stat

Kolejne darmowe lodowisko w Gdańsku

13 stycznia 2019, 14:00
Arnold Szymczewski

Nie minął tydzień od otwarcia lodowiska w Nowym Porcie, a już powstaje kolejne. Od poniedziałku na górnym tarasie w Galerii Morena będzie można pojeździć na łyżwach i to za darmo.We wtorek (8 stycznia) otwarto w pełni darmowe lodowisko na Nabrzeżu Ziółkowskiego zobacz na mapie Gdańska w Nowym Porcie. Nie ma co ukrywać - to wspaniała inicjatywa, nie tylko dla mieszkańców najbliższej dzielnicy. Za ciosem poszła Galeria Morena, a właściwie jej zarządca - firma Carrefour.

Czytaj także: Startuje darmowe lodowisko w Nowym Porcie

W poniedziałek 14 stycznia na tarasie Galerii Morena na pierwszym piętrze zostanie otwarte całkowicie darmowe lodowisko - jego powierzchnia to 150 m kw. Tak samo, jak i w przypadku lodowiska w Nowym Porcie, tak i tutaj działać będzie bezpłatna wypożyczalnia sprzętu oraz pingwinki do nauki jazdy. Co ciekawe w weekendy centrum handlowe przewidziało darmowe lekcje jazdy na łyżwach z instruktorem.Lodowisko w Morenie jest lodowiskiem syntetycznym, które doskonale odwzorowuje prawdziwy lód, jednak jego budowa i obsługa jest przyjazna dla środowiska - mówi Maria Cieślikowska, rzecznik prasowy Carrefour Polska i dodaje - nie wykorzystuje niebezpiecznych substancji, jak freon czy amoniak, które są niezbędne do zamrażania i utrzymywania klasycznych ślizgawek lodowych.

Lodowiska w TrójmieściePrzypomnijmy, że w Trójmieście łyżwiarze mają do dyspozycji także lodowiska na placu Zebrań Ludowych w Gdańsku, w Hali Olivia, lodowisko miejskie w Gdyni a także otwarte lodowisko przy molo w Sopocie. Na każde z nich wstęp jest płatny.

Zobacz lodowisko w Nowym Porcie
Czy jeździsz na łyżwach?
17%

nie, to nie dla mnie

10%

raczej nie, nigdy nie próbowałem

55%

raczej tak, w sezonie

18%

tak, robię to regularnie

zakończona

łącznie głosów: 439