Ponad 170 osób biegało na Łysej Górze

18 czerwca 2018 (artykuł sprzed 2 lat)
mad

Sopocki MOSiR i The North Event zorganizowali bieg na 5 km na Łysej Górze. Impreza odbyła się w ramach Sopockich 4 Pór Roku. Ponad 170 osób, które dotarły do mety, rywalizowało w 16 kategoriach wiekowych i kategorii open kobiet i mężczyzn, na wymagającej trasie.



PRZECZYTAJ O INNYCH, WEEKENDOWYCH BIEGACH I SPRAWDŹ ICH WYNIKI

Najszybciej trasę 5 km, z czasem 16:36 pokonał sopocianin, Arkadiusz Połeć, który o blisko 30 sekund wyprzedził drugiego na mecie Błażeja Króla z GKS Tęcza Nowa Wieś Lęborska - czas 17:00. Na trzeciej pozycji znalazł się Marek Grochowski z TG Sokół Zakopane (17:15).

Wśród pań najszybsza była Małgorzata Tuwalska z LKS Zantyr Sztum, z czasem 19:50, która na mecie wyprzedziła swoja siostrę Elżbietę LKS Zantyr Sztum - czas 20:15. Trzecie miejsce zajęła Barbara Bączek-Motała z Amex Bączek Iława (20:38).

Tradycyjnie najstarszymi uczestnikami biegu byli Stanisław Niwiński z Gdańska i Jacek Bandurski z Sopotu - obaj ponad 80 lat i Grażyna Witt z Sopotu - ponad 60 lat.

Na mecie uczestnicy biegu otrzymywali unikatowy medal i koszulkę, a za miejsca 1-3 w danych kategoriach wiekowych i open dodatkowe nagrody rzeczowe.

Partnerami biegu byli: Decathlon, Exclusive Sport, Ziaja, Trefl, Koliba Sopot. Patronami medialnymi byli: Trójmiasto.pl, Radio Gdańsk.



W poszczególnych kategoriach wygrywali:
Open kobiet:
1. Małgorzata Tuwalska LKS Zantyr Sztum
2. Elżbieta Tuwalska LKS Zantyr Sztum
3. Barbara Bączek-Motała Amex Bączek Iława

Open mężczyzn:
1. Arkadiusz Połeć Sopot TKKF Jastrząb Ruda Śląska
2. Błażej Król GKS Tęcza Nowa Wieś Lęborska
3. Marek Grochowski T.G. Sokół Zakopane

Kat. 16-19 lat:
1. Laura Stolarczyk Mieciu Team Gdynia i Konrad Białas Zorza Gdynia
2. Julia Lassmann Gdańsk i Tomasz Tarnowski Gdańsk
3. Gabriela Wysocka Gdańsk i Karol Wandtke Gdynia

Kat. 20-29 lat:
1. Katarzyna Simlat Złocieniec-Foxenergy i Tomasz Szczykutowicz Gdańsk
2. Joanna Piechowiak Sopot i Jakub Dziemian Gdańsk
3. Sylwia Leliwa RBM Team Gdańsk Gdańsk i Mateusz Potracki Rumia

Kat. 30-39 lat:
1. Anna Koziarska Elbląg i Łukasz Keslinke Biegamy Razem.pl Gdynia
2. Magdalena Tołoczko Sopot i Michał Grzelak Gdynia
3. Ewa Wiśniewska Rumia i Radosław Radulski Gdańsk

Kat. 40-49 lat:
1. Iwona Wasilewska Gdańsk i Adam Serocki Na Skrzydłach Anioła Elbląg
2. Katarzyna Owczarek Kosakowo i Rafał Chętnik Sztum
3. Agnieszka Tomaszewska Grupa Trójmiasto Gdańsk i Waldemar Matyaszek Jasień

Kat. 59-59 lat:
1. Bożena Znarowska Elbląg Na Skrzydłach Anioła i Piotr Grążawski Gdynia
2. Beata Biała Gdańsk i Zenon Hartuna Piece
3. Elżbieta Szyca Gdańsk i Zdzisław Roszkowski Borkowo

Kat. 60-69 lat:
1. Grażyna Witt Maratony Polskie Sopot i Andrzej Krzyszkowski Gdynia
2. Urszula Kostrzewa-Cembor Gdańsk i Mieczysław Wiśniewski Słupsk
3. Barbara Nabakowska Maraton Gdańsk i Eugeniusz Orlikowski Biegamy Razem Koleczkowo

Kat. 70-79 lat:
1. Zygfryd Liban Biegający Tczew
2. Ryszard Tomys Szemud
3. Maciej Grzelak Dom Starców Sopot

Kat. 80 i starsi:
1. Jacek Bandurski Sopot
2. Stanisław Niwiński Klub Weteranów LA w Sopocie

mad