Kilkaset osób tańczyło zumbę na plaży w Brzeźnie

18 sierpnia 2019 (artykuł sprzed 1 roku)
Rafał Borowski
Najnowszy artukuł na ten temat

Wzrosła liczba turystów w Gdańsku

Zobacz naszą relację z maratonu zumby na plaży w Brzeźnie

Trzy godziny niezwykle energetycznego połączenia tańca i aerobiku. Na plaży przy molo w Brzeźnie odbył się Gdański Maraton Zumba Fitness. To była już siódma edycja jednej z największych tego rodzaju imprez w całym kraju. Roztańczony tłum wykonywał układy pod okiem najlepszych polskich instruktorów zumby.Wydarzenie zapowiadaliśmy we wtorkowym artykule oraz w Kalendarzu imprez


Zumba jest idealną propozycją dla osób, które chcą nie tylko zrzucić zbędne kalorie czy wymodelować swoją sylwetkę, ale również dobrze się przy tym bawić. Pod tą egzotyczną nazwą kryje się bowiem połączenie aerobiku i tańca, którego choreografia wywodzi się m.in. z salsy, mambo, hip-hopu, samby czy flamenco.

Jak nietrudno domyślić się, korzenie zumby tkwią w Ameryce Łacińskiej, a dokładnie w Kolumbii. Jej twórcą jest wywodzący się z tego kraju tancerz Alberto Pereza, który opracował ją w latach 90.

Na początku XXI wieku przeniósł się do Miami na Florydzie, skąd została rozpropagowana w całych Stanach Zjednoczonych, a potem niemal na całym świecie. Od dobrych kilku lat trenowanie zumby zyskuje coraz więcej zwolenników również w naszym kraju, w tym także w Trójmieście. Najlepszym tego dowodem jest choćby impreza Gdański Maraton Zumba Fitness, którego pierwsza edycja odbyła się w roku 2013.

W sobotnie popołudnie, w godz. 13-16, odbyła się już siódma edycja tej roztańczonej imprezy. Choć pogoda była dosyć pochmurna i w każdej chwili można było się spodziewać deszczu, nie odstraszyło to trójmiejskich miłośników latynoskiego połączenia aerobiku i tańca. Podobnie jak w latach poprzednich, pod sceną bawiło się kilkaset osób. Jak możecie przekonać się dzięki naszej relacji wideo, bez względu na płeć, wiek czy doświadczenie w tańczeniu zumby wszyscy świetnie się bawili, a zajęcia dostarczyły im solidnej dawki endorfin.

Na scenie wystąpili najlepsi w całej Polsce instruktorzy zumby. Wśród nich znaleźli się m.in. Ania Cegłowska, Oktawian Zagórski, Gelmis Basabe, Bartek Maciejewicz, Michał Kurpet, Paweł Paczyński, Monika Tran Van, Justyna Senger oraz Aneta Damps.
Czy kiedykolwiek tańczyłeś zumbę?
30%

tak, i połknąłem bakcyla

11%

tak, ale nie spodobała mi się

18%

nie, ale chętnie się jej nauczę

41%

nie, to nie dla mnie

zakończona

łącznie głosów: 315