Pomysły na aktywność pod dachem: basen, siłownia, wspinaczka, squash, łyżwy

26 stycznia 2020, 14:00
ras.

Obecna aura, daleka od zimowej, sprzyja aktywności na świeżym powietrzu. Nie zawsze jednak mamy ochotę trenować na zewnątrz. Na szczęście w Trójmieście nie brakuje "zadaszonych" alternatyw.Siłownie i kluby fitnessPrawdopodobnie najbardziej popularna forma aktywności sportowej pod dachem. W Trójmieście siłowni i klubów fitness jest pod dostatkiem. Większość z nich daje do wyboru możliwość wejścia i dowolnego korzystania z dostępnego sprzętu, zajęć indywidualnych pod okiem trenera personalnego lub wzięcia udziału w zaplanowanych w grafiku zajęciach grupowych.

Jednorazowe wejście w zależności od miejsca to zazwyczaj koszt od 20 do 50 zł. Dlatego bardziej opłaca się wykup miesięcznych abonamentów lub korzystanie z kart benefitowych.

Siłownie i fitness kluby w TrójmieścieSquashMłodszy kuzyn tenisa różni się od niego tym, że nie gramy na korcie podzielonym przez siatkę, a w zamkniętym pomieszczeniu z rozrysowanymi liniami, które tworzą pole boiska. Zawodnicy uczestniczący w zabawie muszą odbijać piłkę w taki sposób, by ta odbiła się od przedniej ściany i tylko raz od podłogi (od ścian bocznych i tylnej może odbijać się wielokrotnie). Więcej o tej dyscyplinie i jej zasadach przeczytasz tutaj.

Squash uchodzi za jedną z najbardziej intensywnych gier i cały czas zyskuje na popularności. Podczas godzinnego wysiłku można spalić nawet 900 kcal, a ponieważ gra jest niezwykle dynamiczna, to pozwala przede wszystkim poprawić kondycję. Wynajem kortu to zazwyczaj koszt od 40 do 65 zł za godzinę, za wypożyczenie kompletu do gry zapłacimy ok. 15 zł.

Squash w TrójmieścieSquash - sport dla wszystkich. Materiał archiwalny


PływalnieRekreacyjne pływanie wśród wielu lekarzy uchodzi za jedną z najzdrowszych form aktywności fizycznej, ma też znakomite właściwości fizjoterapeutyczne. W Trójmieście mamy pływalnie miejskie, hotelowe, uczelniane czy sopocki aquapark. Cieszą się dużą popularnością, choć poza typowo komercyjnymi obiektami, chętnych wciąż jest więcej niż miejsc.

Ok. 40-minutowe wejście to zazwyczaj koszt kilkunastu złotych, a półroczne karnety na miejskie pływalnie najczęściej wyprzedają się na przysłowiowym pniu. W aquaparku można rezerwować tory basenowe lub w ramach wejść korzystać z basenów rekreacyjnych. Więcej o dostępności i cenach pływalni przeczytasz tutaj.

Baseny w TrójmieścieLodowiskaZimowa alternatywa dla jazdy na rolkach to popularna rozrywka rodzinna. Obecna aura nie sprzyja naturalnym lodowiskom, ale w Trójmieście można wybrać się na jeden z krytych obiektów. Jednorazowe wejście to najczęściej koszt od 10 do 15 zł. Za dodatkową opłatą można wypożyczyć sprzęt lub naostrzyć łyżwy. Ponadto w Trójmieście oprócz jazdy na łyżwach na lodzie można pograć także w curling.

Lodowiska w TrójmieścieŚcianki wspinaczkowe i boulderownieWspinaczka to jedna z najszybciej rozwijających się dyscyplin sportu, w Tokio zadebiutuje w przyszłym roku na igrzyskach olimpijskich. Jest bardzo wszechstronna, rozwija całe ciało a także pomaga oswajać lęk.

Ścianki wspinaczkowe w Trójmieście czekają zarówno na bardziej doświadczonych, jak i początkujących fanów wspinaczki. Można pokonywać większe wysokości z liną, jak i sprawdzić się na niskich ściankach, w których poruszamy się głównie w poprzek, czyli boulderowniach. Jednorazowy wstęp to zazwyczaj koszt od 15 do 35 zł. Więcej o ściankach wspinaczkowych i boulderowniach w Trójmieście przeczytasz tutaj.Bouldering, czyli bezpieczna wspinaczka. Materiał archiwalny.
Jaka jest twoja ulubiona aktywność pod dachem?
25%

siłownia/fitness

27%

pływanie

9%

łyżwy

18%

squash

8%

wspinaczka

13%

inna (podziel się w komentarzu)

zakończona

łącznie głosów: 251

ras.