Pływalnie zapraszają po karnety. Sprawdź ceny i wytyczne sanitarne

3 września 2020 (artykuł sprzed 1 roku)
Rafał Sumowski
Zakup karnetu na pływalnię to dobry sposób, aby zmotywować się do aktywności jesienią i zimą. Na zdjęciu obiekt AMW w Gdyni. Więcej zdjęć (1)

Zakup karnetu na pływalnię to dobry sposób, aby zmotywować się do aktywności jesienią i zimą. Na zdjęciu obiekt AMW w Gdyni.

fot. Maciej Czarniak/Trojmiasto.pl

Zakup karnetu na pływalnię to dobry sposób, aby zmotywować się do aktywności jesienią i zimą. Na zdjęciu obiekt AMW w Gdyni.

fot. Maciej Czarniak/Trojmiasto.pl

Ruszyła sprzedaż karnetów na pływalnie miejskie oraz akademickie. To idealny moment, aby zaplanować aktywność na jesień i zimę. Pojedyncze wejściówki kosztują od 10 do 18 zł, ale abonamenty pozwalają na oszczędność równowartości kilku a nawet kilkunastu wejść. Na wszystkich obiektach trzeba przestrzegać wytycznych sanitarnych związanych z pandemią. Te dotyczą jednak głównie szatni, gdyż same niecki basenowe i wypełniająca je woda są ściśle kontrolowane.Pływalnie i baseny w TrójmieścieGdański Ośrodek Sportu zaprasza na pływanie na ChełmieMapka, StogachMapka, OruniMapka i w OsowejMapka. Jednorazowe bilety wstępu na 40 minut to koszt 18 zł (normalny) i 12,5 zł (rodzinny oraz ulgowy dla uczniów i studentów do 26. roku życia oraz weteranów i osób niepełnosprawnych).

W sprzedaży są też karnety, który pozwalają oszczędzić na pojedynczych wejściach. Abonamenty można nabyć na 4, 12, 24 i 40 wejść w cenach od 52 do 520 zł za karnety normalne i 42 do 360 zł za ulgowe. Obowiązuje 10 proc. zniżki na kartę mieszkańca. W najbardziej opłacalnym wariancie można zaoszczędzić nawet ponad 200 zł. Pływalnie są dostępne w tygodniu późnym popołudniem i wieczorami oraz w weekendy rano, w pozostałych godzinach zajęte są przez szkoły oraz firmy zewnętrzne. Wejściówki można kupić drogą internetową w panelu sprzedażowym. W tym wypadku proces zakupu ogranicza się do zaledwie kilku kliknięć, z dowolnego urządzenia typu telefon, tablet, komputer. Bilety i karnety można zakupić także w sposób tradycyjny, w kasach pływalni.

Pływalnie miejskie w Gdańsku - ceny, harmonogramy, możliwość zakupu biletu i karnetu"Wszystkie osoby chętne do skorzystania z pływalni, a mające ewentualne obawy związane z przebywaniem w wodzie, można uspokoić. Liczne instytucje zdrowia publicznego na całym świecie, w tym WHO i CDC zgodnie podkreślają, że nie wykazano dotychczas przypadków zakażenia SARS-CoV-2 poprzez wodę przeznaczoną do spożycia ani wodę do celów rekreacyjnych o kontrolowanej jakości, w tym wodę w basenach kąpielowych, poddawaną uzdatnianiu i dezynfekcji" - przypomina Gdański Ośrodek Sportu.

Ponadto GOS wprowadził szereg kroków, które służą bezpieczeństwu osób korzystających z obiektów. Drzwi wejściowe są cały czas otwarte, więc nie ma potrzeby dotykania klamek, poza tym można skorzystać z dezynfekcji rąk. Część infrastruktury, jak na przykład niektóre krzesełka w poczekalni, są wyłączone z użytku, żeby można było zachować bezpieczną odległość. Po każdym kliencie dezynfekowane są szafki oraz kluczyki, na bieżąco sprzątane i dezynfekowane są elementy bezpośredniego kontaktu na całym obiekcie. Wciąż obowiązują zasady zasłaniania ust i nosa maseczką od momentu wejścia na obiekt aż do strefy szatni oraz zachowanie bezpiecznego, wynoszącego 1,5 metra dystansu społecznego.

Aktualnie obowiązujące limity osób, które mogą jednocześnie przebywać na pływalni. Na Chełmie wynosi 36, a na pozostałych trzech pływalniach - 35 osób. Pływalnia Stogi jest wyłączona z użytku do 14 września ze względu na prace techniczne.

Kryta pływalnia w Sopocie - szczegółowy cennikW Sopocie skorzystać można z miejskiej pływalni przy ul. HaffneraMapka. Wejściówki można nabyć na miejscu. Za 60-minutowe wejście zapłacić trzeba 15 zł, a w wybranych godzinach w sobotę i niedzielę - 13 zł. Przewidziano zniżki dla posiadaczy Sopockiej Karty i Sopockiej Karty Rodziny 3+. Ulgowe bilety kosztują 10 zł, a niepełnosprawni, dla których przygotowano szereg udogodnień, zapłacą za wejście 5 zł. Do nabycia są karnety na 600 minut w cenie 125 i 85 zł. Szczegółowy harmonogram pływalni jest dostępny tutaj.

Osoby, które mają objawy przeziębienia, a w szczególności podwyższoną temperaturę ciała, duszności lub kaszel nie zostaną wpuszczone na teren obiektu. Na terenie obiektu obowiązuje: zakrywanie ust i nosa za pomocą maseczki lub przyłbicy (nie dotyczy strefy natrysków i niecki pływalni), dezynfekcja rąk na wejściu do obiektu, po przebraniu się w szatni mycie rąk i zastosowanie dostępnych środków dezynfekcyjnych, zachowywanie bezpiecznej odległości pomiędzy osobami. Osoby korzystające z obiektu mają obowiązek wypełnienia ankiety w związku z COVID-19.

W Gdyni wobec braku obiektu miejskiego, można skorzystać na przykład z pływalni Akademickiego Centrum Sportowego Akademii Marynarki Wojennej Mapka. Wejścia komercyjne są możliwe w tygodniu od godz. 16 oraz w weekendy.

Koszt wstępu wynosi 14 zł za bilet normalny, 12 zł za ulgowy oraz 18 zł za rodzinny. Do nabycia są także ważne przez dwa miesiące karnety na 10 wejść w cenach 100, 90 i 120 zł. Sesje trwają godzinę, a ostatnia rozpoczynająca się o godz. 21-45 minut. Na torze może przebywać maksymalnie osiem osób. Szczegółowy cennik tutaj.

Harmonogram pływalni ACS AMW w GdyniZobacz jak powstawały nowe obiekty sportowe AMW w Gdyni. Materiał archiwalny z 2019 roku.
Czy od czasu pandemii byłeś(-aś) na pływalni?
18%

tak, wielokrotnie

13%

raz lub kilka

29%

nie, ale wkrótce zamierzam

24%

nie i na razie się nie wybieram

16%

nie, bo w ogóle nie chodzę na pływalnie

zakończona

łącznie głosów: 518

Opinie (44) 1 zablokowana

 • (3)

  Chyba nikt nie jest teraz taki głupi, żeby kupić karnet, wiedząc, że mogą basen w każdej chwili zamknąć i nici ze zwrotu pieniędzy

  • 38 9

  • karnety są przedłużane o czas zamknięcia obiektu tak jest w AMW

   • 2 2

  • Jak zamkną to otworzą:)

   Myślę, że nie ma co popadać w skrajności. Przy regularnych wizytach na basenie karnet szybko schodzi, a nawet jak zamkną to przecież karnet nie jedzenie - nie zepsuje się:) Postawa, którą prezentujesz szybko może

   Myślę, że nie ma co popadać w skrajności. Przy regularnych wizytach na basenie karnet szybko schodzi, a nawet jak zamkną to przecież karnet nie jedzenie - nie zepsuje się:) Postawa, którą prezentujesz szybko może sprawić, że przestaniemy funkcjonować, bo przecież za chwilę mogą zamknąc to czy tamto. To tak jak by powiedzieć, że nie ma sensu kupować samochodu, bo zaraz ktoś Ci go porysuje.

   • 6 2

  • pływalnia na która chodzę

   przedłużyła termin ważności karnetu

   • 0 0

 • (3)

  Widzę, że w Gdyni zakres obiektów do wyboru jest niezwykle duży. Kiedy coś się zmieni w Sosnowcu Trójmiasta?

  • 12 7

  • ?

   Bo twórca artykułu nie wie, że w Gdyni są pływalnie przy szkołach - tak jak i w Gdańsku ( Karwiny, Chylonia, Witomino ). Jest też pływalnia Uniwersytetu Morskiego na Skwerze Kościuszki.

   • 2 2

  • Polecam centrum sportowe u jezuitów

   To ze nie ma czegoś w artykule, nie znaczy ze to cała oferta Gdyni.

   • 1 2

  • Szczurek obiecał basen olimpijski. Powstał jedynie drogi projekt

   • 2 0

 • A na zdjęciu wzciąż jedyny jako taki basen w Trójmieście (4)

  W porównaniu z innych wioskami w Polsce w Trójmieście jest żałośnie w tym temacie.

  • 25 5

  • To basen Akademii Marynarki Wojennej - polecam
   Wejście na 50 minut.
   Czysto i przyjemnie.

   • 1 1

  • W dodatku to nie basen miejski (1)

   • 0 1

   • Ale dostępny dla wszystkich

    • 0 0

  • Oj chyba ktoś tu na baseny w Trojmiescie nie chodzi a się wypowiada

   • 0 1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.