Pomysły na aktywny weekend: Runmageddon, kolorowy bieg, rowery czy kajaki?

11 września 2020 (artykuł sprzed 1 roku)
dak.
Tegoroczny Runmageddon w Trójmieście przeniesie się do Ergo Areny. Więcej zdjęć (1)

Tegoroczny Runmageddon w Trójmieście przeniesie się do Ergo Areny.

fot. Runmageddon Facebook

Tegoroczny Runmageddon w Trójmieście przeniesie się do Ergo Areny.

fot. Runmageddon Facebook

Runmageddon, kolorowy bieg UV ColoRUN, zawody rowerowe oraz na orientację, joga, warsztaty wrotkarskie oraz kajaki to część atrakcji w Trójmieście dla entuzjastów aktywności fizycznej w ten weekend. Sprawdź, gdzie warto się wybrać, aby poruszać się na świeżym powietrzu i nie tylko.Atrakcje sportowe w Trójmieście na cały weekend - kalendarz imprezDo Trójmiasta wraca Runmageddon, czyli największy w Polsce i najbardziej ekstremalny w Europie cykliczny bieg przez przeszkody. Tegoroczna edycja została przeniesiona do Ergo ArenyMapka. Do rywalizacji dojdzie w sobotę i niedzielę. Zostały ostatnie miejsca. Wybierać można spośród tras o trzech poziomach trudności. Jeszcze w piątek można zapisać się przez internet, a w razie wolnych miejsc także na miejscu, przed startem. Wpisowe w zależności od kategorii wynosi od 168 do 289 zł. Przewidziano konkurencje dla najmłodszych w cenie 59 zł.

Runmageddon w Ergo Arenie - zapowiedźNie zabraknie jednak imprez dla tych, którzy preferują mniej wymagające aktywności. W sobotę o godz. 8 Miasto Gdańsk, Gdański Ośrodek Sportu i Grupa Rekreacyjna 3miasto zapraszają na ostatnią już odsłonę bezpłatnych, rodzinnych wycieczek rowerowych w ramach programu "Aktywuj się w Gdańsku". 10-kilometrowa impreza towarzyszyć będzie finałom maratonów Pomerania MTB. Na dobre podsumowanie, uczestnicy rodzinnej przejażdżki rowerowej, podobnie jak i kolarze wyścigu zmierzą się z różnymi naturalnymi przeszkodami Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Zbiórka przy stacji Jasień PKMMapka.

Trójmiejski Runmageddon z 2019 roku


Finałowa edycja cyklu MH Automatyka MTB Pomerania ruszy natomiast w sobotę o godz. 9. Trasa maratonu prowadzi przez szlaki Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Jedna pętla to 25 km i ok. 550 m przewyższenia. Wyścig skierowany dla wszystkich, a dla rodzin z dziećmi przewidziana jest osobno wycieczka rowerowa w ramach programu Aktywuj się w Gdańsku. Zapisów w cenie 100 zł można dokonać na miejscu wydarzenia. Zbiórka przy zbiorniku retencyjnym JasieńMapka.

Pływalnie zapraszają po karnety. Sprawdź ceny i wytyczne sanitarneBędzie sporo imprez na orientację. W sobotę o godz. 10:30 kolejna odsłona Harpusia. To zabawa skierowana zarówno do rodzin z dziećmi, jak i zaprawionych w bojach turystów czy biegaczy. Celem startujących uczestników jest odnalezienie punktów zaznaczonych na mapie. Trasę każdy wybiera sam, najważniejsze jest odnalezienie punktów i dobra zabawa. Do wyboru są cztery trasy. Udział w zależności od wieku kosztuje od 1 do 25 zł. Tym razem w Bąkowie. Dla mieszkańców dzielnicy udział jest bezpłatny. Zbiórka przy ul. OtomińskiejMapka. W niedzielę Harpuś zagości natomiast w Złotej KarczmieMapka.

Tak wyglądają gry na orientację pod odsłoną nocy


W sobotę o godz. 9:30 Bractwo Przygody Almanak zaprasza do udziału w zabawie z cyklu Gry Parkowe na Orientację sezon 9, epizod 13, w BrzeźnieMapka. Jeśli lubisz chodzić z mapą lub biegać na świeżym powietrzu, to świetna okazja do sprawdzenia swoich możliwości, nie wyjeżdżając nigdzie za miasto, albowiem impreza rozgrywa się na terenie trójmiejskich parków w wybranych dzielnicach oraz w okolicznych lasach. Natomiast w niedzielę, o tej samej porze, impreza przeniesie się do KokoszekMapka. Udział kosztuje od 1 do 15 zł w zależności od wieku, a dla uczestników przygotowano cztery trasy o długości od 2 do 6 km z różnymi poziomami trudności.

Tego samego dnia, ale w Sopocie, o godz. 19:30 rozpocznie się UV ColoRUN 2020. Właściwie to nie jest impreza biegowa, to bieg imprezowy. Formuła jest szalenie prosta. Startujemy i przez 33 minuty i 33 sekundy robimy jak najwięcej kolorowych okrążeń (kilkaset metrów). Za każde okrążenie otrzymujemy kolejnego lighsticka. Nie chodzi jednak o to, żeby wykręcać biegowe życiówki. Na trasie czeka na nas strefa disco z DJem, fluorescencyjne farby i bramka z proszkiem holi - wszystko świecące w ultrafiolecie. Zapisów w cenie 95 zł można dokonywać na miejscu wydarzenia.

Zobacz jak wygląda UV ColoRUN


W 100czniMapka wciąż można zajrzeć na zajęcia jogi. W każdą sobotę, o godz. 12 chętni spotykają się i poznają podstawowe grupy asan, wspólnie oddychają i uspokajają swoje ciała i umysły. Instruktorki: Sylwia Rutkowska i Grażyna Korcz zapraszają wszystkich, którzy chcą spróbować praktyki, osoby zupełnie początkujące i te, które mają już doświadczenie. Wstęp jest wolny.

W sobotę od godz. 12 odbędą się cotygodniowe bezpłatne warsztaty wrotkarskie na torze przy ul. Gospody 9Mapka. Zajęcia są prowadzone przez wykwalifikowanych instruktorów sportu i rekreacji z uprawnieniami PZSW, aktywnie uprawiających sporty wrotkarskie.

Wypożyczalnie sprzętu wodnego w Trójmieście. Gdzie i za ile?Tego dnia, ale o godz. 18:30 można wybrać się także na Wieczorny Gdańsk z kajaka. To wyjątkowa okazja, by zobaczyć Gdańsk z perspektywy wody, kiedy kładzie się do snu, oświetlony nocnymi lampkami. Zachwyć się widokiem Gdańska z kajaka i spędź wyjątkowy wieczór. Koszt to 100 zł, a zbiórka znajduje się przy Przystani CesarskiejMapka.

dak.

Opinie (13) 1 zablokowana

 • Jak do Ergoareny, skoro

  plaża, chodniki i bezdroża otaśmowane Runmageddonem? Przydałaby się informacja w jakich godzinach trasa będzie zablokowana, chyba że piesi i rowerzyści mają pełnić rolę dodatkowej przeszkody ramach biegu.

  • 10 1

 • A wszystko tylko po 100 złotych

  Nic tylko wybrać się z rodzinką.

  • 12 0

 • Juz dawno powinno sie rozrózniać imprezy sportowe ,od komercyjnych imprez które ze sportem nie mają nic wspólnego

  I sa tworzone tylko dla zarabiania kasy ,to czysto komercyjne rozrywki. Niektóre z nich są wręcz szkodliwe ,jak te gdzie sypie się w czasie biegu kolorowym pyłem.

  • 8 1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.