Jedyne w Polsce sauny na plaży z widokiem na morze

14 października 2021

To jedyne takie miejsce w Polsce. W Sopocie można zrelaksować się w saunie stojącej na plażyMapka i jednocześnie wpatrywać się w morską toń, a potem wskoczyć do zimnego morza. W Saunach na plaży organizowane są seanse aromatyczne prowadzone przez saunamistrza, noce saunowe (najbliższa w Halloween) oraz impreza sylwestrowa. Istnieje też możliwość wynajęcia sauny na wyłączność.Takie możliwości dają Sauny na plaży Saunspot zlokalizowane w Sopocie przy Restauracji M15 (wejście nr 15Mapka).

Z sauny do morza i z powrotemW latach ubiegłych miejsce zyskało bardzo dużą popularność właśnie ze względu na połączenie saunowania z morsowaniem, które w tych warunkach jest idealne! Po rozgrzaniu organizmu najlepiej jest wskoczyć do zimnego morza będącego na wyciągniecie ręki.

W Saunach na plaży organizowane są seanse aromatyczne na naturalnych olejkach, noce saunowe oraz imprezy okolicznościowe, jak Halloween, Andrzejki czy Sylwester. Istnieje też możliwość wynajęcia sauny z lustrem weneckim na wyłączność.

"Morza szum, ptaków śpiew, potem w saunie ogrzać się" - tak można byłoby sparafrazować i uwspółcześnić fragment piosenki Czerwonych Gitar. Chyba nic lepszego nie możne nas spotkać w chłodny jesienny dzień lub wieczór, gdy po spacerze brzegiem morza lub morsowaniu poczujemy chęć zrelaksowania się we wnętrzu ciepłej sauny.

Sylwester i noce saunowe w sopockich saunachSauny są stawiane co roku na sezon jesienno-zimowy. Do dyspozycji gości jest kompleks drewnianych budynków, a w nich dwie sauny z pełną infrastrukturą: szatniami, prysznicami i sanitariatami.

Jednym z największych atutów tego miejsca są panoramiczne okna. W czasie wygrzewania się możemy cieszyć wzrok widokiem morskich fal. Doznania są tak mocne, że przez moment ma się wrażenie, że nawet słychać szum morza.

A ponieważ sauna pobudza metabolizm do szybszej pracy i zwyczajnie poprawia humor, taka rozrywka w ponure jesiennie i zimowe dni jest dla naszego organizmu jak lekarstwo. A w połączeniu z morsowaniem, to już istna fontanna endorfin.

Bon na saunę to idealny prezentIstnieje też możliwość wynajęcia całej sauny na wyłączność już od 200 zł. Rezerwacje przyjmowane są telefonicznie pod numerem 730 930 088 lub przez portal do rezerwacji m15sauny.booksy.net.

Sauny czynne są od poniedziałku do piątku od 8 do 22, a w weekendy od 7 do 23:30. Seanse aromatyczne odbywają się od poniedziałku do piątku w godzinach 17 - 21:30. Na miejscu można wypożyczyć ręczniki i szlafroki oraz kupić klapki. W trakcie saunowania można wygodnie w szlafroku korzystać z usług restauracji.

Chętni mogą dokonać zakupu biletów, karnetów oraz bonów podarunkowych, także online. Wizyta w saunie może stanowić niecodzienny, a z pewnością trafiony prezent, ponieważ w ostatnim czasie morsowanie stało się niemal naszym sportem narodowym.

W saunach promuje się zdrowe saunowanie bez toksyn. Do seansów i peelingu używane są tylko naturalne olejki i składniki, a goście są zachęcani do saunowania w ręcznikach bez sztucznych kostiumów.

Seanse aromatyczne jakie oferowane są w Saunach na plaży w Sopocie (powiększ zdjęcie żeby zobaczyć pełną listę). Więcej zdjęć (11)

Seanse aromatyczne jakie oferowane są w Saunach na plaży w Sopocie (powiększ zdjęcie żeby zobaczyć pełną listę).

materiały prasowe

Seanse aromatyczne jakie oferowane są w Saunach na plaży w Sopocie (powiększ zdjęcie żeby zobaczyć pełną listę).

materiały prasowe

Sauna znajduje się tuż obok restauracji M15 (wejście na plażę nr 15). Po przyjemnej sesji z widokiem na morze można więc od razu przekąsić coś smacznego. Restauracja posiada szeroką ofertę herbat rozgrzewających i grzańców oraz bogate menu a'la carte.

* możliwość dodania komentarzy lub jej brak zależy od decyzji firmy zlecającej artykuł

Opinie (14)

 • Fajny pomysł

  • 6 2

 • Extra

  brakowało takiej atrakcji która może działać poza sezonem letnim

  • 7 1

 • Korzystałam w poprzednich edycjach. Super, że znowu są otwarte. Do zobaczenia

  • 4 1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.