Półkolonie piłkarskie w Trójmieście

15 czerwca 2019 (artykuł sprzed 1 roku)
Damian Konwent

Jak co roku w okresie wakacyjnym w Trójmieście organizowane są półkolonie piłkarskie. Zajęcia kierowane są zarówno do dzieci rozpoczynających swoją przygodę z piłką nożną, jak i dla dzieci które poznały już tajniki tego sportu. Ceny za jeden turnus oscylują wokół kwoty 400-500 zł. Przedstawiamy kilka z ofert, które możecie znaleźć w Gdańsku, Gdyni i Sopocie.Szkółki piłkarskie w Trójmieście, sprawdź ofertęAkademia Piłkarska TIKI TAKAAkademia Piłkarska Tiki-Taka organizuje półkolonie dla dzieci w wieku 5-12 lat. Zajęcia odbywać się będą przy Szkole Podstawowej nr 8, przy ul. Dragana 2 zobacz na mapie Gdańska w Gdańsku Chełmie. W programie organizatorzy przewidzieli 1-2 treningi piłkarskie na hali sportowej lub sztucznej murawie pod okiem profesjonalnych trenerów, zajęcia pływackie na basenie, zajęcia z klockami LEGO, wyjście na kręgle, do Fabryki Pizzy. Będzie również udział w lekcji muzealnej w Spichlerzach na Ołowiance organizowanej przez Narodowe Muzeum Morskie w Gdyni, zabawy na trampolinach i basenie z gąbkami, gry i zabawy na świeżym powietrzu, nauka parkour. Zapewnione są ubezpieczenie NNW oraz prezenty i dyplomy od Akademii.

Trenerzy opiekę sprawują w godzinach 7-17, w czasie których dzieci będą mogły zjeść śniadanie, dwudaniowy obiad i podwieczorek. Koszt wynosi 499 zł. Pierwszy turnus odbędzie się w dniach 29 lipca-2 sierpnia, a drugi 5-9 sierpnia. Informacje i zapisy pod nr tel. 696-099-189, mail: aptikitaka@gmail.com.

Hala sportowaPółkolonie w Gdyni Chylonia przy ul. Wejherowskiej 55 zobacz na mapie Gdyni odbywać się będą na zamkniętym obiekcie. Hala posiada boisko ze sztuczną murawą, a w okresie letnim ściany są rozsuwane, dzięki czemu gra odbywa się na świeżym powietrzu pod dachem. Do dyspozycji będą również otwarte boiska przy hali. W programie przewidziane są dwa posiłki dziennie, tj. drugie śniadanie i oraz obiad składający się z dwóch dań. Jeden z dni będzie festiwalem pizzy, podczas którego będzie można zjeść ulubione pizzę. Cały czas do dyspozycji będą świeże owoce i napoje.

Zajęcia będą prowadzone przez doświadczonych trenerów w grupach utworzonych w zależności od wieku i umiejętności. Organizatorzy przewidują turniej piłki nożnej plażowej na gdyńskiej plaży, wyjście do kina czy zwiedzanie Stadionu Miejskiego w Gdyni. Poza zajęciami piłkarskimi dzieci będą uczestniczyły w wielu grach i zabawach. Na koniec turnusu każde dziecko otrzyma pamiątkowy medal oraz dyplom za uczestnictwo w półkoloniach.

Półkolonijny turniej piłki plażowej na Gdyńskiej plaży, wyjście do kina czy zwiedzanie Gdyńskiego stadionu to niektóre z przygotowanych atrakcji do wyboru. Poza zajęciami piłkarskimi dzieci będą uczestniczyły w wielu grach i zabawach. Na koniec turnusu każde dziecko otrzyma pamiątkowy medal oraz dyplom za uczestnictwo w półkoloniach. Każde dziecko zostaje objęte ubezpieczeniem OC na czas półkolonii. Dzień będzie rozpoczynał się o godz. 8 i kończył o godz. 16. Do wybory są trzy terminy: 1-5 lipca, 22-26 lipca i 5-9 sierpnia. Koszt udziału wynosi 499 zł, a za pojedynczy dzień 120 zł. Informacje pod nr tel. 884-881-726, mail: wakacje@hala-pilkarska.com.

Mewa CampTo z kolei piłkarska oferta dla dziewczynek w wieku 6-12 lat. Zajęcia prowadzone będą przez wykwalifikowaną kadrę trenerską w godzinach 7:30-17, w których odbywać się będą dwa treningi dziennie. Przewidziane są również wyjścia na basen oraz do kina, a także obiad. W programie zawarte zostały gry i zabawy ruchowe na świeżym powietrzu, w tym na plaży, a popołudnia spędzane będą z grami planszowymi.

Dostępne terminy to 24-28 czerwca, 22-26 lipca, 19-23 sierpnia, a koszt udziału wynosi 495 zł. Półkolonie są organizowane na terenie Szkoły Podstawowej nr 60 przy ul. Chłopskiej 64 zobacz na mapie Gdańska w Gdańsku. Więcej informacji pod nr tel. 503-195-854.

Sport ParkW Sport Parku Przymorze zobacz na mapie Gdańska ruszy kolejna edycja "Wakacje z piłką nożną" na nowoczesnych boiskach. Tym razem w godzinach 8:30 - 16 przewidziane są zajęcia sportowo-rekreacyjne, trening specjalistyczny, planowane atrakcje, formy zabawowe z doskonaleniem elementów specjalnych. Dzieci będą mogły również zjeść drugie śniadanie oraz obiad dwudaniowy. Organizatorzy zapewniają opiekę trenerów, napoje podczas treningów, treningi piłkarskie i funkcjonalne, gry i zabawy, konkursy, zabawy, liczne atrakcje (park linowy, kino), ubezpieczenie NNW.

Terminy zajęć to 24-28 czerwca, 1-5 lipca, 8-12 lipca, 15-19 lipca, 22-26 lipca, 29 lipca-2 sierpnia, 5-9 sierpnia, 12-16 sierpnia, 19-23 sierpnia, 26-30 sierpnia. Koszt wynosi 499 zł za 8 godzin oraz 399 zł za 5 godzin. Przy pierwszym rozwiązaniu jeden dzień kosztuje 100 zł, natomiast przy drugim 80 zł. Zapisów można dokonywać pod nr tel. tel. 509 024 105, email: biuro@sportpark.com.pl.

AS PomorzeAkademia Sportowa Pomorze letnie półkolonie organizuje już po raz czwarty. Pomysłodawcy zapewniają komfortowe warunki do treningów, korzystając nowoczesnych obiektów Zespołu Szkół Sportowych i Ogólnokształcących przy ul. Subisława 22 zobacz na mapie Gdańska w Gdańsku. Do dyspozycji są boisko ze sztuczną nawierzchnią, hala sportowa, pływalnia oraz sala do gimnastyki. Zapewnione jest również wyżywienie w stołówce szkolnej, składające się z śniadania, obiadu z dwóch dań oraz podwieczorku. Szkoła położona jest blisko komunikacji miejskiej, plaży w Jelitkowie oraz lasów Oliwskich.

W programie zawarte są dwa treningi dziennie, wyjścia na atrakcje oraz zajęcia klasowe. Opiekę nad dziećmi sprawuje wykwalifikowana kadra, mająca wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi oraz wykształcenie pedagogiczne. Zajęcia odbywają się w godzinach 7:30-17. Do wyboru są dwa terminy. Pierwszy to 24-28 czerwca, a drugi 1-5 lipca. Koszt wynosi 550 zł, a dla adeptów akademii 500 zł. Zapisy i informacje pod nr tel. 507-470-585, email: k.rybialek@aspomorze.pl

Po zakończeniu wakacji młodzi piłkarze będą mogli kontynuować przygodę piłkarską w Akademii Piłkarskiej Feyenoord Rotterdam Football Schools Poland, która działa we współpracy ze Szkołą Podstawową nr 43 zobacz na mapie Gdańska w Gdańsku. Prowadzona jest rekrutacja do klasy czwartej i piątej. Zapisy i testy sprawnościowe w Gdańsku zostały przedłużone do połowy sierpnia. Testy będą odbywać się na boiskach szkolnych przy ul. Meissnera 5 oraz w Szkole Podstawowej nr 43 przy ul. Beethovena 20. Rodzice zainteresowani posłaniem swoich dzieci do klasy piłkarskiej proszeni są o kontakt pod nr tel. 660-757-446, email: sekretarz@feyenoord-football-poland.com.

Przeczytaj więcej o Akademii Feyenoordu Rotterdam w GdańskuAkademię w pracy z juniorami wyróżniać ma "Clockwork Orange", czyli styl gry w piłkę nożną i podejście do życia młodych adeptów sztuki piłkarskiej, w której uczniowie poznają holenderski styl gry, wyróżniający się sprytem, metodologią i filozofią. Pomysłodawcy pragną wdrażać innowacyjne podejście do piłki nożnej w Polsce, dzięki któremu zawodnicy będą mieli szeroki wachlarz możliwości oraz inną perspektywę działania w sporcie.

Ofertę wszystkich szkółek piłkarskich w Trójmieście można zobaczyć tutaj.