Ponad 6,5 tys. osób pobiegnie w Runmageddonie Gdynia

4 czerwca 2019 (artykuł sprzed 1 roku)
dak.

8 i 9 czerwca w Gdyni Orłowie odbędzie się trójmiejska edycja biegu Runmageddon. W ekstremalnym wyścigu udział weźmie ponad 6,5 tysiąca śmiałków. Start zaplanowany jest o godz. 7:40 w sobotę i w niedzielę o godz. 9. Koszt udziału w ostatniej turze wynosi 129-249 zł w zależności od kategorii. Zapisy trwają do piątku do godz. 10. Dla spóźnialskich w dniu zawodów ceny wzrosną do nawet 300 zł.W tym roku uczestnicy ekstremalnego biegu z przeszkodami Runmageddon będą mogli wystartować w jednej z pięciu kategorii: Intro, Rekrut, Classic, Junior i Kids. Ta ostatnia przeznaczona będzie dla dzieci w wieku 4-11 lat, które na kilometrowym odcinku będą musiały pokonać 10 przeszkód. Junior to trasa dla chłopców i dziewczynek w wieku 11-15 lat i składać się będzie z 15 przeszkód na dystansie 2 km. W kategorii intro udział mogą wziąć dorośli, którzy do pokonania będą mieli 3 km z 15 utrudnieniami. Rekrut mierzy 6 km, na odcinku których będzie 30 przeszkód, a najdłuższa trasa liczy 12 km, która zastawiona będzie 30 utrudnieniami. Organizatorzy przygotowania również nocną wersję biegu Rekrut.

Sprawdź relację z poprzedniej edycjiUczestnicy wyścigu w Gdyni Orłowie zaczną od potyczki z okopami. Następnie udadzą się do wody, gdzie zmierzą się ze stojącą w morzy ścianką. Kolejnym krokiem będą tzw. "koziołki" oraz "poziome zasieki". Poza tym podczas tej edycji do pokonania będą również: "domek typu A", czyli wielka monumentalna przeszkoda z dwóch ścian, po których uczestnicy wspinają się, zmodyfikowane oponeo, które ostatnio straszyło dużą liczbą opon, a teraz cieszy dodaną do konstrukcji tyrolką, a także multirig czyli tzw. wycisk dla mięśni rąk i pleców oraz metalowe drabinki pod nazwą "helikopter".

- Specyfika tej formy aktywności polega przede wszystkim na dobrej zabawie, ale pozwala też sprawdzić siebie. Dzięki ogromnemu wysiłkowi fizycznemu i psychicznemu, w którym pokonuje się swoje słabości, a dopiero potem rywali, uczestnicy poznają swoje maksymalne możliwości. Mają oni do przebycia różne odcinki trasy z torami przeszkód - wspinają się, czołgają, brną w błocie, skaczą, a także mierzą z wodą oraz ogniem - mówi Wojciech Dezydery Warwas, dyrektor biegu.
Start zaplanowany jest w sobotę na godz. 7:40. O tej porze wystartują uczestnicy biegu Rekrut Elite. O godz. 8 ruszy reszta uczestników Rekrut, a kolejne serie puszczane będą co 15 minut. Ostatnia ruszy o godz. 14. W międzyczasie od godz. 9 do godz. 14:40 pobiegną dzieci. Kategoria Intro wystartuje z kolei o godz. 16 w pięciu seriach. Tego samego dnia o godz. 21:30 ruszy nocna wersja biegu Rekrut.

W niedzielę o godz. 9 zacznie się wyścig dla uczestników w kategorii Classic, natomiast start ostatniej serii zaplanowany jest na godz. 12:30. O godz. 9 wystartuje również bieg dla dzieci w biegu Kids, a o 14:45 w trzech seriach pobiegną dzieci powyżej 11. roku życia w kategorii Junior.

Zobacz naszą relację ze zmagań na plaży w Orłowie w 2018 roku


Zapisów można jeszcze dokonywać na stornie www.runmageddon.pl. Elektroniczne zapisy zostaną zamknięte w piątek o godz. 10. Udział w biegu Rekrut kosztuje 199 zł, Intro 129 zł, Classic 249 zł, Kids 40 zł, Junior 60 zł. Ci, którzy zdecydują się w ostatniej chwili będą musieli głębiej sięgnąć do portfela, bowiem ceny w poszczególnych kategoriach wyniosą: Kids 50 zł, Junior 70 zł, Intro 130 zł, Rekrut i Nocny Rekrut 250 zł, Classic 300 zł. Dla grup zorganizowanych przewidziano zniżki. Przy zakupie wejściówek dla 5-9 osób można otrzymać rabat wysokości 20 proc. na kolejne zawody, natomiast przy grupie 10 i więcej osób dostaje się zniżkę 40 proc.

- Runmageddon jest największym w Polsce i najbardziej ekstremalnym w Europie cyklicznym biegiem przez przeszkody. Zmagania odbywają się w kilkunastu lokalizacjach rocznie. W ubiegłym roku w 20 wydarzeniach wystartowało blisko 79 tysięcy osób, w tym 67 000 dorosłych i 12 000 dzieci. Od początku istnienia cyklu do mety imprez dotarło już 200 tysięcy uczestników. W 2018 roku Runmageddon rozpoczął ekspansję zagraniczną, organizując pierwszy bieg z przeszkodami na Saharze oraz w górach Kaukaz - tłumaczy dyrektor imprezy.
Na wszystkich startujących i kibiców czeka wiele atrakcji. Do dyspozycji będą miasteczko festiwalowe, strefa challenge z nagrodami, a także możliwość podziwiania najbardziej widowiskowych przeszkód i zmagań uczestników. Wstęp do strefy kibica jest bezpłatny.

dak.