Odwołane imprezy i zajęcia dla aktywnych oraz zamknięte obiekty

11 marca 2020, 12:00
dak., jag.
aktualizacja:18:10 (12 marca 2020)
Najnowszy artukuł na ten temat

Nowe zasady kwarantanny i izolacji

W tym roku nie odbędzie się 6. Gdańsk Maraton, a Sopocka Wiosna na "5" zostanie przełożona na inny termin z troski o bezpieczeństwo uczestników. Organizatorzy nie podjęli na razie decyzji dotyczących pozostałych większych imprez sportowych, jak odbywające się w maju: Bieg Europejski czy Runmageddon. W Gdyni zamknięto ponadto wszelkie obiekty sportowe oraz odwołano zajęcia w GCS.Koronawirus w Trójmieście - wszystkie informacjeAktualizacja, 12.03, godz. 18:10
W związku z decyzją Prezesa Rady Ministrów dotyczącego całkowitego zamknięcia placówek oświatowych i wychowawczych, teatrów, filharmonii, muzeów a także kin, związaną z dążeniem do maksymalnego utrudnienia rozprzestrzeniania się koronowirusa w kraju, Gdański Ośrodek Sportu uprzejmie informuje, że na ten sam okres, tj. od 12 do 25 marca br. zawiesza funkcjonowanie: pływalni Chełm, Orunia, Osowa oraz Stogi a także zajęć zorganizowanych i treningów dla obiektów: Miejska Hala Sportowa ul. Kołobrzeska 61, Kompleks Sportowy Traugutta 29, Kompleks Sportowy Grunwaldzka 244, Stadion żużlowy im. Z. Podleckiego.

W trosce o zdrowie mieszkańców i gości Sopotu, oraz by ograniczyć ewentualną możliwość rozprzestrzeniania się koronawirusa, prezydent Jacek Karnowski podjął decyzję o zamknięciu miejskich instytucji w Sopocie. Wśród zamkniętych obiektów jest m.in. kryta pływalnia MOSiR przy ul. Haffnera. Decyzja obowiązuje do odwołania.

Ponadto prezydent Sopotu wystąpił do Aquaparku z wnioskiem o zamknięcie tego obiektu.

Prezydent Miasta Gdyni Wojciech Szczurek, po naradzie z Zespołem ds. koronawirusa, powziął następujące decyzje mające na celu powstrzymanie rozprzestrzeniania się patogenu i ograniczanie ryzyka zakażenia.

Od 12 marca zamknięte będą: Gdynia Arena, Stadion Miejski i Narodowy Stadion Rugby, lodowisko, baseny miejskie.

Natomiast zgodnie z zaleceniami Sanepidu obiekty Gdyńskiego Centrum Sportu zostają zamknięte dla wszystkich użytkowników. W związku z tym wstrzymane zostaje udostępnianie obiektów GCS na potrzeby: rozgrywania meczów, przeprowadzania treningów zbiorowych oraz indywidualnych, a także wszelkich innych form aktywności.

Odwołane są także wszystkie zajęcia organizowane przez Gdyńskie Centrum Sportu, w tym zajęcia z hipoterapii. Obiekty sportowe są zamknięte dla publiczności. Treningi i mecze odbywają się na tę chwilę normalnie, ale bez publiczności.Kalendarz imprez sportowych w TrójmieścieW związku z ogłoszeniem premiera Mateusza Morawieckiego o odwołaniu wszystkich imprez masowych mecze piłki nożnej, koszykówki, piłki ręcznej będą odbywać się bez udziału publiczności. Z każdym dniem docierają również informacje o wydarzeniach sportowych, w których obowiązują ogólnodostępne zapisy.

Wiemy, że w tym roku na pewno nie odbędzie się 6. Gdańsk Maraton.

W trosce o bezpieczeństwo wszystkich Uczestników 6. Gdańsk Maratonu i ich rodzin i kibiców, w związku z postanowieniem prezesa Rady Ministrów o odwołaniu imprez masowych w Polsce, uprzejmie informujemy, że podjęliśmy decyzję o odwołaniu naszej imprezy zaplanowanej na 18-19 kwietnia. Liczymy, że mimo tych wyjątkowych okoliczności zobaczymy się z wami na starcie 17-18 kwietnia 2021 roku. Szczegółowe informacje dot. zwrotu opłaty startowej przekażemy niebawem - czytamy w komunikacie Gdańskiego Ośrodka Sportu.
Podobna sytuacja dotyczy również Biegu Sopockiej Wiosny na "5", jednak w tym przypadku impreza zostanie przesunięta.

Decyzją władz miasta i w związku z dynamiczną sytuacją rozwoju koronawirusa w Polsce odwołane zostają wydarzenia sportowe i kulturalne organizowane przez MOSiR w Sopocie. Bieg Sopocka Wiosna na "5" zostaje przesunięty na inny termin. Nowy termin podamy w możliwie najszybszym czasie, mając na uwadze panującą sytuację i w trosce o nasze wspólne bezpieczeństwo i zdrowie. Wniesione przez uczestników biegu opłaty startowe zostają przeniesione na nowy termin imprezy - czytamy w komunikacie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sopocie.
Przypomnijmy, że już 6 marca odwołano gdyńskie mistrzostwa świata w półmaratonie, które pierwotnie miały się odbyć w dniach 27-29 marca. Największa impreza biegowa w historii Polski odbędzie się 17 października br.

Mistrzostwa świata w półmaratonie odwołaneNa weekend 16 i 17 maja zaplanowana jest trójmiejska edycja Runmageddonu, ale w przypadku tej imprezy jest jeszcze za wcześnie, by podejmować konkretne działania. Co więcej, podobna sytuacja dotyczy edycji, które wcześniej odbędą się: we Wrocławiu (4/5 kwietnia), Krakowie (18 kwietnia), Pradze (1/3 maja),

- Jesteśmy w stałym kontakcie ze wszelkimi władzami i słuchamy ich zaleceń. Na razie nie odwołujemy żadnych imprez - mówi nam PR menadżer Karina Cywińska.
Analogicznie jest z Biegiem Europejskim w Gdyni (10 maja) i Biegiem City Trail z Nationale-Nederlanden (22 marca). Co więcej, włodarze na razie nie odwołali wcześniejszych edycji we Wrocławiu (14 marca), Szczecinie i Katowicach (15 marca) czy Olsztynie (21 marca).

Sytuację monitorują również włodarze Parkrunu, który co sobotę organizowany jest w Gdańsku i w Gdyni. O odwołaniu zajęć możemy dowiedzieć się w każdej chwili.

- Bierzemy pod uwagę zalecenia Światowej Organizacji Zdrowia, jak również krajowych i lokalnych podmiotów odpowiedzialnych za bezpieczeństwo i przeciwdziałanie zagrożeniom. Uznaliśmy, że w regionach o mniejszej skali zagrożenia, nasze spotkania będą odbywały się normalnie - informują organizatorzy.
Jednak sytuacja jest dynamiczna i w każdej chwili podjęte obecnie decyzje mogą ulec zmianie. Będziemy o nich informować.

dak., jag.