Pobiegnij i pomóż w szczytnym celu. Wirtualne biegi charytatywne

7 maja 2021, 7:00
Rafał Sumowski
Pięciu biegaczy pokona w sztafecie dystans z Zakopanego do Sopotu. W niedzielę można ich powitać na skwerze Kuracyjnym, a wirtualnie wesprzeć charytatywną zbiórkę. Więcej zdjęć (2)

Pięciu biegaczy pokona w sztafecie dystans z Zakopanego do Sopotu. W niedzielę można ich powitać na skwerze Kuracyjnym, a wirtualnie wesprzeć charytatywną zbiórkę.

mat. prasowe

Pięciu biegaczy pokona w sztafecie dystans z Zakopanego do Sopotu. W niedzielę można ich powitać na skwerze Kuracyjnym, a wirtualnie wesprzeć charytatywną zbiórkę.

mat. prasowe

Imprezy dla biegaczy regularnie służą jako sposób do promowania zbiórek na szczytne cele. Pandemia tego nie zmieniła i nawet, jeśli częściej organizuje się biegi wirtualne, nie brakuje podobnych inicjatyw. W ten sposób można wesprzeć sztafetę "Bieg dla Justyny" z Zakopanego do Sopotu, a także zbiórkę zainicjowaną przez kibiców Lechii Gdańsk na rzecz hospicjum im. ks. Dutkiewicza. Dołączyć można przez cały maj.Kalendarz imprez sportowo-rekreacyjnych na najbliższy weekend 8-9.05.2021W niedzielę 9 maja o godz. 10 na skwerze Kuracyjnym metę charytatywnego "Biegu dla Justyny" organizuje pięciu biegaczy sztafety z Zakopanego do Sopotu. Akcja to inicjatywa sportowa, która ma na celu przede wszystkim nagłośnienie zbiórki internetowej na operację dla Justyny Glapińskiej, dla której operacja wydłużenia kości nogi, wymiana endoprotezy biodra oraz plastyka kolana są jedyną szansą na pełną sprawność. Cała potrzebna kwota to ok. milion zł.

Biegu podejmuje się pięć osób - Jacek, Michał i Mariusz z grupy biegowej Szadkobiegacze, wraz z Tomkiem i Łukaszem z klubu sportowego Rajsport Active, którzy również przynależą do Ochotniczej Straży Pożarnej w Przatowie.

- W niedzielę przejmujemy ich z terenu molo Brzeźno i alejkami nadmorskimi prowadzimy na sopockie molo. Na skwerze Kuracyjnym budujemy symboliczną metę i organizujemy zakończenie tej szczytnej akcji - mówi nam Józef Kamiński z MOSiR Sopot.
Jednocześnie organizowany jest bieg wirtualny, z którego dochód będzie przeznaczony na rzecz zbiórki na operacje. Udział może wziąć każdy, wystarczy zapisać się i pokonywać kilometry w dowolnym miejscu i terminie do końca maja. Do wyboru są dystanse:

Bieg na 10 km - zapisy


Marsz nordic walking na 10 km - zapisy


Przejazd 30 km rowerem - zapisyWpisowe wynosi: 10 zł, 17 zł w pakiecie ze smyczą, 35 zł w pakiecie ze smyczą, medalem i wysyłką listem nierejestrowanym, 37 zł w pakiecie ze smyczą, medalem i wysyłką listem rejestrowanym - poleconym, 44 zł w pakiecie ze smyczą, medalem i wysyłką listem rejestrowanym, 52 zł w pakiecie ze smyczą, medalem i wysyłką zagraniczną listem rejestrowanym.

Z kolei do 5 czerwca można zgłaszać się do Charytatywnego Biegu Kibiców Lechii Gdańsk. To pierwsza, tak duża impreza organizowana w całości przez sympatyków biało-zielonych. Imprezę zainicjowali: Kibice Razem Lechia Gdańsk oraz Stowarzyszenie Lwy Północy na rzecz Hospicjum im. ks. Dutkiewicza w Gdańsku.

- Akcję zorganizowaliśmy wspólnie z Fundacją Hospicyjną, która przedstawiła nam najpilniejsze potrzeby Hospicjum im. ks. Dutkiewicza w Gdańsku i postanowiliśmy zebrać 32 tys. zł na zakup dezynfektora sprzętu medycznego. Pozwoli on maksymalnie zmniejszyć ryzyko przenoszenia zakażeń - co jest niezbędne z perspektywy podopiecznych placówki - mówi nam Agnieszka Kańska, koordynator ośrodka Kibice Razem Lechia Gdańsk.

Bieg wirtualny - zapisy


Bieg na stadionie - zapisyJuż teraz można wziąć udział w biegu na 5 km w formie wirtualnej. Wystarczy zamówić jeden z pakietów startowych i do 1 czerwca w wydarzeniu można wziąć udział w dowolnym miejscu na świecie.

Zwieńczeniem akcji będzie zaplanowany na 6 czerwca bieg na Stadionie Gdańsk, którego atrakcją będzie runda wokół murawy. Tej samej, na której na co dzień występują piłkarze Lechii, a która 26 maja będzie gościć finał Ligi Europy.

Wpisowe wynosi 49 i 99 zł. Tańszy pakiet zawiera spersonalizowany numer startowy oraz wyjątkowy biało-zielny medal. Droższy zawiera dodatkowo wysokiej jakości pamiątkową koszulkę biegową marki New Balance.

Wydarzenie jest wspierane przez Energa Grupa Orlen w ramach Strategii CSR Grupy Energa. Równocześnie z zapisami do biegu, prowadzona jest internetowa zrzutka na rzecz hospicjum.
Czy bierzesz udział w charytatywnych inicjatywach sportowych?
12%

tak, regularnie

23%

od czasu do czasu

25%

nie, ale tego nie wykluczam

40%

nie i raczej nie czuję potrzeby

zakończona

łącznie głosów: 48