Ostatni aktywny weekend wakacji w Trójmieście. Atrakcje na 28 i 29 sierpnia

27 sierpnia 2021, 6:00
ras.
Ostatni weekend wakacji warto wykorzystać aktywnie, tym bardziej, że nie brakuje zajęć na świeżym powietrzu. Więcej zdjęć (1)

Ostatni weekend wakacji warto wykorzystać aktywnie, tym bardziej, że nie brakuje zajęć na świeżym powietrzu.

fot.Good Luck Club

Ostatni weekend wakacji warto wykorzystać aktywnie, tym bardziej, że nie brakuje zajęć na świeżym powietrzu.

fot.Good Luck Club

Ostatni weekend wakacji warto spędzić aktywnie. 28 i 29 sierpnia sportowych atrakcji nie zabraknie w Trójmieście. Rowerowy rajd, bieg po Stoczni Gdańskiej, joga, pilates i inne, często bezpłatne zajęcia na świeżym powietrzu to tylko część propozycji, jak zaplanować sobotę i niedzielę.Kalendarz imprez na weekend 28-29 sierpniaRajd rowerowy Wyspie SobieszewskiejW sobotę 28 sierpnia na Wyspę Sobieszewskiej odbędzie się Rowerowa Wyspa w formule rekreacyjno-turystycznej. Może w niej wziąć udział każdy - niezależnie od wieku czy umiejętności rowerowych. To doskonała okazja, aby wybrać się na wycieczkę rowerową całą rodziną lub w gronie znajomych. Organizatorzy przygotowali trasę, która wiedzie przez najciekawsze miejsca na Wyspie.

Samodzielnie możesz wybrać ile kilometrów chcesz przejechać i które miejsca odwiedzić. A gdy już do nich dotrzesz, przyda się spostrzegawczość, aby poszukać odpowiedzi i rozwiązać zagadki. Na zakończenie wszystkich uczestników czekać będą pamiątkowe medale. Zapisy i informacje na stronie: rowerowawyspa.pl.

Impreza jest dofinansowana ze środków Rady Dzielnicy Wyspy Sobieszewskiej, jej mieszkańcy mogą wziąć w niej udział bezpłatnie. Warunkiem jest posiadanie zameldowania na terenie dzielnicy Wyspa Sobieszewska. W celu otrzymania bezpłatnego startu w imprezie należy wypełnić formularz zgłoszeniowy, a potem zgłosić się e-mailowo na adres info@rowerowawyspa.pl. Wpisowe kosztuje 40 zł i 25 zł (ulgowe).

#RUNGDN - Piątka w Stoczni#RUNGDN - Piątka w Stoczni to wyjątkowa okazja, aby pobiegać w post-industrialnym krajobrazie Stoczni Gdańskiej. Zawody na dystansie 5 kilometrów odbędą się w niedzielę, 29 sierpnia, o godz. 11. Zapisy prowadzone są do piątku 27 sierpnia, do godz. 15. Wpisowe wynosi 29 zł lub 55 zł z pakietem startowym. Obowiązuje limit 250 uczestników.Cyklo GravelW najbliższą sobotę, 28 sierpnia, zawodnicy staną do rywalizacji w imprezie Cyklo Gravel Gdańsk. Stadion Lekkoatletyczny położony przy al. Grunwaldzkiej 244Mapka będzie świadkiem zmagań rowerzystów, zarówno tych najmłodszych, bo już od 2. roku życia, biorących udział w Gdańskich Rodzinnych Zawodach na Kółkach oraz tych starszych, startujących do pierwszej edycji rowerowej przygody - Cyklo Gravel Gdańsk. Rywalizacja będzie trwała od godz. 11 do godz. 14 ze startami co 15 minut. Zapisów można dokonać na miejscu, bezpośrednio przed imprezą.

Trening z gumami oporowymi na powietrzuGood Luck Club zaprasza na zajęcia na świeżym powietrzu. 50-minutowe treningi odbywają się od poniedziałku do środy i w soboty. W sobotę ćwiczenia z gumami oporowymi mają miejsce obok zbiornika retencyjnego PKM Jasień. To okazja, aby spalić kalorie, dobrze się bawić, dotlenić organizm i zredukować stres. Zajęcia odbywają się pod opieką instruktora, a poziom zaawansowania jest dostosowywany do uczestników. Pierwsze zajęcia są bezpłatne, koszt kolejnych to 20 zł.

Joga i pilates na plażyCentrum Joga i Pilates serdecznie zaprasza do wspólnej praktyki jogi, pilatesu, bodyart i tańca na plaży miejskiej przy Polance Redłowskiej w GdyniMapka. Zajęcia odbywają się w każdą wakacyjną sobotę do 11 września w godz. 8:30-9:30.

Podobne zajęcia odbywają się co sobotę w 100czni, o godz. 12. Wszystkie osoby są mile widziane - niezależnie od poziomu doświadczenia na macie.

Sopocianie Zawsze w Formie, MaratonW sobotę, 28 sierpnia od godz. 11 na sopockich błoniach, przy ul. Bitwy pod Płowcami, odbędzie się finał zajęć "Sopocianie Zawsze w Formie". Na wszystkich chętnych czekają bezpłatne zajęcia z zumby i jogi.
Czy byłe(a)ś aktywny(a) w te wakacje?
23%

tak, uprawiałe(a)m sport niemal codziennie

30%

tak, dbałe(a)m o regularną aktywność fizyczną

22%

średnio, od czasu do czasu

11%

nie, nie mogłe(a)m sobie na to pozwolić

14%

nie, nie czułe(a)m potrzeby

zakończona

łącznie głosów: 197

ras.

Opinie wybrane


wszystkie opinie (26)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.