Na basen zabierz już 3-miesięczne dziecko

25 listopada 2015 (artykuł sprzed 5 lat)
Marcin Dajos

Szkoły pływania mają w swojej ofercie kurscy dla dzieci. Niektórzy jednak nie wiedzą, że na basem można wybrać się już z 3-miesięcznym niemowlakiem. W takim wieku znacznie łatwiej zaadaptować się w środowisku wodnym. Koszt pojedynczych zajęć waha się w granicach 30-40 zł. Można również nabywać karnety. Zajęcia odbywaj się w basenach na terenie niemal całego Trójmiasta.LISTA SZKÓŁ PŁYWANIA OFERUJĄCYCH ZAJĘCIA DLA NIEMOWLĄT I DZIECI

Według ekspertów pływanie już od najmłodszych lat pobudza dzieci do rozwoju fizycznego i psychicznego. Woda dostarcza bodźców, których nie doznają one w domu. Dlatego też coraz więcej osób decyduje się na zajęcia na pływalni dla niemowlaków. Wystarczy bowiem wybrać jedną z wielu szkół proponujących takie zajęcia, z kilkutygodniowym wyprzedzeniem zarezerwować miejsce - oczywiście jeśli są jeszcze jakieś wolne - i wybrać się razem z dzieckiem na basen.

- Zajęcia można zacząć od 2-3 miesiąca życia - dziecko pamięta jeszcze odruchy z życia płodowego, które ułatwiają adaptację do zajęć. W tym wieku niemowlę w pozycji na brzuszku samodzielnie zaczyna utrzymywać główkę - mówią w Nasze Dziecko Szkoła Pływania, która funkcjonuje w Aquaparku Sopot.
Można w niej nabyć karnety na 10 zajęć w cenach - 360 zł środa/czwartek/piątek lub 400 zł w weekendy.

Niezbędne wyposażenia dla niemowlaka to m.in.: tzw. pielucho-majtki wielokrotnego użytku. Do tego dla niemowląt powinno być nosidełko samochodowe zwłaszcza gdy rodzic przychodzi z dzieckiem w pojedynkę, czepek, ręczniki i klapki basenowe dla rodzica uczestniczącego w zajęciach. Mile widziane są kosmetyki dla siebie i dziecka oraz jedzenie na okres po zajęciach.

- Proponowany przez nas program, to zestawienie niezwykle interesującej teorii zaczerpniętej głównie od wykładowców z Europy Zachodniej i Stanów Zjednoczonych z wieloma godzinami praktyki. Na naszych zajęciach nie ma zbędnych przyborów i zabawek. Wszystkie kolorowe pomoce dydaktyczne mają swoje konkretne zastosowanie i służą by osiągnąć zamierzony cel - mówią w HydroStacji.
Jej zajęcia odbywają się na pływalni przy zakładzie rehabilitacyjnym przy ul. Chwarznieńskiej w Gdyni. 10 lekcji to koszt 390 zł.

HydroStacja podobnie jak Na Fali, którą znajdziemy na pływalni Politechniki Gdańskiej czy Pływarek korzystający z pływalni Politechniki Gdańskiej oraz pływalni na Chełmie należy do Polskiego Stowarzyszenie Pływania Niemowląt.

- Realizujemy autorski program nauczania "Od niemowlaka do pływaka". Celem zajęć dla maluchów jest nie tylko dobra zabawa dzieci i rodziców, ale też nabywanie elementarnych umiejętności poruszania się i lokomocji w nowym otaczającym je środowisku. W przyszłości dzieci, które od wieku niemowlęcego miały zapewniony kontakt z wodą, zdecydowanie szybciej uczą się pływać. Lepiej się rozwijają, są sprawniejsze od rówieśników, rzadziej chorują, gdyż są zahartowane i uodpornione na wirusy - twierdzą w AliceSwim, która funkcjonuje na basenie w gdańskim Novotellu.
Natomiast mały basen w Aquastacji eksploatuje szkoła Dzidziuś. W niej zajęcia dobywają się 40 min, a grupy dla niemowlaków są dwie. Rezerwacje odbywają się na zasadzie "kto pierwszy ten lepszy".

W Gdyni zajęcia dla niemowląt mają jeszcze m.in. w Centrum Sportowym u Jezuitów.

- Serdecznie zapraszamy wszystkie maluchy - od 3 miesiąca do 4 roku życia - na wyjątkową aktywność ruchową w wodzie, zapewniającą wszechstronny rozwój i dobrą zabawę. Dzięki regularnym zajęciom w wodzie dzieci zaczynają szybciej chodzić, są zdrowsze i sprawniejsze - twierdzą w CSuJ.
Tam pojedyncze wejście na zajęcia kosztuje od 30 do 40 zł.
Czy wziąłbyś/wzięłabyś noworodka na zajęcia pływania?
59%

to świetna forma spędzania czasu z dzieckiem

17%

czemu nie, muszę spróbować

6%

nie zastanawiałem/am się nad tym

18%

nie chcę go do niczego zmuszać, pomyślimy jak dziecko będzie starsze

zakończona

łącznie głosów: 193