaspie. Znajdziemy tam klasyczne zajęcia, czyli elementy aerobiku dopasowane do ćwiczeń w wodzie - zazwyczaj bez dotykania dna - przy dźwiękach muzyki. Cena jednorazowego wejścia wynosi 35 zł, natomiast przy karnecie dwumiesięcznym: 28 zł - raz w tygodniu, 26 zł - dwa razy w tygodniu i 24 zł - trzy razy w tygodniu.

Na zajęcia w wodzie zaprasza także Beauty Derm Instytut Centrum SPA w Hotelu Mercure Posejdon. Zajęcia prowadzą tam instruktorzy, którzy są przeszkolonymi instruktorami aqua aerobiku, instruktorami fitness, pływania, ratownikami WOPR. Aqua aerobik nie wymaga od uczestników umiejętności pływania i dużej sprawności fizycznej. Mogą one zapewnić spalenie 400/500 kcal/h. Podczas zajęć używane są przyrządy, jak: makarony, specjalne hantle czy deski do pływania. Pojedyncze wejście kosztuje 35 zł, pięć wejść - 130 zł, 10 wejść - 250 zł.

Zobacz fitness, na którym się nie spocisz.


W szkole pływania Plusk wprowadzili aqua zumbę - czyli ćwiczenia taneczne na płytkiej wodzie - 130 cm. Zapewniają tam także, że aqua aerobik jest bezpieczny dla osób z nadwagą i osteoporozą oraz osób po urazach układu ruchu - dlatego wykorzystywany jest w rehabilitacji jako jedna z form przywracania pełnej sprawności. Zajęcia odbywają się w ZKPIG 21 na Morenie. Wejście jednorazowe kosztuje 45 zł, karnet na cztery wejścia w miesiącu - 120 zł, a na 15 wejść - 390 zł.

Natomiast w szkole Pływak zachęcają do wodnego aerobiku podpowiadając, że woda daje nam oparcie, jakby 1000 rąk trzymało i unosiło nasze ciało, ważymy dużo mniej, dlatego ruszamy się inaczej. Woda oddziałuje na zanurzone ciało na wiele sposobów - organizm reaguje na jej temperaturę, ciśnienie, odczuwa lepkość i napięcie powierzchniowe. Dodatkowo podczas ruchów w wodzie występuje opór związany z tarciem. Zajęcia aqua aerobiku Pływak prowadzi w ZSSiO i pływalni Gdańsk-Kokoszki. Jednorazowe wejście kosztuje 26 zł, a karnet semestralny 360 zł w pierwszym z obiektów, natomiast na basenie na ul. Azaliowej - 30 zł jedno wejście, 108 zł - karnet miesięczny na cztery wejścia, 288 zł - karnet na trzy miesiące, na 12 wejść.

Tak wyglądają aquamaratony, które organizowane były w Aquastacji.


Na aqua aerobik na pływalnię krytą w Sopocie zaprasza Activek. Zajęcia trwają 40 minut, a prowadzi je instruktorka Ewa Kucharska. Jednorazowe wejście kosztuje 30 zł, natomiast w karnecie miesięcznym zapłacimy za jeden wstęp 28 zł.

W Gdynia na baseny na Karwiny oraz w Chyloni zaprasza Alfa Szkółka Pływacka. Cena jednorazowego wejścia wynosi 30 zł. Natomiast pojedyncze wejście w karnecie przy uczęszczaniu na zajęcia raz w tygodniu - 25 zł, a wejście w karnecie przy uczęszczaniu na zajęcia dwa razy w tygodniu - 22 zł.

Jedną z forma aqua aerobiku jest także aquacycling, czyli jazda na rowerach stacjonarnych ustawionych w wodzie. Zaprasza na nią Active Way, na baseny: Aquastacja, Chełm i Osowa. Za jednorazowe wejście zapłacimy 40 zł. Ceny karnetów uzależnione są od obiektu, do którego chcemy się wybrać. W Active way zapewniają, że aquacycling nie wymaga umiejętności choreograficznych ani rozwiniętej koordynacji ruchowej. Polecany jest dorosłym, dzieciom, młodzieży i osobom starszym, także jako uzupełnienie rehabilitacji i rekonwalescencji po operacjach. Istotą aquacyclingu jest bardzo intensywna praca mięśni przy jednoczesnym umiarkowanym odczuwaniu zmęczenia fizycznego.

Jazda na rowerze stacjonarnym w wodzie.
Jaka forma wodnych ćwiczeń wydaje się najatrakcyjniejsza?
28%

aqua aerobik

11%

aqua zumba

20%

aquacycling

24%

każda z wimienionych

17%

żadna

zakończona

łącznie głosów: 300

mad