Ponad 500 osób na starcie Grand Prix Trójmiasta. Świąteczna inauguracja

16 grudnia 2018 (artykuł sprzed 1 roku)
Karol Żebrowski

Wystartowało Grand Prix Trójmiasta 2018/19. Bieg Mikołajkowy na Wyspie Sobieszewskiej zgromadził ponad pół tysiąca uczestników. Do pokonania był dystans 8,4 kilometra. W ramach cyklu odbędą się jeszcze: Bieg Karnawałowy 19 stycznia w Sopocie oraz Bieg Walentynkowy 23 lutego w Gdyni. Zapisy internetowe.

Inauguracja kolejnej edycji przedsięwzięcia miała miejsce na Wyspie Sobieszewskiej. Aż 401 biegaczy wystartowało z końca ulicy Falowej, gdzie usytuowane były start i meta trasy. Dziesięć minut później do rywalizacji przystąpili popularni kijkarze, czyli osoby uprawiające nordic walking, których było 129.

- Jesteśmy zadowoleni z zainteresowania wydarzeniem. Na starcie mieliśmy 100 osób więcej niż w zeszłym roku. Pogoda dostosowała się do naszego świątecznego klimatu, który stworzyli wszyscy uczestnicy wydarzenia, przebierając się za mikołaje, elfy czy renifery, gdyż padał śnieg. Co ważne, nie było jednak ślisko i obyło się bez przykrych incydentów. Wszystko udało się zorganizować tak, jak sobie zaplanowaliśmy - mówi Krzysztof Walczak z organizacji The North Event, która przygotowywała wydarzenie.


Najszybsi biegacze meldowali się na mecie już po około 30 minutach. Zwyciężył Tomasz Bagrowski z gdańskiego klubu Radość Biegania, który jako jedyny złamał tę granicę i dotarł do mety w czasie 0:29:54. Wśród kijkarzy, z dokładnym czasem 0:48:55, triumfował Rosjanin Dmitriy Yankovskiy.

- Przygotowaliśmy nagrody dla najlepszych zawodników w kategoriach wiekowych w postaci pucharów, voucherów i bonów zniżkowych. Nikt jednak nie wrócił do domu z pustymi rękoma. Każdy uczestnik wydarzenia otrzymał pamiątkowy medal w kształcie żagli. Jeżeli ktoś weźmie udział we wszystkich trzech edycjach Grand Prix i zbierze trzy krążki, będzie mógł otrzymać atrakcyjną pamiątkę w postaci figurki statku - dodaje Walczak.
ZAPISZ SIĘ DO KOLEJNYCH WYDARZEŃ Z CYKLU GRAND PRIX TRÓJMIASTA - W SOPOCIE I GDYNI


Następne odsłony Grand Prix Trójmiasta już w 2019 roku. 19 stycznia w Sopocie zorganizowany zostanie Bieg Karnawałowy, a ostatnim akordem i zwieńczeniem cyklu będzie Bieg Walentynkowy, który zaplanowano na 23 lutego w Gdyni.

PRZYPOMNIJ SOBIE, JAK WYGLĄDAŁ FINAŁ POPRZEDNIEJ EDYCJI GRAND PRIX TRÓJMIASTA


Chcesz zobaczyć więcej? Kliknij tutaj.