Ostatnia odsłona wyścigu dookoła molo

23 sierpnia 2017 (artykuł sprzed 3 lat)
mad
W tegorocznych wyścigach Timex Cup stratuje średnio po 174 uczestników. Więcej zdjęć (1)

W tegorocznych wyścigach Timex Cup stratuje średnio po 174 uczestników.

fot. Piotr Pancikiewicz/MOSiR Sopot

W tegorocznych wyścigach Timex Cup stratuje średnio po 174 uczestników.

fot. Piotr Pancikiewicz/MOSiR Sopot

W sobotę odbędzie się trzecia, ostatnia odsłona tegorocznego Timex Cup 2017, czyli wyścigu pływackiego dookoła molo w Sopocie. Zmagania zaczną się w samo południe, a bezpłatne zapisy będą prowadzone w godz. 9:00-11:30, na plaży, przy Barze Rybitwa, wejście nr 23.Standardowo do pokonania będzie dystans około 1200 metrów dookoła sopockiego Molo. Start odbędzie się po jego prawej stronie stojąc na plaży, a meta znajdzie się po lewej stronie molo. Nad bezpieczeństwem uczestników będzie czuwał sopocki WOPR.

Po każdym wyścigu uczestnikom wręczane są okolicznościowe medale. Natomiast ci, którzy zajmą miejsca 1-3 w danych kategoriach dostają specjalne medale, a za miejsca na podium w kategorii open także puchary. Losowane są także nagrody-niespodzianki wśród uczestników imprezy. Dodatkowo przysługują nagrody w klasyfikacji generalnej, tworzonej po trzech wyścigach. Zostaną także wręczone nagrody dla najszybszych w wyścigu i całym Timex Cup.

PRZECZYTAJ RELACJĘ Z PIERWSZYCH ZAWODÓW TIMEX CUP 2017

W pierwszych tegorocznych zmaganiach najszybsi okazali się zwycięzcy ubiegłorocznego cyklu - Marcin Rzyski, który pokonał dystans około 1200 metrów w czasie 15:00,20 oraz Zofia Wykrzykowska - czas 15:30,00 która zameldowała się na mecie jako trzecia w klasyfikacji generalnej.

TAK RELACJONOWALIŚMY DRUGI, TEGOROCZNY TIMEX CUP

Natomiast w drugim wyścigu cyklu, który odbywa się od 1999 roku, mieliśmy rezultat, który nie padł nigdy wcześniej. Filip Zaborowski pokonał dystans około 1200 metrów w czasie niewiele ponad 13,5 minuty. Do rywalizacji przystąpiło 184 zawodniczek i zawodników. Natomiast wśród kobiet najszybsza była ponownie Wykrzykowska, tym razem z lepszym czasem - 15:01.30.

Tak wyglądał pierwszy Timex Cup 2017.

mad