Kryte korty tenisowe - gdzie i za ile?

20 października 2016 (artykuł sprzed 4 lat)
Rafał Sumowski
Najnowszy artukuł na ten temat

Pas neoprenowy dobry na odchudzanie. Jak działa i czy warto z niego korzystać?

Sezon na wynajem krytych kortów tenisowych trwa od października do kwietnia. W Trójmieście oferta skorzystania z takich obiektów jest całkiem spora. Średnia cena za godzinę korzystania z hali lub kortu przykrytego tzw. balonem waha się od 40 do 100 zł za godzinę i najczęściej zależy od dnia oraz wybranej pory. Nieco taniej wychodzi przy rezerwacji kortu na określone terminy i opłacie z góry lub wykupieniu abonamentu na konkretną liczbę wejść. Do dyspozycji są korty ze sztuczna murawą, nawierzchnią ceglaną i tzw. tarafleksem.KORTY TENISOWE W KATALOGU TROJMIASTO.PL

Największy wybór krytych kortów jest w Gdańsku. W Szkółce Tenisa, Sports-School Kolesar Tennis & Ski przy ul. Dobrowolskiego 6 zobacz na mapie Gdańska, na terenie XX Liceum Ogólnokształcącego do dyspozycji jest kort ze sztuczną trawą. Godzinny wynajem to koszt od 65 do 70 zł, przy stałej rezerwacji zapłacić trzeba od 55 do 65 zł.

Sport Park Przymorze Tenis przy ul. Dąbrowszczaków 13 zobacz na mapie Gdańska zaprasza do korzystania z dwóch krytych kortów ze sztuczną trawą. Za godzinę gry zapłacimy od 60 do 80 zł, a przy zapłacie za miesiąc z góry cena wynosi od 55 do 75 zł.

W Szkole Tenisa Diłaj przy al. Sobieskiego 90 zobacz na mapie Gdańska oferuje na wynajem dwa nowe korty tenisowe o nawierzchni sztucznej trawy. Godzinny koszt gry to od 70 do 80 zł, za wynajem zapłacimy od 60 do 70 zł.

Gdańska Akademia Tenisowa posiada dwa korty w całorocznej hali przy ul. Górskiego 1 zobacz na mapie Gdańska. Godzina gry to koszt od 65 do 75 zł, a przy stałym wynajmnie wynosi od 60 do 70 zł. Studenci i pracownicy AWFiS mogą liczyć na 15 proc. zniżki.

Fabryka Tenisa przy ul. Arkońskiej 17 zobacz na mapie Gdańska oferuje kort ze sztuczną murawą w cenie wynajmu od 55 do 70 złza godzinę. Istnieje możliwość wykupy karnetu na 10 godzin w cenie 600 złna korzystanie z kortu od poniedziałku do piątku i 550 zł w weekendy.

65 zł trzeba zapłacić za godzinę gry na korcie ze sztuczną trawą w Hali Tenisowej w Klukowie przy ul. Radarowej 26/1 zobacz na mapie Gdańska. Koszt godzinnej rezerwacji to 65 zł, dodatkową opłatę 10 zł należy uiścić w przypadku gry z oświetleniem. Stała rezerwacja obiektu zmniejsza opłatę do 60 zł za godzinę.

Nawierzchnią hard court w nowoczesnej hali dysponuje Tennismax - Profesjonalna Szkoła Tenisa przy ul. Jagiellońskiej 24 zobacz na mapie Gdańska na terenie Szkoły Podstawowej nr 44. Godzinny koszt wynajmu do 75 zł i 70 zł w przypadku rezerwacji stałej.

Lechia Tennis Club zaprasza na obiekty przy ul. Traugutta 29 zobacz na mapie Gdańska. Do dyspozycji są dwie hale tenisowe z kortami o nawierzchni dywanowej i dwa korty z mączki ceglanej pod balonem. Cena godzinnego wynajmu w zależności od wybranego kortu, dnia tygodnia i godziny wynosi od 60 do 80 zł. Taniej wychodzi w przypadku wynajęcia kortu na 2 kolejne godziny - po 45 zł oraz w abonamencie - od 50 do 70 zł za godzinę.

Trzy hale posiada Centrum Tenisa Don Balon przy ul. Legionów 7 zobacz na mapie Gdańska. Dzieci, studenci i osoby uczące się za godzinę gry na krytym korcie zapłacą od 55 do 65 zł, zaś pozostali od 60 do 70 zł. Ceny te dotyczą dni od poniedziałku do piątku, w weekendy jednolita stawka wynosi 70 zł. Miesięczne karnety zapewniają 5 zł zniżki od godziny, zaś płatność z góry za cały sezon zapewnia 10-procentowy rabat.

Całoroczny kort ceglany można wynająć w Szkole Tenisa Zaspa przy ul. Burzyńskiego 10 zobacz na mapie Gdańska. Opłata za godzinę wynosi od 50 do 60 zł.

Tenis Gdańsk Osowa Active-zone.pl przy ul. Siedleckiego 14 zobacz na mapie Gdańska dysponuje krytym kortem z nawierzchnią ceglastą. Jednorazowe godzinne wejście kosztuje 75 zł, przy stałej rezerwacji koszt jest o 10 zł niższy.

Hala tenisowa z kortem na podłożu ze sztuczną trawą dostępna jest w Body Club przy ul. Subisława 37 zobacz na mapie Gdańska. Koszt wynajmu na godzinę to od 50 do 70 zł w tygodniu (40 zł dla emerytów) i 60 zł w weekendy.

W Gdyni dwiema całorocznymi halami tenisowymi z nawierzchnią wykonaną z profesjonalnej trawy tenisowej wypełnionej piaskiem kwarcowym dysponuje Baza Sport Gdynia przy ul. Grottgera 19 zobacz na mapie Gdyni. Cena godzinnego wynajmy wynosi od 60 do 80 zł, karnet na 11 wejść do koszt 700 zł, zaś na 5 - 350 zł.

Gdyńska Akademia Tenisowa posiada sześć krytych całorocznych kortów tenisowych z profesjonalną nawierzchnią ze sztucznej trawy i oświetleniem w Wielkim Kacku przy ul. Ornej, w Chwarznie przy ul. Amona i w Dąbrowie przy ul. Nagietkowej. Za jednorazowy godzinny wynajem zapłacimy od 60 do 85 zł od poniedziałku do piątku i 60 zł w weekendy. Nieco taniej wychodzi przy zakupie karnetu lub przy rezygnacji z ogrzewania.

Aż siedem krytych kortów posiada Sopot Tenis Klub. Obiekty mieszczą się obok siebie przy ul. Haffnera 57 i Tenisowej 4. W pierwszej są trzy korty dywanowe i jeden z nawierzchnią taraflex. W drugiej skorzystać można z trzech kortów o nawierzchni taraflex. Ceny wynajmu w zależności od dnia i godziny wynoszą od 60 do 100 zł za godzinną sesję.