stat

Ponad 3 tysiące uczestników Gdańsk Biega 2016

23 października 2016 (artykuł sprzed 3 lat)
Michał Jelionek

Gdańsk Biega 2016.

W tym biegu nie ma numerów startowych, pomiaru czasu czy klasyfikacji końcowej, w tym biegu liczy się przede wszystkim sportowa integracja i promowanie aktywnego stylu życia. W niedzielę, 23 października obyła się VIII edycja imprezy Gdańsk Biega.Imprezę Gdańsk Biega 2016 zapowiadaliśmy w oddzielnym artykule oraz w kalendarzu imprez.

W tegorocznej edycji popularnego biegu wzięło udział ponad 3 tys. aktywnych mieszkańców Trójmiasta. Na starcie zlokalizowanym przy molo w Brzeźnie zobacz na mapie Gdańska, stanęli zarówno ci młodzi, jak i nieco starsi amatorzy biegania, bez podziału na kategorie wiekowe. Biegacze odziani w czerwone koszulki pokonali jeden z dwóch wybranych przez siebie dystansów. Krótszy z nich liczył 3,3 km, a dłuższy 6 km.

Tradycyjnie, bieg wystartował w samo południe na brzeźnieńskiej plaży zobacz na mapie Gdańska, a następnie, po pierwszym kilometrze przeniósł się na alejki Parku Nadmorskiego im. Ronalda Reagana zobacz na mapie Gdańska. Kwadrans przed startem biegacze rozgrzewali się w energicznych rytmach zumby, którą poprowadziła Anna Cegłowska.

Po przecięciu linii mety, na wszystkich biegaczy czekała gorąca zupa z kuchni polowej, a także kawa i herbata.

Lista zgłoszonych biegaczy