Nartorolki dobrym rozwiązaniem na cały rok. Ile kosztują?

12 stycznia 2022, 12:00
Damian Konwent
Nartorolki to aktywność, którą możemy uprawiać przez cały rok. Więcej zdjęć (6)

Nartorolki to aktywność, którą możemy uprawiać przez cały rok.

fot. 123rf.com/ivandanru

Nartorolki to aktywność, którą możemy uprawiać przez cały rok.

fot. 123rf.com/ivandanru

Nartorolki to idealne rozwiązanie dla miłośników nart biegowych, którzy czekają na śnieg. I to nie tylko zimą, ale przez cały rok. Cena sprzętu dla początkujących jest porównywalna, bo zaczyna się od 400-450 zł. Podobne jest również zastosowanie, bowiem obie aktywności wykorzystują 90 proc. wszystkich mięśni ciała.Poradnik dla aktywnych. Sprawdź, o czym pisaliśmy wcześniejNartorolki mają więcej plusów od nartZima w Trójmieście w tym sezonie nie jest obfita w śnieg. Dlatego miłośnicy nart biegowych w oczekiwaniu na biały puch mogą skorzystać z alternatywy, jaką są nartorolki. To ciekawe rozwiązanie, które może nam służyć nawet przez cały rok.

Jazda na nich jest bardzo podobna jak na popularnych "biegówkach". W obu przypadkach pracują te same mięśnie i spalamy kalorie. Poza sprzętem potrzebna jest asfaltowa droga czy ścieżka rowerowa, dlatego też nietrudno spotkać takie osoby chociażby na pasie nadmorskim w Brzeźnie, Jelitkowie czy Sopocie.

- "Biegówki" mają swój urok, ale nie narzekamy, gdy nie ma śniegu. Nartorolki też mają wiele plusów. W czasie tej aktywności pracuje aż 90 proc. mięśni naszego ciała. Na dobrą sprawę ceny są porównywalne, ale jest jedna zasadnicza różnica. Ze sprzętu zimowego będziemy korzystać przez dwa tygodnie, a nartorolki mogą nam służyć niezależnie od pory roku przez cały czas. Kolejnym z atutów nartorolek są uniwersalne wiązania, dzięki czemu może korzystać z nich wiele osób. Wystarczy mieć buty trekkingowe, które mocujemy na szynie - wyjaśnia Michał Czarnecki z Pomorskiego Towarzystwa Rollskitourowego.

Serwis sprzętu sportowego w Trójmieście. SprawdźOczywiście jazda po śniegu i utwardzonym podłożu to nie to samo. Jednak warto pamiętać, że przy nartorolkach wstrząsy zostają tłumione przez koła i mosty nośne nartorolek. Ponadto jeśli chcemy chronić stawy, wybieramy dodatkowo nartorolki z pompowanymi kołami lub mosty zbudowane z kompozytów, z których wytwarza się rdzenie nart biegowych.Nartorolki. Ile kosztują?Ceny sprzętu zaprojektowanego dla osób biegających na nartorolkach na poziomie początkującym i średnio zaawansowanym zaczynają się od 400-450 zł. Tyle kosztują np. popularne modele Inovik, które składają się z aluminiowych szyn, wiązań Rotefella o rozstawie kół 530 lub 610 mm.

Można wybrać też bardziej zaawansowany i trwały sprzęt, np. z włókna karbonowego, z większym rozstawem kół. Bardziej doświadczeni sympatycy tej aktywności z czasem przerzucają się na terenowe nartorolki mające dodatkowy hamulec. Jak sama nazwa wskazuje, można korzystać nie tylko na równych nawierzchniach, ale np. i w lasach. Wówczas należy liczyć się z kosztami rzędu nawet ponad 2-2,5 tys. zł.

Do całości potrzebujemy kijków, których cena waha się od 100 do 600 zł. Na początku warto mieć też ochraniacze na kolana i łokcie oraz kask. W tym przypadku zmieścimy się nawet w 100-200 zł.

Czy jeździłe(a)ś kiedyś na nartorolkach?
9%

tak, regularnie

4%

zdarzyło się raz czy kilka razy

61%

nie, ale muszę spróbować

26%

wolę inne aktywności

zakończona

łącznie głosów: 155

Opinie wybrane


wszystkie opinie (38)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.