Mikołajki w Trójmieście na sportowo

4 grudnia 2015 (artykuł sprzed 6 lat)
mad, ras.
Najnowszy artukuł na ten temat Weekend dla aktywnych. Propozycje na 22-23 stycznia
Obecne warunki pogodowe nie zapowiadają nadchodzącej zimy takiej jak na zdjęciu, ale na mikołajkowy nastrój składa się nie tylko śnieg. Więcej zdjęć (1)

Obecne warunki pogodowe nie zapowiadają nadchodzącej zimy takiej jak na zdjęciu, ale na mikołajkowy nastrój składa się nie tylko śnieg.

fot. parkrun

Obecne warunki pogodowe nie zapowiadają nadchodzącej zimy takiej jak na zdjęciu, ale na mikołajkowy nastrój składa się nie tylko śnieg.

fot. parkrun

Wyjątkowo aktywnie zapowiada się nadchodzący weekend w Trójmieście. Sobota i niedziela upłyną w mikołajkowym klimacie pełnym tematycznych imprez: turniejów piłkarskich, zawodów biegowych, fitness i wielu innych. Nie zabraknie okazji, by pomóc potrzebującym. Wiele z tych wydarzeń połączonych będzie ze zbiórkami darów.Jak co sobotę, o godz. 9 odbędą się biegi parkrun na dystansie 5 km w Gdańsku i w Gdyni o godz. 9. Trasy przebiegać będą przez Nadmorski Park im. Ronalda Reagana oraz na Bulwar Nadmorski. Udział jest bezpłatny, a przed pierwszym startem należy jedynie dokonać jednorazowej rejestracji przez Internet. Najbliższe zawody będą miały charakter mikołajkowy. Organizatorzy zachęcają to przyjścia w mikołajowych strojach oraz przyniesieniu darów na zbiórkę dla potrzebujących.

Scena Muzyczna Gdańskiego Archipelagu Kultury we współpracy z Fundacją Obudź Nadzieję zapraszają na wyjątkowy dzień mikołajkowy na Lodowisku Miejskim w Gdańsku. Zabawa na ślizgawkach ruszy w sobotę o godz. 16:00 i 17:30. W programie wspaniała zabawa, konkursy z nagrodami oraz Święty Mikołaj i jego pomocnicy. Swoją obecność zapowiedział również towarzyszący biało-zielonym, wyjątkowo niegroźny i sympatyczny Lew, maskotka klubowa Lechii Gdańsk. Aby wziąć udział w imprezie wystarczy przynieść upominek dla podopiecznych Fundacji Obudź Nadzieję w ramach prowadzonej zbiórki (słodycze, długopisy, ołówki, kredki, mazaki, zeszyty, notesy, ciepłe czapki, szaliki i rękawiczki.)

Także w sobotę o godz. 10 na Zaspie odbędzie się kolejna edycja mikołajkowego turnieju "dzikich drużyn" piłkarskich "Do przerwy 0:1". Mecze rozgrywane będą na boiskach przy ul. Meissnera, Opolskiej i Startowej. Udział w turnieju jest bezpłatny, a podczas imprezy spotkać będzie można przedstawicieli Lechii Gdańsk. Zapisy będą prowadzone na miejscu godzinę przed rozpoczęciem turnieju.

Natomiast w hali będzie można pograć w piłkę w ramach Mikołajkowego turnieju Futbolowy Gdańsk, który odbędzie się w sobotę o godz. 8:30 na obiekcie Centrum Kształcenia Ustawicznego i Zawodowego nr 2. Do rywalizacji przystąpią szkoły podstawowe. 10-osobowe zespoły (4 + bramkarz i rezerwowi) zgłaszać można na adres e-mail: jan.ptach@gdansk.gda.pl. Formularz powinien zawierać listę zawodników, daty urodzenia oraz wyróżnienie kapitana i bramkarza. W turniejach wezmą udział dwie kategorie wiekowe w szkołach podstawowych klasy 0-3 oraz 4-6. W zawodach mogą brać udział zarówno chłopcy jak i dziewczęta.

W sobotę i niedzielę warto odwiedzić Dni otwarte ścianki wspinaczkowej Elewator. Na terenie obiektu jest około 320 m powierzchni do wspinania o maksymalnej wysokości 19 m. Dwa spośród wszystkich stanowisk przeznaczone są dla dzieci. W ramach dni otwartych zostaną zaprezentowane nowo powstałe ścianki i trasy, na których próbować można różnorodne formy wspinaczki: filar, zacięcia i przewieszenia. Wstęp wolny.

Również w sobotę odbędzie się XII Maraton w klubie Fitness Spójnia w Gdańsku. Zaczynie się o godz. 10 i trwać będzie 5 godzin. W trakcie maratonu będzie można wziąć udział w zajęciach: power shape, treningu w parach, zumba, zdrowy kręgosłup, step&shape, stretchingu. Uczestnikom, oprócz zajęć fitness, organizatorzy zapewniają kawę, herbatę, kanapki i ciasta własnej roboty. Zapisy trwają w recepcji klubu, a wstęp kosztuje 25 zł.

Tego dnia, na terenie Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu odbędzie się Pomorski Puchar Dogtrekkingu Wielki Finał 2015. Można wystartować w kategoriach: fitness kobiety - jeśli jesteś kobietą i jesteś w stanie przejść lub przebiec dystans około 12 km; fitness mężczyźni - jeśli jesteś mężczyzną i jesteś w stanie przejść lub przebiec około 12 km, mid kobiety - jeśli jesteś kobietą i jesteś w stanie przejść lub przebiec dystans do 35 km; mid mężczyźni - jeśli jesteś mężczyzną i jesteś w stanie przejść lub przebiec do 35 km; rodzinnej - jeśli jesteś kobietą lub mężczyzną i masz dziecko (poniżej 16r.ż.) które chce pójść z Tobą na spacer (6km). Do swobodnego marszu lub biegu przydadzą się: pas do dogtrekkingu z linką na amortyzatorze i szelki dla psa. Dodatkowo, aby zadbać o siebie i psa warto zabrać na trasę wodę dla swojej drużyny i naładować telefon komórkowy. Zgłoszenia przyjmowane są na pomorskidogtrekking.pl. Plan zawodów: godz. 9:00-9:25 rejestracja kategoria MID, 9:30 start kategoria MID, 9:30-10:25 rejestracja kategoria rodzinna i fitness, 10:30 start kategoria rodzin a i fitness.

Sobota jest również dniem III Otwartych Międzynarodowych Mistrzostw Polski Morsów w pływaniu ekstremalnym. Uczestnicy będą rywalizować w lodowatej wodzie Bałtyku w Przystani Jachtowej "Marina Gdynia" na dystansie 25 i 50 metrów.

Można również wybrać się na charytatywny trening Abada Capoeira, którego celem jest pomoc czteroletniej Julce walczącej z dziecięcym porażeniem mózgowym. ABADÁ-Capoeira promuje wartości dążące do samodoskonalenia. Stara się rozwijać wartości oparte na szacunku, integracji społecznej i wolności. Sprzeciwia się używaniu narkotyków oraz używek, promuje zdrowy styl życia. Wiele z tych celów próbuje osiągnąć propagując sztukę capoeiry m.in. w szkołach, klubach i stowarzyszeniach z pomocą lokalnych władz i organizacji. Odbędzie się on w YMCA Gdynia w godz. 17:18:30. Koszt udziału wynosi 15 zł.

Bractwo Almanak zaprasza do udziału w cyklu Gdańskie Parkowe Biegi na Orientację. Najbliższa edycja odbędzie się w niedzielę, na Jasieniu, przy zbiorniku wodnym, za stacją PKM Jasień. Jeśli lubisz chodzić z mapą lub biegać na świeżym powietrzu, to świetna okazja do sprawdzenia swoich możliwości. Kategorie startowe: łatwa - długość ok. 2-3,5 km, na ogół wzdłuż dostępnych ścieżek i dróg, przejezdna dla wózków; open - preferująca umiejętności nawigacyjne; długość ok. 3-4,5 km, względnie męcząca ze względu na wysokości i urozmaicenie terenu; tułacz - trudna, około 4-6 km, niewykluczony scorelauf, czyli dowolność w wyborze kolejności potwierdzania punktów kontrolnych; trail - przygotowana specjalnie dla biegaczy i tych, którzy nie lubią szukać punktów w terenie. Klasyczny bieg na czas wyznaczoną trasą, dystans 5 km, pomiar czasu ręczny. Biura zawodów będzie czynne w godz. 9:30-12. O godz. 10 nastąpi start z interwałami czasowymi. Minuty startowe przydzielane będą w sekretariacie zgodnie z kolejnością rejestracji uczestników na starcie. W godz. 13:30-14:30 planowane jest zbieranie punktów. Opłaty wynoszą: do 3. roku życia - 1 zł, dzieci w wieku 3-12 lat - 5 zł, młodzież w wieku 12-20 lat - 10 zł, dorośli powyżej 20. roku życia - 15 zł. Mieszkańcy dzielnicy Jasień są zwolnieni z opłat - na podstawie okazania dowodu osobistego/legitymacji szkolnej z wpisanym adresem zameldowania, pod warunkiem zgłoszenia przez internet (wypełnij formularz) do piątku, do godz. 20. Do niej działa także formularz elektroniczny. Osoby zgłoszone na starcie zapłacą dodatkowo 2 zł - dzieci do 12 lat, 5 zł - osoby powyżej 12 lat. Opłatę startową trzeba wnieść w biurze imprezy.

Grand Prix City Trail to ogólnopolski cykl biegów przełajowych, rozgrywanych na dystansie 5 km. Sezon 2015/2016 trwa od września. W niedzielę odbędą się trzecie zawody w Trójmieście. Tym razem zostaną zorganizowane w Gdańsku, w okolicy Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu. Istnieje jeszcze możliwość dopisania się do listy startowej w dniu biegu - opłata wyniesie 20 zł. Start biegu głównego nastąpi o godz. 11. Odbędą się również biegi dla dzieci.

mad, ras.

Opinie (3) 1 zablokowana

 • nie za dobrze ?

  run run run

  • 0 3

 • Mikołajki alkoholowo

  Dobre żarełko i zimny browarek:)

  • 5 1

 • snieg

  Wirtualna prawda cala dobe ?manipulujecie nawet opadami sniegu???

  • 2 1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.