Mikołajkowy bieg i marsz po Wyspie Sobieszewskiej 14 grudnia

9 grudnia 2019 (artykuł sprzed 1 roku)
Rafał Sumowski

Do czwartku do godz. 12 można zapisać się przez internet do startu w Biegu Mikołajkowym na Wyspie Sobieszewskiej. Impreza odbędzie się w sobotę 14 grudnia o godz. 11 i zainauguruje cykl Grand Prix Trójmiasta. Do pokonania będzie 8 km biegu przełajowego lub marszu nordic walking. Wpisowe wynosi 50 zł. Na uczestników czekają medale i puchary, a dla najlepiej przebranych w tematyce mikołajkowej, nagrody niespodzianki.Bieg Mikołajkowy GP Trójmiasta - zapisyCykl Grand Prix Trójmiasta zakłada współpracę Gdańska, Sopotu i Gdyni w celu propagowania zdrowego stylu życia. Poprzez aktywność fizyczną, przede wszystkim o biegi przełajowe i nordic walking, organizatorzy chcą zintegrować społeczność Trójmiasta i okolic oraz dać jej możliwość aktywnego spędzenia czasu.

- Chcemy tym cyklem połączyć całe Trójmiasto. Na cykl złożą się trzy imprezy, w których będzie można zdobywać punkty do klasyfikacji generalnej. Na pierwszy ogień pójdzie Bieg Mikołajkowy na Wyspie Sobieszewskiej. Myślę, że to teren jeszcze niezbyt odkryty przez mieszkańców Trójmiasta, czy nawet samego Gdańska, a są tu świetne warunki do biegania. Trasa poprowadzona będzie przede wszystkim po miękkiej nawierzchni, a jej długość wyniesie około 8 km, w całości po miękkim podłożu - mówi Krzysztof Walczak z The North Event.
Każdy uczestnik na pewno będzie mógł się spodziewać pamiątkowego medalu, a najlepsi w swoich kategoriach wiekowych - pucharów. Ponadto organizatorzy przygotowali nagrody dla tych, którzy wystartują w najlepszych przebraniach związanych z tematyką mikołajkową. Wpisowe wynosi 50 zł. Limit zawodników wynosi 600 osób. Jeśli zostaną wolne miejsca, zapisów będzie można dokonać na miejscu w biurze zawodów, które dzień przed imprezą będzie czynne w Gdyni.

Impreza współorganizowana jest przez Stowarzyszenie Przyjaciół Wyspy Sobieszewskiej, które funduje uczestnikom posiłek regeneracyjny i nagrody dla zwycięzców nordic walking. Trasa imprezy poprowadzona jest na szlaku nordic walking wytyczonym przez SPWS. Start i meta będą znajdowały się na terenie Hotelu Orle. Tam też zlokalizowane będzie biuro zawodów oraz parking dla uczestników. Dojazd na miejsce startu możliwy jest komunikacją miejską - linią autobusową 112 (należy wysiąść na przystanku Lazurowa).

Na miejscu będą instruktorzy nordic walking i wypożyczalnia kijków, co jest ukłonem w stronę tych, którzy chcą postawić swoje pierwsze kroki w tej aktywności.

Kolejne etapy cyklu zaplanowane są 1 lutego w Sopocie i 19 kwietnia w Gdyni.

Biuro zawodów będzie otwarte:
Piątek (13.12.19) - Gdynia, ul. Olimpijska 2 - godz. 15-20
Sobota (14.12.19) - Gdańsk, Hotel Orle, ul. Lazurowa 8 - godz. 9-10:30

Program:
9:00 - otwarcie biura zawodów
10:30 - zamknięcie biura zawodów
10:45 - wspólna rozgrzewka
11:00 - start biegu przełajowego 8 km
11:10 - start nordic walking 8 km
13:00 - dekoracja i zakończenie

Kategorie wiekowe w biegu i nordic walking:
kobiety i mężczyźni 16-29 lat
kobiety i mężczyźni 30-39 lat
kobiety i mężczyźni 40-49 lat
kobiety i mężczyźni 50-59 lat
kobiety 60+ lat
mężczyźni 60-69 lat
mężczyźni 70+ lat