Otwarte Mistrzostwa Pomorza w squashu

22 października 2013 (artykuł sprzed 8 lat)
Krzysztof Kochanowicz

Squash to sport dla wszystkich. Dowiedz się na czym polega.


W najbliższą sobotę, 26 października, odbędą się VIII Otwarte Mistrzostwa Pomorza w squashu. W zawodach może wziąć udział 32 zawodników. Główny organizator turnieju i jeden ze spiritus movens squasha na Pomorzu, Andrzej Gołębiowski, liczy, że do Gdańska przyjadą zawodnicy z całej Polski.Mistrzostwa Pomorza w squashu są rozgrywane od 2006 roku. Popularność tych zawodów, podobnie jak samego squasha w Trójmieście, rośnie. W tym roku po raz pierwszy na medalistów czekają nagrody finansowe. - Dotychczas medaliści otrzymywali nagrody rzeczowe, fundowane przez sponsorów. Cieszyli się też uznaniem w środowisku ludzi uprawiających ten wymagający fizycznie sport, ponieważ ten turniej jest jednym z ważniejszych wydarzeń tego typu na Pomorzu. W tym roku na zwycięzcę czeka nagroda w wysokości 600 złotych. Do dyspozycji będziemy mieli 4 wysokiej jakości korty i świetną atmosferę, jaka panuje w gdańskim klubie Hedonia. Liczę na to, że lokalni zawodnicy będą mieli okazję zmierzyć się z gośćmi z Olsztyna, Poznania czy Warszawy - mówi Andrzej Gołębiowski.

Turniej rozpocznie się o godz. 11 w klubie Hedonia Sport przy ul. Załogowej 17. Finał zaplanowany jest na godz. 18. Otwarte Mistrzostwa Pomorza są turniejem kategorii "B" Polskiej Federacji Squasha, ale mogą w nim wystartować także zawodnicy nieposiadający licencji PFS. Do udziału w turnieju zgłosiło się już kilku zawodników z trójmiejskiej czołówki. Zawody zostaną rozegrane, jeżeli zgłosi się do nich co najmniej 16 graczy. - Jak w większości turniejów amatorskich będziemy rywalizowali o każde miejsce. To oznacza, że przegranie pierwszego meczu nie powoduje odpadnięcia z rozgrywek. Każdy będzie miał szanse, żeby powalczyć w maksymalnie 5 meczach. Poza tym tradycyjnie zawodnicy, którzy w danym momencie nie walczą na korcie są angażowani w inny sposób, na przykład sędziując. Na pewno nikt nie będzie się nudził i wszystko wskazuje na to, że czeka nas dzień pełen walki, emocji i mocno uderzanych piłek. - zachęca do organizator.

Według szacunków właścicieli klubów, gra w Trójmieście około 1000 osób. Do dyspozycji mamy w sumie 20 kortów, więc jest gdzie grać, chociaż daleko nam do warunków panujących w Warszawie, czy Wrocławiu. Squash jest uznawany za jeden z najbardziej wymagających fizycznie sportów. Radość z gry można czerpać już po kilku treningach.

Rozwijanie umiejętności wymaga sporo pracy, ale daje dużo satysfakcji i pozwala uczestniczyć w wielu wydarzeniach organizowanych praktycznie co tydzień w którymś z trójmiejskich klubów.

W trójmieście odbywają się rozgrywki ligi squasha.

Opinie (23) 3 zablokowane

 • Więcej info (1)

  Squash to super sport i w Trójmieście jest bardzo popularny. Szkoda że tak mało jest informacji na ten temat.Z tego artykułu tylko ostatnie zdjęcie jest aktualne a w samym Gdańsku mamy już trzy miejsca squashligi.pl
  rozwiń...

  Squash to super sport i w Trójmieście jest bardzo popularny. Szkoda że tak mało jest informacji na ten temat.Z tego artykułu tylko ostatnie zdjęcie jest aktualne a w samym Gdańsku mamy już trzy miejsca squashligi.pl
  Sam gram często a ludzie związani z tym sportem tworzą niesamowitą atmosferę. Polecam każdemu nawet tym a może przede wszystkim tym którzy nigdy nie trzymali rakiety w ręku. Nie siedzieć w domu PLAY SQUASH:-):-)

  • 7 2

  • Były Squashman

   Sport fajny dający dużo satysfakcji z gry. Natomiast jego minusem jest bardzo wysokie prawdopodobieństwo urazów szczególnie kolan, które narażone są na bardzo szybkie ruchy i skręty.
   Dłuższa rozgrzewka konieczna inaczej kontuzja murowana - kwestia czasu.
   Nie wierzysz zapytaj ortopedy.

   • 1 1

 • (4)

  Gra w squash'a to na prawdę super sprawa. Szkoda niestety, że cena wynajęcia kortu jest tak wysoka. Mówi się, że tenis ziemny jest dla osób z zasobnym portfelem. Ale porównując cenę wynajęcia kortu ziemnego z ceną, jaką

  Gra w squash'a to na prawdę super sprawa. Szkoda niestety, że cena wynajęcia kortu jest tak wysoka. Mówi się, że tenis ziemny jest dla osób z zasobnym portfelem. Ale porównując cenę wynajęcia kortu ziemnego z ceną, jaką trzeba zapłacić za kort do squash'a, to trzeba przyznać, że jest ona relatywnie niska. Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, skąd się biorą tak wysokie ceny za wynajem? Czy to jest spowodowane stosunkowo małą ilością kortów, czy może koszt wykonania takiego kortu wraz z zapleczem jest bardzo wysoki, co przekłada się później na takie, a nie inne ceny?

  • 4 7

  • 15-20 zł od osoby za godzinę gry to tak strasznie dużo? (2)

   To ledwie 2-3 piwka w knajpie. Patrząc po obłożeniu barów w Trójmieście raczej niejednego stać na to, żeby przynajmniej raz w tygodniu sobie zagrać.

   • 6 5

   • Gdzie tak tanio? (1)

    • 0 1

    • W prawie każdym klubie w Trójmieście.

     • 0 0

  • koszt wybudowania jednego markowego kortu to ok 100kPLN

   +koszt wynajęcia/wybudowania/zakupu hali, obsługi, prądu, prysznice itp. - niestety cena jest uzasadniona ;(

   • 0 0

 • "Squash jest grą dżentelmenów" (1)

  Zabawnie brzmią słowa pana Jacka w kontekście tego, że squash wywodzi się wprost z więzienia, gdzie "dżentelmeni" wymyślili go, by zabić samotną nudę :)

  • 12 3

  • "Squash jest grą dżentelmenów"

   A jesteś np.ty jest D*bilem to oznacza ,że twoje dzieci również nimi będą ?

   • 5 3

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.