Pomysły na aktywny weekend: Runmageddon, kolorowy bieg, rowery czy kajaki?

11 września 2020, 7:00
dak.
Najnowszy artukuł na ten temat

Aktywny weekend pod znakiem Halloween. Rajd terenowy, przebrane samochody

Runmageddon, kolorowy bieg UV ColoRUN, zawody rowerowe oraz na orientację, joga, warsztaty wrotkarskie oraz kajaki to część atrakcji w Trójmieście dla entuzjastów aktywności fizycznej w ten weekend. Sprawdź, gdzie warto się wybrać, aby poruszać się na świeżym powietrzu i nie tylko.Atrakcje sportowe w Trójmieście na cały weekend - kalendarz imprezDo Trójmiasta wraca Runmageddon, czyli największy w Polsce i najbardziej ekstremalny w Europie cykliczny bieg przez przeszkody. Tegoroczna edycja została przeniesiona do Ergo ArenyMapka. Do rywalizacji dojdzie w sobotę i niedzielę. Zostały ostatnie miejsca. Wybierać można spośród tras o trzech poziomach trudności. Jeszcze w piątek można zapisać się przez internet, a w razie wolnych miejsc także na miejscu, przed startem. Wpisowe w zależności od kategorii wynosi od 168 do 289 zł. Przewidziano konkurencje dla najmłodszych w cenie 59 zł.

Runmageddon w Ergo Arenie - zapowiedźNie zabraknie jednak imprez dla tych, którzy preferują mniej wymagające aktywności. W sobotę o godz. 8 Miasto Gdańsk, Gdański Ośrodek Sportu i Grupa Rekreacyjna 3miasto zapraszają na ostatnią już odsłonę bezpłatnych, rodzinnych wycieczek rowerowych w ramach programu "Aktywuj się w Gdańsku". 10-kilometrowa impreza towarzyszyć będzie finałom maratonów Pomerania MTB. Na dobre podsumowanie, uczestnicy rodzinnej przejażdżki rowerowej, podobnie jak i kolarze wyścigu zmierzą się z różnymi naturalnymi przeszkodami Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Zbiórka przy stacji Jasień PKMMapka.

Trójmiejski Runmageddon z 2019 roku


Finałowa edycja cyklu MH Automatyka MTB Pomerania ruszy natomiast w sobotę o godz. 9. Trasa maratonu prowadzi przez szlaki Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Jedna pętla to 25 km i ok. 550 m przewyższenia. Wyścig skierowany dla wszystkich, a dla rodzin z dziećmi przewidziana jest osobno wycieczka rowerowa w ramach programu Aktywuj się w Gdańsku. Zapisów w cenie 100 zł można dokonać na miejscu wydarzenia. Zbiórka przy zbiorniku retencyjnym JasieńMapka.

Pływalnie zapraszają po karnety. Sprawdź ceny i wytyczne sanitarneBędzie sporo imprez na orientację. W sobotę o godz. 10:30 kolejna odsłona Harpusia. To zabawa skierowana zarówno do rodzin z dziećmi, jak i zaprawionych w bojach turystów czy biegaczy. Celem startujących uczestników jest odnalezienie punktów zaznaczonych na mapie. Trasę każdy wybiera sam, najważniejsze jest odnalezienie punktów i dobra zabawa. Do wyboru są cztery trasy. Udział w zależności od wieku kosztuje od 1 do 25 zł. Tym razem w Bąkowie. Dla mieszkańców dzielnicy udział jest bezpłatny. Zbiórka przy ul. OtomińskiejMapka. W niedzielę Harpuś zagości natomiast w Złotej KarczmieMapka.

Tak wyglądają gry na orientację pod odsłoną nocy


W sobotę o godz. 9:30 Bractwo Przygody Almanak zaprasza do udziału w zabawie z cyklu Gry Parkowe na Orientację sezon 9, epizod 13, w BrzeźnieMapka. Jeśli lubisz chodzić z mapą lub biegać na świeżym powietrzu, to świetna okazja do sprawdzenia swoich możliwości, nie wyjeżdżając nigdzie za miasto, albowiem impreza rozgrywa się na terenie trójmiejskich parków w wybranych dzielnicach oraz w okolicznych lasach. Natomiast w niedzielę, o tej samej porze, impreza przeniesie się do KokoszekMapka. Udział kosztuje od 1 do 15 zł w zależności od wieku, a dla uczestników przygotowano cztery trasy o długości od 2 do 6 km z różnymi poziomami trudności.

Tego samego dnia, ale w Sopocie, o godz. 19:30 rozpocznie się UV ColoRUN 2020. Właściwie to nie jest impreza biegowa, to bieg imprezowy. Formuła jest szalenie prosta. Startujemy i przez 33 minuty i 33 sekundy robimy jak najwięcej kolorowych okrążeń (kilkaset metrów). Za każde okrążenie otrzymujemy kolejnego lighsticka. Nie chodzi jednak o to, żeby wykręcać biegowe życiówki. Na trasie czeka na nas strefa disco z DJem, fluorescencyjne farby i bramka z proszkiem holi - wszystko świecące w ultrafiolecie. Zapisów w cenie 95 zł można dokonywać na miejscu wydarzenia.

Zobacz jak wygląda UV ColoRUN


W 100czniMapka wciąż można zajrzeć na zajęcia jogi. W każdą sobotę, o godz. 12 chętni spotykają się i poznają podstawowe grupy asan, wspólnie oddychają i uspokajają swoje ciała i umysły. Instruktorki: Sylwia Rutkowska i Grażyna Korcz zapraszają wszystkich, którzy chcą spróbować praktyki, osoby zupełnie początkujące i te, które mają już doświadczenie. Wstęp jest wolny.

W sobotę od godz. 12 odbędą się cotygodniowe bezpłatne warsztaty wrotkarskie na torze przy ul. Gospody 9Mapka. Zajęcia są prowadzone przez wykwalifikowanych instruktorów sportu i rekreacji z uprawnieniami PZSW, aktywnie uprawiających sporty wrotkarskie.

Wypożyczalnie sprzętu wodnego w Trójmieście. Gdzie i za ile?Tego dnia, ale o godz. 18:30 można wybrać się także na Wieczorny Gdańsk z kajaka. To wyjątkowa okazja, by zobaczyć Gdańsk z perspektywy wody, kiedy kładzie się do snu, oświetlony nocnymi lampkami. Zachwyć się widokiem Gdańska z kajaka i spędź wyjątkowy wieczór. Koszt to 100 zł, a zbiórka znajduje się przy Przystani CesarskiejMapka.

dak.