Plac zabaw dla dorosłych w parku Reagana już otwarty

25 stycznia 2021, 16:15
ras.
Najnowszy artukuł na ten temat Pływalnia na Suchaninie otwarta po modernizacji
Plac zabaw dla dorosłych nie jest dosłowną kopią atrakcji dla najmłodszych. Oprócz huśtawek pojawiły się w nim... hamak i leżanka obrotowa. Więcej zdjęć (5)

Plac zabaw dla dorosłych nie jest dosłowną kopią atrakcji dla najmłodszych. Oprócz huśtawek pojawiły się w nim... hamak i leżanka obrotowa.

mat. prasowe DRMG

Plac zabaw dla dorosłych nie jest dosłowną kopią atrakcji dla najmłodszych. Oprócz huśtawek pojawiły się w nim... hamak i leżanka obrotowa.

mat. prasowe DRMG

W Gdańsku powstał pierwszy plac zabaw dla dorosłych. Oddany właśnie do użytku plac Karuzelin mieści się w centralnej części parku im. Ronalda ReaganaMapka. W ramach inwestycji w parku pojawiły się wysokie huśtawki, leżanka obrotowa, hamak, stojaki na rowery i ławki. Koszt inwestycji wyniósł ok 340 tys. zł.O planach związanych z inwestycją pisaliśmy już w lipcu ubiegłego roku. Zadanie zrealizowano w ramach Budżetu Obywatelskiego 2019, w którym przegłosowano także trzy inne zadania na terenie parku.

Plac zabaw dla dorosłych nie jest dosłowną większą kopią atrakcji dla najmłodszych naszpikowanych wymyślnymi atrakcjami. Wygląda na to, że w dużej mierze będzie przede wszystkim strefą relaksu. Na miejscu, oprócz wysokich huśtawek i leżanki obrotowej, znalazły się: hamak, stojaki na rowery i ławki.

"Projekt ten nikogo nie wyklucza, ma to być miejsce wypoczynku dla dużych i małych, miejsce integracji międzypokoleniowej. Potrzeba wspólnej zabawy z innymi jest wśród dorosłych duża. Mieszkańcy Gdańska będą mieli możliwość relaksu, odreagowania stresu, przeżycia odrobiny dziecięcego szaleństwa. Ma to być przyjazne i bezpieczne miejsce do zabawy, rekreacji i odpoczynku dla dzieci, rodziców i dziadków" - pisano w zgłoszeniu projektu.

Plac zabaw dla dorosłych powstanie w parku ReaganaKoszt budowy wyniósł ok. 340 tys. złotych. Przetarg z najniższą ofertą, choć wciąż wyższą od pierwotnie zakładanej (326 tys. zł), wygrał Zakład Budowlany Rafał Lehmann, który jest wykonawcą inwestycji.

W ramach Budżetu Obywatelskiego park Reagana zyskał również nowe oświetlenie. Wzdłuż ścieżek zamontowano 49 LED-owych lamp, które mają za zadanie znacznie zwiększyć poziom bezpieczeństwa.

Czy zamierzasz odwiedzić plac zabaw dla dorosłych w parku Reagana?
53%

tak, jestem ciekaw(a) tego miejsca

25%

zajrzę tam np. przy okazji spaceru

22%

niespecjalnie

zakończona

łącznie głosów: 2584

ras.

Opinie wybrane


wszystkie opinie (259)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.