Mikołajkowy turniej dzikich drużyn w Gdańsku

1 grudnia 2015 (artykuł sprzed 6 lat)
ras.
Turnieje "Do Przerwy 0:1" od lat cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Zjeżdżają się na nie zespoły nie tylko z Trójmiasta, ale i z całego regionu. Więcej zdjęć (1)

Turnieje "Do Przerwy 0:1" od lat cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Zjeżdżają się na nie zespoły nie tylko z Trójmiasta, ale i z całego regionu.

fot. Krzysztof Mystkowski

Turnieje "Do Przerwy 0:1" od lat cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Zjeżdżają się na nie zespoły nie tylko z Trójmiasta, ale i z całego regionu.

fot. Krzysztof Mystkowski

W sobotę o godz. 10 na Zaspie odbędzie się kolejna edycja mikołajkowego turnieju "dzikich drużyn" piłkarskich "Do przerwy 0:1". Mecze rozgrywane będą na boiskach przy ul. Meissnera, Opolskiej i Startowej. Udział w turnieju jest bezpłatny, a podczas imprezy spotkać będzie można przedstawicieli Lechii Gdańsk.Turnieje "Do przerwy 0:1" rozgrywane są od dekady i stanowią najpopularniejszy na Pomorzu turniej "dzikich drużyn". Organizatorzy liczą na to, że sobotnia, mikołajkowa odsłona turnieju przyciągnie stałych bywalców z: Chojnic, Człuchowa, Gdyni, Gościcina, Pelplina, Pruszcza Gdańskiego, Wejherowa, Żukowa i oczywiście z Gdańska, ale też nowe drużyny z całego regionu.

- Siła naszego turnieju to przede wszystkim jego uczestnicy. Dla młodych ludzi piłka nożna to nie tylko fantastyczny sport, ale jednocześnie sposób na to, aby oderwać się od codziennych obowiązków, czy też różnego rodzaju pokus. Wielkie podziękowania należą się również wszystkim opiekunom, którzy towarzyszą młodym sportowcom w tym dniu, nierzadko bardzo przeżywając ich boiskowe pojedynki. - mówi Andrzej Kowalczys z organizującej turniej Gdańskiej Fundacji Dobroczynności.
Mecze rozegrane będą na pełnowymiarowym boisku przy ulicy Meissnera na Zaspie. Ze względu na przewidywaną dużą liczbę uczestników, część spotkań zostanie rozegrana tradycyjnie również na boisku przy ulicy Opolskiej. Na zaproszenie Rady Dzielnicy Zaspa Młyniec po raz pierwszy mecze odbędą się także na zmodernizowanym obiekcie piłkarskim przy ulicy Startowej 9. Na tym kameralnym boisku zagrają piłkarze z rocznika 1997-1999. Inauguracja mikołajkowej edycji Do Przerwy 0:1 rozpocznie się punktualnie o godzinie 10.00.

POBIERZ FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY NA TURNIEJ (.PDF)

Uczestnicy mogą zgłaszać się do rywalizacji w dniu zawodów o godzinie 9. W turnieju mogą brać udział sześcioosobowe zespoły w kategoriach: rocznik 2003 i młodsi, 2000-2002, 1997-99 oraz 1996 i starsi, a także zespoły dziewczęce. Organizatorzy apelują o wcześniejsze pobranie kart startowych. Przypominamy, że w turnieju nie obowiązuje wpisowe. Drużyny składające się z osób niepełnoletnich muszą mieć pełnoletniego opiekuna.

Stałym punktem każdego turnieju jest wizyta zawodników bądź trenerów Lechii Gdańsk, która zawsze mocno wspiera "Do Przerwy 0:1". Także w sobotę będzie można liczyć na ich obecność.

Organizatorom udało się pozyskać liczne grono partnerów. Turniej wspierają: Marszałek Województwa Pomorskiego, Prezydent Miasta Gdańska, Przewodniczący Rady Miasta Gdańska, Lotos Gdańsk, Torus, MOSiR Gdańsk, Alchemia, Merco, Sklepy Merkus, Lechia Gdańsk SA, Exclusive Sport, R-Gol.com, Trefl, SM Rozstaje, Rada Dzielnicy Zaspa Młyniec, Szkoła Podstawowa Nr 80 oraz Zespół Szkół nr 13. Patronat medialny nad turniejem sprawuje m.in. Portal Trojmiasto.pl.

ras.

Opinie (7) 1 zablokowana

 • Super sprawa

  Zawody w plenerze

  • 5 0

 • Polecam, grałem w tym z 20 lat temu. (1)

  Pamiętam śmieszne nazwy zespołów np. FC Porno

  • 2 0

  • Bakalizatorzy ;D

   • 0 0

 • Kobiece rozterki (3)

  Ja bym zagrała tylko skąd wziąć jeszcze 5 kobiet i to do najstarszej kategorii wiekowej :/

  • 1 0

  • przyjedz

   Dziewczyny sa otwarte

   • 2 0

  • Odezwij sie do mnie ^^

   • 0 0

  • Zapomnialam sie podpisac Gwiazda xD wpadnij , a znajdziesz druzyne i zagrasz ^^

   • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.