Polsat Plus Arena trasą #RUNGDN. Bieg po stadionie w Letnicy 10 lipca

7 lipca 2021, 20:00
Rafał Sumowski
Na trasie biegu #RUNGDN trzeba będzie pokonać m.in. schody na Polsat Plus Arena. Więcej zdjęć (2)

Na trasie biegu #RUNGDN trzeba będzie pokonać m.in. schody na Polsat Plus Arena.

fot. mat. prasowe #RUNGDN

Na trasie biegu #RUNGDN trzeba będzie pokonać m.in. schody na Polsat Plus Arena.

fot. mat. prasowe #RUNGDN

Polsat Plus Arena w sobotę, 10 lipca, o godz. 11 ugości biegaczy. Przez stadion i przyległą do niego infrastrukturę przebiegać będzie trasa #RUNGDN, czyli zawodów na dystansie 5 km. Szybki trening czy też sprawdzian formy można połączyć ze "zwiedzaniem" obiektu, a uczestnicy będą rywalizować w klasycznej formule ze wspólnym startem. Wpisowe wynosi 29 zł lub 55 zł z pakietem startowym.#RUNGDN - Piątka na Stadionie. Zapisz się do startuBieg wokół stadionu Polsat Plus Arena miał już miejsce w maju, gdy za organizację charytatywnej imprezy zabrali się kibice Lechii Gdańsk. Wówczas rywalizacja odbywała się w formule wymuszonej sytuacją pandemiczną. Zaplanowany na 10 lipca #RUNGDN to powrót to klasycznej formuły. Bez biegów online, bez biegów hybrydowych - wspólny start i wygrywa ten, kto pierwszy przekroczy linię mety.

Biegacze do pokonania będą mieli dystans 5 kilometrów, na który złożą się dwie pętle po 2,5 km. Trasa będzie wiodła wokół i wewnątrz stadionowej infrastruktury.

Nie zabraknie elementu, który najbardziej dał się we znaki uczestnikom ubiegłorocznej edycji, czyli fragmentów trasy, które trzeba będzie pokonać schodami Polsat Plus Areny.

- #RUNGDN na dystansie 5 km to sposób na szybki trening, sprawdzian formy czy pomysł na pierwszy start w zawodach. Jeśli dodamy do tego możliwość szybkiego "zwiedzenia" imponującego stadionu z perspektywy murawy to mamy przepis na ciekawe przedpołudnie. Oczywiście najbliższa edycja to tylko jedna z opcji, a kolejne biegi będą równie atrakcyjne - mówi Grzegorz Pawelec, główny specjalista do spraw komunikacji Gdańskiego Ośrodka Sportu, organizatora zawodów.
Uczestnicy wyruszą na trasę punktualnie o godzinie 11. Podczas zawodów obowiązywał będzie limit 250 uczestników. Obowiązuje kolejność zgłoszeń.

Zapisy prowadzone są przez Internet do zapełnienia listy startowej. Wpisowe wynosi 29 zł dla zapisów bez pakietu startowego i 55 zł w jednym z trzech dostępnych pakietów (z czapką, workiem lub koszulką marki New Balance).

Opinie (19) 1 zablokowana

 • Ile to było propagandy jak ten pałac Adamowicza będzie na siebie zarabiał. (2)

  Koncerty, Eventy, Mecze, Żużel, Lodowisko, Widowiska, Smpozja, Zjazdy, Wystawy,Spektakle,Mistrzostwa, Walki, Zloty....
  Nie ma prawie nic a miszkańcy utrzymują ten pustostan.

  • 32 12

  • No nie mów, że wierzyłeś urzędnikom. Teraz też wierzysz?

   Wiadomo było, że to będzie studnia na kasę, ale przecież był tydzień zarobku dla hotelarzy. A przy agencjach nawet dodatkowe kontenery stawiali.

   • 6 0

  • Cieszmy się będzie przedszkole

   Od września 2021 będzie przedszkole Bursztynowy Kompas

   • 0 0

 • jak na cyrk przystalo

  • 14 1

 • 5 km to żaden bieg. (1)

  Taki dystans w 30 minut zrobi każdy bez zadyszki i zmęczenia.

  • 11 17

  • ta jasne :)

   • 6 2

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.