Zobacz kryty skatepark w Letnicy. Jedyny taki w naszym województwie

20 listopada 2018 (artykuł sprzed 2 lat)
Arnold Szymczewski
Najnowszy artukuł na ten temat Bilard w Trójmieście. Gdzie i za ile?

Rampy, boksy, strefa nauki jazdy na rolkach, wrotkach, hulajnodze i deskorolce, a także wiele innych. W Trójmieście od niedawna funkcjonuje nowy skatepark, ale nie byle jaki, bo jedyny w naszym województwie, który jest zadaszony.

Nowy skatepark mieści się w murach Stadionu Energa Gdańsk, a dokładniej na terenie Fun Areny zobacz na mapie Gdańska. Jest jedynym krytym obiektem z funkcją skateparku w naszym województwie. SkateArena liczy nieco ponad 530 m kw. i zaspokoi potrzeby każdego amatora sportów ekstremalnych.

- Skate Arena została stworzona przez rolkarzy dla ludzi uwielbiających sporty ekstremalne. Teraz każdy z nas, który na zimę chował sprzęt do piwnicy, nie będzie musiał już tego robić - mówi Przemysław Kępiński, instruktor jazdy na rolkach.

Obiekt przeznaczony jest zarówno dla amatorów, jak i profesjonalistów, którzy jeżdżą lub chcą się nauczyć jeździć na hulajnodze, rolkach, wrotkach czy deskorolce. W środku oprócz dwóch stref: do nauki jazdy oraz skateparku, znajdziemy również wypożyczalnię sprzętu oraz strefę relaksu dla rodziców.

- Codziennie odbywają się zajęcia z jazdy na rolkach dla dzieci i młodzieży od 4 roku życia. Bardziej zaawansowane grupy ćwiczą w skateparku, a rodzice odpoczywają w strefie relaksu - kończy Przemysław Kępiński.

Do Skate Areny może przyjść każdy, jednak warto się wcześniej upewnić, czy akurat nie odbywają się zajęcia zorganizowane. Obiekt jest czynny codziennie od godz. 10 do 22. Ceny jednorazowego wejścia zaczynają się od 10 zł i kończą na 15 zł w zależności od pory, którą wybierzemy.
Czy korzystasz z trójmiejskich skateparków?
48%

nie, to nie dla mnie

7%

raczej nie, nie ma obiektu spełniającego moje kryteria

5%

raczej tak, pod chmurką

40%

tak, ciesze się, że jest w końcu kryty obiekt

zakończona

łącznie głosów: 111