Maraton zumby na plaży w Brzeźnie

13 sierpnia 2019 (artykuł sprzed 1 roku)
ras.

W sobotę 17 sierpnia w Brzeźnie odbędzie się VII Gdański Maraton Zumba Fitness na plaży "Rusza mnie zumba". Taneczne zajęcia na piasku poprowadzą doświadczeni instruktorzy, którzy zjadą się z całej Polski. Maraton potrwa od godz. 13 do godz. 16. Poprzedzi go impreza dla najmłodszych. Wstęp wolny.Gdański Maraton Zumba Fitness na plaży należy do największych maratonów taneczno-fitnessowych na Pomorzu. Cykl "Rusza mnie zumba" ma na celu promowanie aktywnych form spędzania czasu i integracji międzypokoleniowej i społecznej.

Zumba Fitness z racji swojej przystępności jest aktualnie jedną z najpopularniejszych form ruchu. Poza poprawą samopoczucia i sprawności fizycznej ma korzystny wpływ na nastrój i obniżenie stresu.

Zajęcia sprzyjają nawiązywaniu nowych znajomości i tworzą wśród uczestników poczucie wspólnoty, tworząc dodatkową motywację do uprawiania sportu, jaką jest przebywanie w grupie.

Imprezę, która potrwa od godz. 13 do godz. 16 poprowadzą instruktorzy z całej Polski, m.in.: Ania Cegłowska, Oktawian Zagórski, Gelmis Basabe, Bartek Maciejewicz, Michał Kurpet, Paweł Paczyński, Monika Tran Van, Justyna Senger i Aneta Damps.

Sobotni maraton odbędzie się na plaży w Brzeźnie przy wejściu nr 52. Ma charakter otwarty, może w niej wziąć udział każdy, bez względu na wiek, kondycję czy doświadczenie.

Imprezę otworzy blok tanecznych zajęć Zumba Kids skierowanych do najmłodszych, wspierający ich rozwój motoryczny, koordynację ruchową i wprowadzający w świat ruchu i muzyki. Początek o godz. 12.

Zobacz jak uczestnicy Gdańskiego Maratonu Zumba Fitness bawili się w 2017 roku.

ras.