stat

Piłkarski turniej dzikich drużyn. Rusza w 13. sezon

14 czerwca 2016 (artykuł sprzed 4 lat)
mad

W sobotę, na boiskach Przymorza i Zaspy, odbędzie się wiosenna edycja turnieju dzikich drużyn "Do Przerwy 0:1". Rywalizacja odbędzie się w 5 kategoriach. Turniej obchodzi w tym roku już 12. urodziny. Udział w nim jest bezpłatny. Zapisy rozpoczną się o godz. 9 na stadionie MOSiR w Gdańsku, przy ul. Meissnera. Początek turnieju o godz. 10.- Zaczęło się w 2004 roku. Było dość skromnie i mniej gwarnie, jeśli porównamy z edycjami z ostatnich kilku lat. Wówczas uczestniczyło w turnieju kilkanaście drużyn, ale jak to się mówi... pomysł zaskoczył - wspomina Andrzej Kowalczys, pomysłodawca i współorganizator "Do Przerwy 0:1".
72 DRUŻYNY GRAŁY W MIKOŁAJKI Z DO PRZERWY 0:1

- Były kolejne edycje, potem kolejne. I tak od 12 lat biegamy za piłka i cieszymy się, że przynosi ona wiele radości uczestnikom turnieju - dodaje Kowalczys.
Obecnie każda z czterech edycji turnieju, rozgrywanego wiosną, latem, jesienią oraz zimą, przyciąga średnio około 2 tys. zawodników. Najwięcej entuzjastów piłki nożnej zgłasza się wiosną i latem, choć w ostatnich latach jesienna czy zimowa aura wcale nie odstrasza młodych piłkarzy, stąd nawet w grudniu za piłką potrafi biegać blisko 500 osób.

W sobotę tradycyjnie rywalizacja odbędzie się w pięciu kategoriach: zespoły dziewczęce oraz roczniki: 2004 i młodsi, 2001/2003, 1998/2000 i 1997 i starsi. Po raz pierwszy organizatorzy zapraszają także zespoły, w skład których wchodzą członkowie rodziny. Mile będą widziane szczególnie drużyny wielopokoleniowe.

Turnieju nie udałoby się zorganizować bez licznego grona partnerów, do których należą: Ministerstwo Sportu i Turystyki, Marszałek Województwa Pomorskiego, Rada Miasta Gdańska, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Gdańskie Centrum Profilaktyki Uzależnień, City Football Club, Lechia Gdańsk, Merkus, Merco, Torus, Santech, M1 Fabrika, Piekarnia Cukiernia Andrzej Szydłowski, Kosycarz Foto Press, TVP 3 Gdańsk, Radio Gdańsk, Trójmiasto.pl, Panorama Pomorza, Gdańsk.pl, Lechia.net, Dobre Wiadomości, Zaspa 24, SM Rozstaje, Rada Dzielnicy Zaspa Młyniec, Szkoła Podstawowa 80 oraz Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 8.

mad