Nocny Bieg Świętojański z 28 na 29 czerwca. Start minutę przed północą

26 czerwca 2019 (artykuł sprzed 2 lat)
jag.
Bieg Świętojański w ramach PKO Grand Prix Gdyni wystartuje minutę przed północą, w nocy z 28 na 29 czerwca. Więcej zdjęć (1)

Bieg Świętojański w ramach PKO Grand Prix Gdyni wystartuje minutę przed północą, w nocy z 28 na 29 czerwca.

fot. gdyniasport.pl

Bieg Świętojański w ramach PKO Grand Prix Gdyni wystartuje minutę przed północą, w nocy z 28 na 29 czerwca.

fot. gdyniasport.pl

W nocy z 28 na 29 czerwca odbędzie się Bieg Świętojański na 10 kilometrów. Start i meta przy Narodowym Stadionie Rugby przy ul. Górskiego w Gdyni. Uczestnicy wyruszą na trasę minutę przed północą. Natomiast od godziny 22 będzie można się sprawdzić w nordic walking na dystansie niespełna 3 km. Trwają jeszcze zapisy, ale uczestnictwo należy zgłosić osobiście. W czwartek, 27 czerwca startujący mogą bezpłatnie zbadać się w Centralnym Ośrodku Medycyny Sportowej przy ul. Olimpijskiej.Przeczytaj, jak relacjonowaliśmy Bieg EuropejskiBieg Świętojański jest trzecią odsłoną PKO Grand Prix Gdyni. Wcześniej z dystansem 10 kilometrów można się było zmierzyć w ramach: Biegu Urodzinowego i Biegu Europejskiego. Natomiast w listopadzie zaplanowany jest Bieg Niepodległości.

W maju zawody odbyły się na lotnisku w Kosakowie. Metę osiągnęło 2271 osób. Najlepszy okazał się Emil Dobrowolski z Łomży, a wśród kobiet wygrała Marta Łagownik z Gdańska. Natomiast na inaugurację cyklu w lutym zaprezentowało się 2534 uczestników. Triumfował Tomasz Grycko z Władysławowa, a najszybszą panią była Andżelika Dzięgiel-Poślada.

Zobacz bieg po lotnisku w Kosakowie


Trasa Biegu Świętojańskiego po części prowadzić będzie tymi samymi ulicami co w Biegu Urodzinowym. Tym razem start i meta są przy Stadionie Narodowym Rugby przy ul. Górskiego, gdy poprzednio odbywał się tutaj finisz.

Organizator cyklu - Gdyńskie Centrum Sportu - właśnie Bieg Świętojański uznaje za najbardziej oczekiwany przez uczestników. Czy uda się tym razem przekroczyć frekwencję 3 tys. startujących, co jeszcze niedawno nie było żadnym wyczynem? Przecież jeszcze ostatni bieg 2018 roku zgromadził blisko 4,5 tys. uczestników.

BIEG ŚWIĘTOJAŃSKI W GDYNI ULICAMI:
Kazimierza Górskiego - Śląska - Kielecka - Rolnicza - Małokacka - Stryjska - Aleja Zwycięstwa - Świętojańska - Jana Kilińskiego - Władysława IV - Śląska - Droga Gdyńska - Kazimierza Górskiego.


Zapisy internetowe, po preferencyjnej stawce (30 zł), są zamknięte. Teraz akces można zgłosić już tylko osobiście, jednocześnie od razu odbierając pakiet startowy. Jeszcze tylko w środę, 26 czerwca w godzinach 10-21 czynne będzie stoisko w Centrum Riviera. Opłata startowa wynosi 60 zł.

Marcin Chabowski triumfatorem Biegu Świętojańskiego 2018. Przypomnij sobie, jak przebiegała rywalizacja w GdyniNatomiast 27 i 28 czerwca zapisy przyjmowane będą wyłącznie w biurze zawodów, w hali gier Gdyńskiego Centrum Sportu przy ul. Olimpijskiej. W czwartek można się tam udać od godziny 15 do 20, a w piątek od 18 do 23. Cena wzrasta jednak do 100 zł.

Takie same procedury odnośnie zapisów obowiązują chętnych do startu w nordic walking na dystansie około 2,8 km. Niższe są jedynie kwoty startowe - 40 zł 26 czerwca oraz 50 zł w dwóch kolejnych dniach.

Do 2 lipca w dni powszednie od godziny 7:30 do 15:30 funkcjonuje infolinia, dzięki której zawodnicy, kibice oraz wszystkie osoby zainteresowane mogą bezpośrednio porozmawiać z konsultantem w kwestiach organizacyjnych. Numer infolinii: 785 174 758.

PROGRAM MINUTOWY
28 czerwca (piątek)
godz. 22 Nordic Walking
23:30 dekoracja Nordic Walking
23:59 Bieg Główny na 10 km.

29 czerwca (sobota)
2 Ceremonia dekoracji Biegu Głównego na 10 km
.

Centralny Ośrodek Medycyny Sportowej przygotował specjalną ofertę dla uczestników Nocnego Biegu Świętojańskiego. W czwartek, 27 czerwca, w godzinach od 16:30 do 20 w placówce przy ul. Olimpijskiej 5/9 będzie można bezpłatnie wykonać:

Konsultacje ortopedyczną - zawodnicy zmagający się z przeciążeniami i kontuzjami będą mogli uzyskać poradę lekarza ortopedy, prosimy o przyniesienie posiadanych już wyników badań.

Próbę wysiłkową - analiza zostanie przeprowadzona testem, który nie obciąży zdolności wysiłkowych startujących, a wskaże bieżący stan adaptacji do wysiłku fizycznego.

Analizę składu ciała In Body - badanie wykaże szczegółowo skład ciała z wyznaczeniem podstawowej przemiany materii (BMR) niezbędnej do określenia dziennego zapotrzebowania energetycznego. To podstawa regularnego monitoringu składu ciała.

Konsultacje z pomiarem ciśnienia, badaniem EKG i glukozy oraz oceną nawodnienia, badania EKG to krótki i prosty test dający możliwość stwierdzenia nieprawidłowości związanych z pracą mięśnia sercowego, przede wszystkim zaburzeniami jego rytmu. Trenuj i biegaj na wysokich obciążeniach i bądź spokojny o swoje serce.

Na badania nie obowiązują wcześniejsze zapisy. Do każdego gabinetu będzie oddzielna kolejka.

Zobacz, jak przebiegał Bieg Świętojański w 2018 roku
Który z gdyńskich biegów lubisz najbardziej?
12%

Urodzinowy

10%

Europejski

44%

Świętojański

34%

Niepodległości

zakończona

łącznie głosów: 86

jag.

Opinie (15) 1 zablokowana

 • Jedyny normalny bieg/przejazd w centrum Gdyni. (3)

  Praktycznie zero utrudnień przez organizację imprezy w nocy. Knajpy otwarte do późna, tłumy kibiców i uczestników. Dzięki temu wydarzeniu czuć życie w mieście.
  Minusem są oczywiście przyjezdni kierowcy, którzy rozjadą chodniki i trawniki. Lawet zawsze na ten czas brakuje.

  • 13 3

  • Nikt nie przyjedzie, nie przyjdzie oglądać takiej chałtury

   nareszcie organizatorzy dostaną w plecy!

   • 2 8

  • (1)

   Ależ skąd, na pewno będą ludzie narzekać, tym razem na hałas w środku nocy.

   • 3 2

   • Wolę taki hałas, niż nocne motocykle na ul. 10 Lutego i ul. Władysława IV.

    Narzekam co do zasady na imprezy sportowe organizowane w centrum miasta, z pominięciem rozumu i godności człowieka. Taka nocna zabawa mi zupełnie nie przeszkadza.

    • 8 0

 • Wracam samolotem (3)

  W piątek około 22 ładuje mój samolot w Rębiechowo skąd wracam na witomino, żona już mnie poinformowała że od 21.30 ulice będą zamknięte i walizki będę musiał po całym dniu podróży wesoło sobie targać po dziurawych

  W piątek około 22 ładuje mój samolot w Rębiechowo skąd wracam na witomino, żona już mnie poinformowała że od 21.30 ulice będą zamknięte i walizki będę musiał po całym dniu podróży wesoło sobie targać po dziurawych chodnikach. Chwała wielkiemu prezydentowi! Sam czynnie uprawiam sport, co weekend praktycznie nie ma mnie w domu bo wyjeżdżam za miasto i nie interesuje mnie kibicowanie na ulicy jak z resztą większość gdynian

  • 10 31

  • A kijek w pupie?

   • 2 1

  • Jesteśmy z Tobą w tym strasznym bólu. Poproś żonę, to ci walizkę podziwga, jak taki słabowity jesteś.

   Jak byś czynnie uprawiał sport to byś takich głupot nie wypisywał chłopie.

   S.

   • 11 1

  • Autobusy z utrudnieniami ale dojada

   • 0 0

 • Dyskryminacja

  Dla ped**arzy i tym podobnym sportowcooom zamykaja ulice utrudniaja zycie innym a z tego ze na grunwaldzie lubia sie spotkac fani motoryzacji robia wielkie halo ponoc demokracja polega na glosie wiekszkszosci a to mniejszosci czy to teczowe czy obcislogstkowe maja wieksze przywileje

  • 4 16

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.