stat

Kalendarz najważniejszych imprez dla aktywnych w 2020 roku

5 stycznia 2020, 15:00
dak.

Tradycyjnie fani wielkich imprez dla aktywnych mogą spodziewać się bogatego kalendarza na 2020 rok. Ponownie znalazły się w nim maratony, półmaratony, triathlony czy biegi na 5 i 10 km. Są także pozycje, jak wyścig rowerowy lub bieg po pasie startowym gdańskiego lotniska. Warto pamiętać, że kalendarz będzie wypełniał się w trakcie roku, więc na pewno dojdą jeszcze kolejne pozycje.Kalendarz imprez sportowych w 2020 rokuMistrzostwa świata w półmaratonie (IAAF World Half Marathon Championships) odbędą się w Gdyni w dniach 27-29 marca 2020 roku. Do Gdyni przyjadą najlepsi biegacze długodystansowi na świecie, a wraz z nimi także tysiące amatorów. 29 marca o godz. 12:45 na tej samej trasie co uczestnicy mistrzowskiego biegu wystartuje bieg masowy dla amatorów. Wszystkie miejsca zostały już zarezerwowane.

20 kwietnia wystartuje 6. Gdańsk Maraton. Rejestracja trwa na stornie datasport.pl. Do końca stycznia zapłacimy 109 zł, do końca lutego - 129 zł, a marca - 159 zł.

16-17 maja - te dni przewidziane są na kolejną odsłonę Runmageddonu w Trójmieście. Nie jest jeszcze znana dokładna lokalizacja trasy, ale wiemy, że będą to edycje Rekruta, Intro, Classic, Family, Junior i Kids. Wiadomo już także, ile kosztują zapisy, a ceny wahają się od 49 zł do 219 zł w zależności od kategorii. Zapisy prowadzone są na stronie runmageddon.pl.


Na 24 maja zaplanowano w Gdyni trzecią polską edycję globalnego cyklu zawodów kolarskich dla amatorów Gran Fondo New York. Organizatorzy przygotowali dwie trasy: 80 km i 136 km. Zapisów można dokonać dzięki formularzowi internetowemu. Koszt to 250 zł.


W nocy z 20 na 21 czerwca zaplanowano bieg Skywayrun Gdańsk Airport. Odbędzie się on po pasie startowym Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy na dystansie 5 km. Limit miejsc wyniesie 5 tys. osób, ale nie określono jeszcze terminu otwarcia zapisów. W poprzednich edycjach miało to miejsce w okolicach stycznia i lutego.


Przed nami także kolejna edycja Triathlonu Gdańsk. Limit zgłoszeń wynosi 950 miejsc. Impreza odbędzie się 12 lipca, przy molo w Brzeźnie. Zawody zostaną rozegrane na dystansie olimpijskim - 1,5 tys. m pływania, 40 km jazdy rowerem, 10 km biegu. Opłata startowa za udział w imprezie wynosi: 200 zł dla pierwszych 600 osób, 250 zł dla kolejnych 300 osób, 300 zł dla ostatnich 50 osób. Wpisowe musi zostać wniesione i zaksięgowane na rachunku bankowym wyłącznie internetowo, poprzez link przesłany na skrzynkę e-mail zawodnika zgłaszającego się do imprezy, najpóźniej do 22 czerwca.


Na przełomie lipca i sierpnia już po raz ósmy Gdynia zaprosi do siebie triathlonistów z całej Polski i świata. W dniach od 31 lipca - 2 sierpnia odbędą się zawody Enea Ironman 70.3 Gdynia. Na platformie SlotMarket.pl rozpoczęła się rejestracja na zawody. Są jeszcze wolne miejsca. Koszt udziału to 225 euro.


Na 15 sierpnia planowany jest Maraton Solidarności. Zapisy do niego mają wystartować niebawem, choć organizatorzy nie podali jeszcze konkretnej daty.

Do tego warto dodać, że będą odbywać się kolejne edycje imprez, jak biegowe Grand Prix Gdyni, Grand Prix w biegach górskich, Grand Prix Dzielnic Gdańska, Sopockie 4 pory, Grand Prix Trójmiasta roku czy City Trail.
Na którą imprezę w 2020 roku czekasz?
35%

MŚ w półmaratonie

13%

6. Gdańsk Maraton

4%

Runmageddon

4%

Grand Fondo

6%

Skywayrun Gdańsk Aiport

4%

Triathlon Gdańsk

7%

Ironman 70.3 Gdynia

2%

Maraton Solidarności

25%

inną

zakończona

łącznie głosów: 140

dak.