Polsat Plus Arena opanowana przez biegaczy. Szczykutowicz najszybszy w #RUNGDN

10 lipca 2021 (artykuł sprzed 2 lat)
Tomasz Szczykutowicz wygrał bieg po Polsat Plus Arenie. 5 km pokonał w czasie 17:44. Tomasz Szczykutowicz wygrał bieg po Polsat Plus Arenie. 5 km pokonał w czasie 17:44.

Polsat Plus Arena w sobotę, 10 lipca, została opanowana przez biegaczy. W ramach zawodów #RUNGDN na dystansie 5 km, z atrakcjami w postaci stadionowych schodów, najszybszy był Tomasz Szczykutowicz, który wygrał z czasem 17 minut i 44 sekundy. Wśród pań triumfowała Iwona Rok-Czapiewska z wynikiem 21:22. Kolejna edycja zawodów 24 lipca w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym w Oliwie.

Polsat Plus Arena w sobotę zmieniła się w trasę dla biegaczy. W ramach zawodów #RUNGDN uczestnicy mieli do pokonania dwie pętle po 2,5 km. Wyjątkowy klimat imprezy tworzyły: bieg wokół murawy i podbiegi czy zbiegi po schodach stadionu.

Dla jednych interwałowy trening, dla innych start i walka ramię w ramię z innymi zawodnikami - każdy ze startujących miał swoją motywację do pokonania dystansu dostępnego dla wszystkich, włącznie z początkującymi biegaczami.

Najszybszym w stawce ponad 70 zawodników okazał się Tomasz Szczykutowicz z Pruszcza Gdańskiego, który zameldował się na mecie z wynikiem 17 minut i 44 sekundy.

- Jestem w ciężkim treningu pod złamanie 35 minut na dychę, więc to dla mnie typowo treningowy start, a że udało się wygrać, to fajnie, jest forma. To dobre miejsce do biegania. Jeśli robimy jakieś interwały czy nawet mocniejszą jednostkę w drugim zakresie, to jak najbardziej. Dziś pogoda na pewno nie ułatwiała, bo był mocny wiatr i cały czas w twarz wiało, więc nie dało się osiągnąć zakładanego wyniku, ale mimo to było fajnie, cieszy wygrana - podsumował triumfator.

#RUNGDN Piątka na Stadionie. Sprawdź, jak zapowiadaliśmy imprezę

Miejsca na podium uzupełnili Jarosław TuszyńskiGdańska (18:35) oraz Tomasz Dwulat z Barcian (18:56). Wśród pań podium zdominowały gdańszczanki. Najlepsza była Iwona Rok-Czapiewska z wynikiem 21:22. Drugie miejsce zajęła Beata Stramska (21:28), a trzecie Alicja Landowska (23:39).

- Trasa spokojna, chociaż wiało. Podbieg niestety był dość trudny, ale jestem bardzo zadowolona jak na formę pocovidową, lipcową. Biegam i startuję na tyle, na ile czas pozwala. Oprócz tego mam jeszcze treningi rowerowe, startuję też w duathlonach, ale marzą mi się za jakiś czas dystanse maratońskie - podsumowała druga na mecie, Beata Stramska.
Kolejna okazja do sprawdzenia swoich sił i formy w rywalizacji z innymi nadarzy się za dwa tygodnie, podczas zawodów #RUNGDN w lesie, które odbędą się 24 lipca w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym w Oliwie. Start i meta usytuowane będą na polanie w Dolinie Czystej Wody. Podczas imprezy po raz kolejny będzie obowiązywał limit 250 startujących, obowiązywać będzie kolejność zgłoszeń.

Zapisy już są prowadzone przez internet.

• Podium pań. Iwona Rok-Czapiewska (w środku) Beata Stramska (z lewej) i Alicja Landowska (z prawej).
  • Podium imprezy. Jarosław Tuszyński (z lewej), Tomasz Szczykutowicz (w środku) i Tomasz Dwulat  (z prawej).

Miejsca

Opinie (6)

• Brawa dla uczestników (1)

ale smutne, jak ten stadion jest nie wykorzystywany... a kto płaci? Pan płaci Pani płaci...

• 7 4

• ja też płacę

i co rusz mi go zamykają

• 1 0

• Trasa

Trasa była zmieniona ze względu na wieczorny koncert. Nie było biegania po schodach :-)

• 3 1

• Stadiony jednoimienne to pomylka

Ale uewka tak chciała, obiekt otwierany kilkanaście razy do roku, dojazdu brak, tramwaje po meczach na zlecenie KWP wyłączane na Marynarki Polskiej