Otwarte korty tenisowe, sprawdź gdzie i za ile

12 maja 2016 (artykuł sprzed 5 lat)
Rafał Sumowski
W Trójmieście jest spory wybór otwartych kortów tenisowych. Więcej zdjęć (1)

W Trójmieście jest spory wybór otwartych kortów tenisowych.

fot. Gdańska Akademia Tenisowa

W Trójmieście jest spory wybór otwartych kortów tenisowych.

fot. Gdańska Akademia Tenisowa

Sezon na grę w tenisa pod gołym niebem rusza na dobre, a w Trójmieście nie brakuje otwartych kortów. Przygotowaliśmy dla was ściągawkę, przy pomocy której możecie sprawdzić, gdzie i za ile można pobiegać z rakietą za żółtą piłeczką. Większość obiektów utrzymała ceny z poprzedniego roku, a w niektórych miejscach wprowadzono nawet obniżki. Średnia cena wynajęcia kortu waha się od 15 do 40 zł, w zależności od dnia tygodnia, godziny oraz ewentualnych zniżek. Jeśli zamierzacie grać wieczorem przy sztucznym oświetleniu, musicie liczyć się z dodatkową opłatą od 5 do 20 zł.SPRAWDŹ, GDZIE W TRÓJMIEŚCIE MOŻNA ZAGRAĆ W TENISA

Do gry na odnowionej nawierzchni kortów przy ul. Uphagena 25 (dawne korty AZS Gdańsk) zaprasza Centrum Tenisa Don Balon. Do końca października do dyspozycji są cztery ceglane korty, z których można korzystać przez cały tydzień od godz. 6 do 21. Cena godziny gry w zależności od pory dnia, licząc zniżki dla osób uczących się i stałych klientów wynosi od 15 do 30 zł.

Pięć kortów na świeżym powietrzu do dyspozycji ma także Sport Park Przymorze przy ul. Dąbrowszczaków 13. Do wyboru są dwa korty ceglane i trzy trawiaste. Cena za godzinę gry wynosi od 15 do 45 zł, czyli średnio ok. 30 procent taniej niż w poprzednim sezonie. Z obiektu można korzystać od poniedziałku do niedzieli w godz. 7-23, obiekt posiada sztuczne oświetlenie.

Do końca września korzystać będzie można z pięciu ceglanych otwartych kortów Lechia Tennis Klub przy ul. Traugutta 29 we Wrzeszczu. Obiekt jest czynny od poniedziałku do niedzieli w godz. 8-23. Cena za godzinę gry wynosi od 25 do 35 zł, ale możliwe są bardziej opłacalne rezerwacje na 2 godziny lub na cały dzień. Zniżka dla studentów w dni powszednie do godz. 15 wynosi 20 proc. Oświetlenie kortu płatne jest 5 zł za godzinę.

Aż siedemnaście kortów na świeżym powietrzu posiada Klub Tenisowy Arka przy ul. Ejsmonda 3 w Gdyni. Trzy z nich posiadają nawierzchnię ze sztucznej trawy, jeden to kort twardy pokryty farbą akrylową, a pozostałe trzynaście to nawierzchnie ceglane. Cena wynajmu kortu wynosi od 20 do 40 zł za godzinę, oświetlenie płatne jest dodatkowo 15 zł za 60 minut. Z obiektów można korzystać od poniedziałku do piątku w godz. 7-22, zaś w weekendy i święta od godz. 8 do godz. 20.

Trzynaście otwartych kortów oraz kort centralny o nawierzchni ceglanej posiada Sopocki Klub Tenisowy przy ul. Ceynowy 5. Godzina gry to koszt od 15 do 50 zł, a dopłata za sztuczne oświetlenie wynosi 20 zł. W porównaniu do ubiegłego roku nowe stowarzyszenie obniżyło ceny wynajmu kortów, w szczególności dla zawodników STK. Wprowadzono również zniżki dla emerytów posiadających kartę sopocką. Korty czynne są od poniedziałku do niedzieli w godz. 7-22.

Pięć kortów o ceglanej nawierzchni oraz dwie zadaszone hale z rozsuwanymi bokami znajdziemy przy ul. Górskiego 1 na terenie AWFiS, gdzie obiektami z całym zapleczem sanitarnym zarządza Gdańska Akademia Tenisowa zrzeszona w Polskim Związku Tenisowym. Kort możemy wynająć od 25 do 30 zł za godzinę (40 w przypadku zadaszonej hali z rozsuwanymi bokami). Oświetlenie płatne jest dodatkowo 10 zł za godzinę.

Opinie (25)

 • Na zaspie za free 1 korcik betonowy

  • 10 8

 • (2)

  Gdańsk: a balony na Dąbrowszczaków, a korty na podlesniej?

  • 10 4

  • SportPark to Dąbrowszczaków mądralo :P

   Co do Podleśnej się zgadzam. Jest jeszcze Witosa i Zielonogórska no i Subisława na Żabiance.

   • 3 1

  • Balony są

   Widziałem jedną z balonami

   • 1 0

 • Kortów jest o wiele więcej (2)

  np na Chełmie są 2 obiekty czy przy Sobieskiego albo przy basenie politechniki

  • 9 2

  • (1)

   Gdzie na Chełmie ?

   • 0 0

   • Zielonogórska obiekt MOSiR - ziemne
    i Witosa (na dole na przeciwko kościoła) - sztuczne

    • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.