Pas neoprenowy dobry na odchudzanie. Jak działa i czy warto z niego korzystać?

2 sierpnia 2020, 14:00
Damian Konwent

Pas neoprenowy sprzyja spalaniu kalorii, jednak jest tylko środkiem wspierającym odchudzanie, więc efekty będą widoczne przy połączeniu z właściwą dietą i odpowiednim treningiem. Znajdziemy je w sklepach sportowych, a ich koszt nie powinien przekraczać kilkudziesięciu złotych. Jego zastosowanie doceniają nie tylko sympatycy aktywności fizycznych. Jak działa oraz czy warto z niego korzystać? Dowiecie się z naszego poradnika.Sklepy sportowe w TrójmieścieWyszczuplający pas neoprenowy wykonany jest z wytrzymałej i rozciągliwej pianki neoprenowej. Stosują go zarówno kobiety, jak i mężczyźni, by pozbyć się zbędnych kilogramów. Najczęściej zakładany jest na brzuch, ale używany jest również do zmiany wyglądu ramion czy ud. Pomaga także w zwalczaniu cellulitu.

Jego działanie polega na miejscowym podniesieniu temperatury ciała, co sprzyja spalaniu kalorii, a co za tym idzie - redukcji tkanki tłuszczowej. Musimy jednak pamiętać, że podczas korzystania z niego trzeba uzupełniać płyny, ponieważ im wyższą temperaturę osiąga ciało, tym bardziej się poci, co skutkuje utratą wody i minerałów.

Warto podkreślić, że samo używanie pasa nie zapewni nam oczekiwanych efektów w kilka dni. Może nam co najwyżej w tym pomóc, przy połączeniu z niskokaloryczną dietą i regularnymi ćwiczeniami polegających na spalaniu tłuszczu.

Co ciekawe, często wykorzystywane są przez zawodników fitness, którzy chcą odwodnić ciało przed samym wyjściem na scenę podczas zawodów. Nie możemy więc ograniczać się tylko do użytkowania podczas oglądania telewizji na kanapie. Najlepiej sprawdzi się w trakcie aktywności fizycznej, czyli podczas ćwiczeń czy sprzątania. Pasy polecane są również kobietom, które są po porodzie i mają problemy ze zrzuceniem kilogramów po ciąży.

- O działaniu pasa neoprenowego najlepiej przekonać się osobiście. Opinie są różne, ale pamiętajmy, że to jedynie środek wspierający odchudzanie. Istnieje wiele innych potwierdzonych korzyści, jak: przyspieszenie gojenia ran czy ochrona przed zimnem, dlatego chętnie sięgają po niego m.in. rowerzyści, motocykliści czy sympatycy sportów zimowych, którzy jesienią, zimą lub wiosną mogą uniknąć oziębienia pleców i nerek - wyjaśnia dr Robert Gralak.
Działanie pasa neoprenowego

  • spala tkankę tłuszczową
  • wspomaga kształtowania mięśni brzucha, ramion i ud
  • przyspiesza metabolizm
  • poprawia sprężystość i jędrność skóry
  • oczyszcza skórę z toksyn
  • zwiększa natlenienie tkanek i poprawę ich ukrwienia
  • wspomaga gojenie się ran pooperacyjnych
  • wspiera odcinek lędźwiowy w trakcie ćwiczeń
  • zapobiega oziębieniu pleców i nerek w trakcie jazdy na rowerze, motorze i w sportach zimowych


Producenci wyróżniają kilka rodzajów pasów, dlatego ceny są dość zróżnicowane. Warto zdecydować się na te z wyższej półki cenowej. Ich jakość jest lepsza, są trwalsze, skuteczniejsze i mają korzystniejszy wpływ na nasze ciało. Przy takim wyborze nie powinniśmy zapłacić więcej niż kilkadziesiąt złotych. Są również takie za 10-20 zł, jednak szybko możemy przekonać się, że nie działają tak, jakbyśmy sobie tego życzyli.

Przy zakupie należy kierować się rozmiarem. Przede wszystkim muszą być dopasowane do sylwetki. Istnieją dwa rodzaje zapinania go: na rzep lub zamek błyskawiczny. Oba są wygodne i praktyczne, a ich wybór może zależeć od indywidualnych upodobań.

Na koniec musimy pamiętać o higienie. Po zakończonym treningu trzeba wziąć prysznic i umyć pas. W przeciwnym razie nie tylko szybko zacznie nieciekawie pachnieć, ale stanie się również siedliskiem dla bakterii i grzybów.
Czy korzystałe(a)ś z pasa neoprenowego?
20%

tak, polecam je wszystkim

16%

tak, ale nie jestem do końca zadowolony(a)

34%

nie, ale chętnie spróbuję

30%

nie wierzę w jego działanie

zakończona

łącznie głosów: 554